Сторінка
17
Далі наша робота зосередилася на так званій "середній ланкі", іншими словами ми спробували дізнатися за допомогою вище згадуваного опитувальника, який рівень сформованості педагогічної інтуїції у студентів, майбутніх педагогів, котрі мають значний теоретичний та практичний досвід професійної діяльності. Даними респондентами стали студенти магістратури інституту початкової та гуманітарно-технічної освіти.
Опитування показало, що у близько 35% студентів сформована схильність до прояву педагогічної інтуїції, а це свідчить про те, що дійсно у ході навчального процесу та набуття теоретичного та практичного досвіду студенти формують вже певні сходини до повноцінної інтуїтивної здібності, яку зможуть використовувати в ході своєї професійної діяльності.
Отже, підбиваючи підсумки зробленої роботи нам представилось можливим розробити та апробувати спеціальне тренінгове заняття направлене на покращення рівня сформованості педагогічної інтуїції у майбутніх педагогів, в якому ми намагалися скласти її власну модель та показати головні складові, котрі на нею впливатимуть.
Аналізуючи апробоване заняття зі студентами магістратури за кількістю 20 чоловік, ми побачили позитивні зміни, характерною рисою яких, є збільшення відсотку студентів високого рівня сформованості схильності до педагогічної інтуїції з 35% до 55%.
Отже, як бачимо зміни дійсно відбулися й несуть в собі позитивний характер. Якщо брати до уваги той факт, що розроблене нами спеціальне заняття посвячене розвитку та формуванню інтуїтивних вмінь у майбутніх педагогів, дійсно має гідний вплив, то слід зауважити, що пов’язуючи подібні заняття із навчально-виховним процесом ми зможемо активно формувати у майбутніх педагогів необхідні їм якості, котрі вони використовуватимуть в своїй майбутній професійній діяльності.
Размещено на Allbest.ru
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Сучасна українська освіта в контексті перспектив світового розвитку
Значення тестування у середній загальноосвітній школі
Фізичне виховання в дошкільних установах
Педагогічні основи правового виховання дітей молодшого шкільного віку
Особливості психолого-педагогічної допомоги підліткам у процесі саморозвитку їх особистості