Сторінка
15
У екологічній ситуації, що склалася, під загрозою опинилася безпосередньо людина, його здоров'я. Відбулося переростання проблеми охорони природи в набагато більшу по своєму соціальному змісту проблему охорони навколишнього людину середовища.
Екологічні проблеми багато в чому породжені науково-технічним прогресом, але саме розвиток науки, можливості, які дає прогрес техніки, нові технології, забезпечують одну з умов, без яких їх рішення неможливе. Така діалектика суспільного розвитку. Вона вимагає не припинення або уповільнення науково-технічного прогресу, а його переорієнтації.
Нове соціально-економічне значення екологічних проблем, включення їх в число проблем і об'єктів міжнародних відносин дозволяють говорити про те, що у взаєминах людини, суспільства і природи наступив новий етап, на якому на перший план виступають життєві умови існування нинішніх і майбутніх поколінь людей, перспективи зростання національних і світових продуктивних сил, світовий розвиток в цілому. Це у свою чергу пред'являє і нові вимоги до політики збереження природного середовища, робить актуальними не тільки природничонаукові і соціально-економічні, але і міжнародно-політичні аспекти управління природними системами.
Універсальний характер і глобальний масштаб екологічних проблем означає, що ареною захисту навколишнього середовища стала вся планета. Тому виникає загальне для всієї світової спільноти завдання організації сумісних дій в цілях захисту навколишнього середовища.
В роботі досліджувались теоретичні та практичні аспекти формування екологічних знань учнів на уроках географії. Під час вивчення географії створюються умови для виховання в учнів екологічної культури та екологічного світогляду, ціннісні орієнтації, естетичне сприйняття оточуючої природи, морально-правових норм поведінки в природі, відповідального ставлення до неї.
Питання взаємодії людини і природи розглядаються у кожному курсі географії. Звертається увага на природокористування, на екологічні проблеми суспільства, географічний прогноз, оптимізацію взаємовідносин природи і людини.
Важливе місце в обґрунтуванні взаємодії суспільства і природи займають спостереження під час екскурсій, практикумів в природі, походів. Спілкування з природою викликає емоційно значимі переживання.
Практична діяльність школярів повинна бути орієнтована на вирішення реальних місцевих екологічних проблем, проведення природоохоронних акцій (ялинка, первоцвіт, джерело і т.п.). Реальна проблема завжди захоплює школярів.
Методи навчання тісно пов’язані з методами екологічних досліджень: спостережень, вимірів, взяття проб, експериментального картування, моделювання, прогнозу і т.п.
Значна кількість прийомів і методів знаходять своє відображення у фронтальній, індивідуальній, колективній формах організації навчальної діяльності і їх поєднанні.
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Міжнародний день толерантності
Організація роботи професійної та психологічної студії в закладах нового типу з метою формування професійної компетентності педагогічних працівників та соціальної компетентності школярів
Фізичне виховання як засіб корекції психоемоційного стану студентів перших курсів вищого навчального закладу
Аналіз виховного ідеалу національного виховання за Ващенком
Спадковість і розвиток