Сторінка
1
У наш час спостерігається стрімкий розвиток інформаційних технологій. З дивовижною швидкістю вони увійшли майже у всі сфери нашого життя і стали їх невід’ємною частиною. Ми є свідками того, як інформаційно-технологічний прогрес докорінно змінив наше життя, якщо порівнювати його з тією, яка була десяток років тому. Не залишилася без уваги і видавнича справа.
З кожним днем популярність електронних книг збільшується, залучаючи все більше і більше людей. Пов’язано це в першу чергу з широким доступом до будь˗яких книг в Інтернеті: на спеціалізованих сайтах можна знайти як сотні тисяч класичних творів, так і абсолютно нову літературу, видання, які щойно були віддруковані. Крім того, важливими перевагами електронної літератури є такі, як можливість читати книгу в будь˗якому місці, її невеликий обсяг, відсутність необхідності в додатковому місці на книжковій шафі, зручність при транспортуванні, можливість встановлювати закладки, копіювати цілі фрагменти тексту і т. ін.
Тенденції стрімкого оцифровування можна помітити і в дитячій літературі, попит на яку не перестає зростати. Адже дитині цікаво не тільки отримувати інформацію з прочитаного в книзі, але і взаємодіяти з нею. Таку можливість надають електронні та електронні мультимедійні видання, які можуть включати в себе не тільки текст і графіку, але й анімацію, відео, інтерактивні елементи. Одним з піднапрямів дитячої літератури є дитячі навчальні видання. Це досить нова ланка в літературі. Подання ж такого роду літератури в електронному вигляді – ще більш недосліджена сфера, і тому викликає великий інтерес.
Електронний мультимедійний навчальний комплекс для дітей – це сукупність певних завдань з конкретної теми, що включає в себе навчальні та розважальні елементи, є інтерактивним та сприяє засвоєнню теоретичного матеріалу і практичних вмінь дитиною, а також враховує усі типові характеристики розробки дитячого електронного видання.
При створенні такого комплексу в електронному вигляді необхідно врахувати багато аспектів. Це стосується мети, яку ставлять батьки, замовляючи видання, адже воно може мати повчальний, пізнавальний та розважальний характер. І досягнення цієї мети – одне з головних завдань навчальної літератури. Коли дитина зацікавлена, то пізнавати нове та отримувати нові знання їй буде набагато цікавіше.
Сьогодні можна нарахувати десятки видів електронних навчальних видань, але комплексів, в яких міститься узагальнена інформація з різних галузей знань та питань на іноземній мові майже не існує. Тому питання про створення специфічного комплексу для навчання англійській мові є актуальним.
Дипломна робота складається з чотирьох розділів: теоретичного, практичного, економічного і охорони праці.
У теоретичному розділі проаналізований сучасний стан предметної області об’єкта дослідження: обґрунтована актуальність теми дослідження, визначені мета, об’єкт та предмет дипломного проектування, сформульований перелік завдань дипломного проектування, визначені напрямки дослідження і аналіз літератури за темою.
У практичному розділі проаналізовані програмні засоби створення електронних дитячих навчальних комплексів, дані вимоги до їх складання, опис процесу розробки навчальних комплексів.
В економічному розділі наведені розрахунки економічної ефективності від розповсюдження навчальних дитячих комплексів в електронному виді, собівартості, ціни, рентабельності даної розробки.
У розділі охорони праці були проаналізовані санітарно-гігієнічні умови праці й сформовані рекомендації щодо удосконалення умов праці.
Результатом дипломного проектування буде електронний навчальний комплекс на англійській мові для дітей.
Обґрунтування актуальності теми дослідження
Поява глобальних мереж зв’язку, і в першу чергу – Інтернет, призвела до справжньої революції в області організації і ведення комерційної діяльності. Перетворення торкнулися як зовнішніх відносин між компаніями і їх партнерами або клієнтами, так і внутрішньої структури самих компаній. З’явилися не тільки нові напрями ведення бізнесу, але і принципово змінилися ті, що вже існують.
Останніми роками ці тенденції стають все більш явними. Згідно дослідженню фахівців компанії Intel, у 2009 році число користувачів Інтернет досягнуло мільярда. Проте в Україні Інтернет знаходитися в зачатковому стані, і могло б показатися, що Інтернет торгівля у нас не розвинена. І це дійсно так. Але з кожним роком зростає кількість тих, хто віддає перевагу купівлі товарів та замовленню послуг через всесвітнє павутиння, і це неможна заперечувати.
За останніх 5 років електронна торгівля стала чинником глобального значення. Спостерігається стрімке її зростання в світі. В Україні в мережі Інтернет функціонує більше 500 електронних магазинів і торгових майданчиків. Найбільш популярні магазини, торгуючі книгами, компакт-дисками, програмними продуктами, комп’ютерною технікою.
Останнім часом освітні електронні видання викликають великий інтерес педагогів і дослідників, що працюють в різних областях інформатизації освіти. Він викликаний небезпідставними очікуваннями підвищення ефективності навчального процесу, в якому застосовуються освітні електронні видання.
Особливу актуальність електронне видавництво здобуває на Україні через те, що такий вид представлення друкованої літератури став поширюватися тут не так давно порівняно із закордонними країнами.
В Україні таке направлення як навчальна дитяча література в електронному виді достатньо нове і ще розвивається. Здебільш, такі видання є окремими невеликим розробками, які включають в себе замалу кількість інформації. Тому розробка такого навчального комплексу для навчання дітей іноземній а саме англійській мові є дуже актуальним рішенням.
Освітнє електронне видання (ОЕВ) повинно містити систематизований матеріал за відповідною науково-практичної галузі знань, забезпечувати творче і активне оволодіння студентами та учнями знаннями, розуміннями та навичками в цій галузі. ОЕВ має відрізнятися високим рівнем виконання та художнього оформлення, повнотою інформації, якістю методичного інструментарію, якістю технічного виконання, наочністю, логічністю і послідовністю викладу.
Дитячий електронний навчальний комплекс – це сукупність певних завдань з конкретної теми, що включає в себе навчальні та розважальні елементи, є інтерактивним та сприяє засвоєнню теоретичного матеріалу і практичних вмінь дитиною, а також враховує усі типові характеристики розробки дитячого електронного видання.
Розроблятися проект буде на англійській мові, і виходячи з цього, видання буде мати свою специфіку подачі навчального матеріалу, методи вивчення дитиною мови, поданням тестів та завдань.
Сьогодні існує велика кількість розширень електронних файлів, і нема сенсу в розміщенні на сайті видання, представленого в усіх можливих форматах. Так як мова йде про дитяче персоналізоване видання, яке повинно передбачати використання аудіо, відео, графіки, інтерактивних елементів у повній мірі, було вирішено розмістити приклади такого видання у найбільш поширених форматах, котрі, крім того, максимально дозволяють використовувати вище перелічені елементи.