Сторінка
11

Фінансова діяльність держави. Організація страхування в Україні і відносини, що регулюються в ньому фінансовим правом. Правові основи та особливості фінансування видатків енергетики та транспорту

Підприємствам галузі надано право утворювати страхові та резервні фонди, а при розрахунках за вільно конвертовану ва­люту — валютні фонди.

З Державного бюджету України інвестуються капітальні вкладення загальнодержавного значення для спорудження об'єктів електроенергетики та електрифікації. За рахунок коштів місцевих бюджетів фінансуються роботи, пов'язані з ремонтом і поточним доглядом за об'єктами — внутрішньорайонних та міських електромереж. У Державному бюджеті України щоро­ку передбачаються асигнування на фінансування заходів, пов'я­заних з виведенням з експлуатації об'єктів Чорнобильської АЕС.

2. Порядок фінансування транспортної системи України

Залізничний, водний (морський і річковий), повітряний, автомобільний і трубопровідний транспорт становлять єдину транспортну систему України.

Залізниці становлять собою складний виробничий комплекс, що складається з відділів залізниць, лінійних служб (станцій), служб експлуатації залізниць, промислових підприємств, нау­ково-дослідних та дослідно-конструкторських інститутів, ремон­тно-будівельних служб, підприємств торгівлі й харчування, ус­танов соціально-культурної сфери.

Централізоване управління комплексом залізничного транс­порту здійснює Міністерство транспорту України, до складу якого входить управління залізничним транспортом.

Вся діяльність залізниць будується на основі господарсько­го розрахунку й регулюється Законом «Про підприємства в Україні».

Доходи відділів залізниць, служб, підприємств і організацій складаються: з платні за перевезення вантажів і пасажирів, на­вантажувально-розвантажувальних робіт, надання експедицій­них послуг за зберігання вантажів і багажу, а по підприємствах

і організаціях - віл реалізації продукції, виконання робіт і на­дання послуг, а також державних коштів, за рахунок яких оп­лачується пільги населення щодо проїзду залізничним транс­портом .

Поточні експлуатаційні витрати залізничного транспорту складаються: з заробітної плати, нарахувань на заробітну пла­ту, внесків у Фонд Чорнобиля та у Фонд зайнятості, оплати за електроенергію, тешюенсргію, пальне, мастильні матеріали, амортизаційні відрахування, витрати на сировину та матеріали

Після сплати податків на добавлену вартість, податку з при -бутку підприємства комплексу формують фонди економічного стимулювання, які використовуються на потреби підприємств.

Державного бюджету відділи, служби та підприємства ком­плексу інвестуються на капітальні вкладення - будівництво та придбання рухомого складу основних фондів

За послуги, що залізниця надає іноземним фірмам і ірома-дянам, вона має право одержувати оплату у вільно конверто­ваній валюті та формувати сучасні валютні фонди

Повітряний транспорт України державної власності що складається з регіональних авіазагонів, наземних служб - склад­них господарств авіапортів, підприємств технічного обслугову­вання повітряного транспорту, організацій перевезення ван­тажів і пасажирів, харчування й установ соціальної сфери вхо­дить до складу Міністерства транспорту України. Сьогодні в Україні дозволено створення та функціонування недержавних пов.тряних компаній, які не входять до складу Міністерства транспорту України, але зобов'язані керуватися у своїй роботі нормативними актами України.

Доходи державного повітряною транспорту складаються з платні за перевезення пасажирів і вангажів на внутрішніх та міжнародних лініях у грошовій одиниці України і у вільно кон­вертованій валюті. Доходи державного повітряного транспорту також формуються за рахунок виконання робіт для сільського господарства по боротьбі з шкідниками рослин, для будівель­них організацій під час монтажу висотних будівельних кон­струкцій та інших робіт - гасіння лісових пожеж, аерофото-зйомок. ' '

Собівартість виконуваних робіт , послуг у підприємствах галузі складається з витрат на заробітну „лату, нарахувань на заробітну плату, внесків у Фонд ліквідації наслідків Чорно­бильської катастрофи, у фонд зайнятості, на пальне га мастила, запасні частини й матеріали, амортизаційні відрахування, на виконання поточних ремонтів техніки та споруд.

Після сплати податків — на добавлену вартість (за винят­ком міжнародних ліній) з прибутку, підприємства повітряного транспорту державної власності утворюють фонди економіч­ного стимулювання. Відповідно до чинного законодавства Ук­раїни стосовно соціального розвитку та матеріального заохо­чення провадиться сплата компенсацій матерям по догляду за дітьми, на дітей дошкільного й шкільного віку, а також індекса­ція заробітної плати у зв'язку з реформою роздрібних цін.

З Державного бюджету повітряний транспорт державної власності одержує кошти на капітальні вкладення — будівниц­тво та придбання нової техніки. Для оновлення основних фондів галузі залучаються також іноземні інвестиції.

В економіці України морський та річковий транспорт по­сідає чимале місце. Переведення підприємств колишнього со­юзного підпорядкування у підпорядкування України відповід­но до Закону від 12 вересня 1991 р. «Про правонаступництво України» змінило структуру економіки, а також фінансування окремих напрямів діяльності галузі з бюджету. В обсязі ван­тажів та пасажирів, яких перевозить водний транспорт на внут­рішніх та міжнародних лініях, понад половина належить флоту Чорноморського морського пароплавства.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 


Інші реферати на тему «Фінанси»: