Сторінка
5
Microsoft Expression Blend – програма від корпорації Microsoft, призначена для розробки дизайну веб-інтерфейсів і графічних настільних додатків, поєднує в собі особливості цих двох типів додатків.
Інтерактивний WYSIWYG˗редактор для дизайну інтерфейсів, заснованих на XAML˗додатках, для Windows Presentation Foundation і додатки Silverlight. Входить до складу пакету графічних програм Microsoft Expression Studio. Expression Blend підтримує WPF, в якому використовується метод OpenType і ClearType, заснований на 2D та 3D-елементах управління з апаратним прискоренням через DirectX.
EBooksWriter LITE – програма, що призначена для створення електронних книг. За допомогою неї можна з легкістю створювати електронні книги. EBooksWriter LITE – це не просто компілятор, а професійна цілісна візуальна середа. Є можливість захистити веб-сторінку від копіювання або роздрукування, тому розміщення компактної електронної книги з веб-сайту є дуже зручним способом захисту інформації.
Natata eBook Compiler – утиліта для створення «електронних книг» на основі викачаних сайтів або спеціально підготовлених наборів HTML сторінок з ілюстраціями. За допомогою Natata eBook Compiler можливо створити: електронну книгу, цифровий каталог, корпоративний проект; електронний журнал; фотоальбом, off˗line веб˗сайт, посібник користувача, портфоліо; маркетингову презентацію, звіт, навчально-освітній матеріал та багато іншого.
Виходячи з можливостей і особливостей всіх вищеописаних програмних продуктів було прийнято рішення використовувати наступні:
1) AutoPlay Media Studio – для створення електронного комплексу в форматі *.exe. Дана програма з гарним функціоналом та можливостям для створення електронного навчального видання.
2) Adobe Captivate – для створення тестів та ігрових завдань у форматі *.exe, які будуть імпортовані до основного навчального комплексу.
Аналіз специфіки ДЕНК
Загальноприйнято, що електронний підручник – є літературою нового покоління, яка об’єднала в собі переваги традиційних підручників і можливості комп’ютерних технологій. А саме:
1) традиційний підручник, представлений в оцифрованному вигляді, що не володіє ознаками гіпертекстового документа. Це скоріше підручник на електронному носії;
2) традиційний підручник, що має ознаки гіпертекстового документа (наприклад, має зміст і гіперпосилання на розділи, або засоби навігації по сторінках). Це перехідна форма до електронного підручника, що тяжіє до традиційного підручника на електронному носії;
3) електронний підручник, створений як самостійний документ, у якого відмінними ознаками, графічними або аудіо-графічними формами представлення інформації.
Таким чином, електронний підручник – самостійне видання, що містить систематичний виклад навчальної дисципліни (її розділу, частини), відповідне навчальній програмі, офіційно затверджене як виду видання, що володіє графічним або аудіо-графічним представленням інформації за допомогою презентаційних систем. Повністю оцифровані аналоги традиційних підручників можливо називати тільки «підручник на електронному носії».
В даний час відсутня єдина думка на предмет того, як повинен виглядати електронний навчальний комплекс.
Зайнутдинова Л. Х. дає наступне визначення:
електронні підручники (ЕП) – це навчальна програмна система комплексного призначення, що забезпечує безперервність і повноту дидактичного циклу процесу навчання, що надає теоретичний матеріал, що забезпечує тренувальну навчальну діяльність і контроль рівня знань, а також інформаційно-пошукову діяльність, математичне та імітаційне моделювання з комп’ютерною візуалізацією і сервісні функції за умови здійснення інтерактивного зворотного зв’язку.
Електронний підручник, як правило, представляє собою самостійне мультимедійний засіб навчання, тому структура цього електронного підручника має бути представлена на якісно новому рівні.
Підручник як електронний, так і друкований, мають спільні ознаки, а саме:
навчальний матеріал викладається з певної галузі знань;
цей матеріал висвітлений на сучасному рівні досягнень науки та культури;
матеріал в підручниках викладається систематично, тобто являє собою ціле завершений твір, що складається з багатьох елементів, що мають смислові відносини і зв’язки між собою.
Електронний підручник має низку відмінних особливостей, які пояснюють доцільність розробки і використання його, як самостійного засобу навчання:
1) за багатьма загальноосвітніх предметів маються підручники звичайні (базові), підвищеної складності. Електронний підручник з конкретного навчального предмету може містити матеріал декількох рівнів складності. При цьому він буде весь розміщений на одному CD (DVD) диску, містити ілюстрації та анімацію до тексту, багатоваріантні завдання для перевірки знань в інтерактивному режимі для кожного рівня;
2) наочність в електронному підручнику значно вище, ніж в друкованому. Наочність забезпечується також використанням при створенні електронних підручників мультимедійних технологій: анімації, звукового супроводу, гіперпосилань, відеосюжетів і т.п;
3) електронний підручник забезпечує багатоваріантність, багаторівневість і різноманітність перевірочних завдань, тестів. Електронний підручник дозволяє всі завдання і тести давати в інтерактивному і навчальному режимі. При невірній відповіді можна давати правильну відповідь з роз’ясненнями та коментарями;
4) електронні підручники є по своїй структурі відкритими системами. Їх можна доповнювати, коригувати, модифікувати в процесі експлуатації;
5) електронний підручник значно економить час учня, що витрачається на рутинні операції з пошуку навчального матеріалу, а також при повторенні невідомих або забутих понять. Все це можливо завдяки наявності «дерева знань»: гіпертекстових посилань і словників;
6) обов’язковим елементом є додаткова відеоінформація або анімовані кліпи, супроводжуючі розділи курсу, важкі для розуміння в текстовому викладі. Відеокліпи дозволяють змінювати масштаб часу і демонструвати явища в прискореному або сповільненому темпі;
7) електронний підручник забезпечує можливість копіювання обраної інформації, її редагування і роздруківки без виходу з самого підручника;
8) необхідним елементом в електронному підручнику є аудіоінформація, наприклад, розпізнавання птахів по їх співу, вивчення звучання літер;
9) електронний підручник повинен володіти контролюючою функцією. У серйозних ЕП кожен смисловий фрагмент курсу закінчується практичним і контрольними завданнями.
Таким чином, електронний підручник – самостійне видання, що містить систематичний виклад навчальної дисципліни (її розділу, частини), відповідне навчальній програм, офіційно затверджене як виду видання, що володіє графічним або аудіо-графічним представленням інформації за допомогою презентаційних систем.
Методика проектування дитячого навчального електронного комплексу
Метою роботи є розгляд підходів до вирішення завдання оцінки якості навчальних електронних видань. Це завдання актуальна для двох додатків: експертизи освітніх електронних засобів зовнішніми, по відношенню до розробників, експертами та визначення напрямів удосконалення освітніх електронних видань їх розробниками.
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Розробка змісту тестового контролю навчальних досягнень учнів з теми "Постійний струм"
Психолінгвістичні основи вивчення прикметника в початкових класах
Поетична та пісенна творчість України на шляху становлення державності і незалежності
Наукова організація праці студентів
Формування у молодших школярів читацьких інтересів у процесі роботи з дитячою художньою книжкою