Сторінка
8
Особливе значення в шестирічному віці набуває розвиток фонематичного слуху – здатності сприймати на слух звуки мови, розрізняти і узагальнювати їх у словах. Тому для кожної літери алфавіту було створено та додане вимовляння літери та читання слова на цю літеру. Для цього було розроблено скрипт запуску аудіо-файлу (рис. 2.13).
В даний час серед основних вимог при створенні електронних підручників для освітнього процесу: науковості, доступності, проблемності, велика увага приділяється наочності навчання: чуттєвого сприйняття досліджуваних об’єктів.
Рис. 2.13. Скрипт запуску аудіо-файлу
Наочність навчання при використанні комп’ютерних програм має деякі переваги перед навчанням з використанням традиційних підручників. У програмах з мультимедійним представленням інформації з’являється можливість створення не тільки зорових, але і слухових відчуттів. Електронні підручники істотно підвищують якість самої візуальної інформації, вона стає яскравіше, яскравіше, динамічніше.
Розробка навчального комплексу в програмі Adobe Captivate
Adobe Captivate – програма для створення і редагування електронних курсів, використовуються в електронному навчанні для Microsoft Windows, яка може бути використана для демонстрації програмного забезпечення, записи відео уроків, створення симуляції програми, створення навчальних презентацій і різних тестів в *.swf форматі. Можливо конвертувати згенерований Adobe Captivate *.swf в *.avi для завантаження на сайти відео- хостинги. Для створення симуляцій програм, Captivate може використовувати праву і ліву кнопку миші і натиснення клавіш.
Adobe Captivate також можна використовувати для створення скрінкастів, подкастів, і конвертації презентацій Microsoft PowerPoint у формат Adobe Flash. Підтримка ключових індустріальних стандартів електронного навчання є важливою перевагою пакета Adobe Captivate 6. Як повідомляють представники Adobe, в цій версії максимально враховувалися потреби тих, хто змушений проходити електронні навчальні курси в поїздках або в іншій мобільній формі. Крім того, серйозну увагу приділено комфорту роботи для розробників eLearning-курсів, тренерів, інструкторів, експертів по предметних областях та інших бізнес-користувачів.
З інших переваг пакета самі автори виділяють покращений мобільний доступ до створюваних електронних підручників, а також підвищений рівень залучення користувачів в навчальний процес за рахунок декількох нових інструментів, включаючи можливість припиняти і відновлювати навчальний процес. Автори підручників можуть публікувати інтерактивний навчальний HTML5-контент, доступний на платформах iOS і Android.
Завдяки публікації навчальних матеріалів у форматах SWF і HTML5, слухачі можуть почати вивчення курсу на своєму настільному ПК, призупинити курс, а потім продовжити роботу на іншому пристрої. Через вищезазначені переваги програмного продукту саме це програмне забезпечення було обрано для розробки ігор та тестів.
Після цього була спроектована частина комплексу, а тести та ігри у форматах *.exe за допомогою програмного продукту Adobe Captivate 5.5. Однак спочатку був створений документ розміром 640*480 пікселів (рис. 2.14).
Рис. 2.14. Розмір блоку для гри
Для проектування ігор та тестів треба було зробити необхідні налаштування (рис. 2.15).
Рис. 2.15. Налаштування тестів
Далі на всі сторінки було поміщене фонове зображення, та створені необхідні блоки потрібного розміру (рис. 2.16).
Рис. 2.16. Встановлення фону та текстового блоку
Далі у програмі Adobe Illustrator була проведена робота із векторними мультиплікаційними зображеннями з сервісу www.freepik.com. В результаті були отримані відредаговані під один стиль ілюстрації тварин (рис. 2.17).
Рис. 2.17. Робота із векторними зображеннями
Зображення були експортовані у формат .png і поміщені у програму Adobe Captivate 5.5 на сторінки електронного комплексу (рис. 2.18).
Рис 2.18. Розміщення зображень
Після закінчення розробки усіх сторінок, документ був експортований у формат *.exe (рис. 2.19).
Рис. 2.19. Експортування документу у формат *.exe
Після проектування також була перевірена адекватність роботи створеного файлу *.exe. Результати перевірки роботи видання наведені у додатку А.
Далі було створено тести. Для цього було створено документ розміром 790 на 545 пікселів (рис. 2.20).
Рис. 2.20. Створення нового документу для тесту
Потім було додано фонове зображення за допомогою мастера-слайдів (рис. 2.21) для тесту та вибрано види питань, які будуть у ньому в спеціальному вікні налаштувань (рис. 2.22).
Рис. 2.21. Використання мастеру-слайдів
Рис. 2.22. Вибір питань для тесту
Була добавлена також функція, за допомогою якої при наведенні на зображення буде випливати текст, таким чином дитина зможе побачити допоміжну інформацію (рис. 2.23).
Рис. 2.23. Додавання допоміжних елементів
Далі у середовищі Adobe Photoshop були видозмінені елементи комплексу (транспорт), за для того, щоб дитина краще орієнтувалася саме у формі предмету, а не тільки в кольорі чи зображенні. Яке відклалося у неї в пам’яті (рис. 2.24).
Рис. 2.24. Робота із зображенням у Adobe Photoshop
Далі було додано до тестів спеціальні віджети, які мають як розважальний, так і допоміжний характер (рис. 2.25).
Рис. 2.25. Додавання віджетів
По завершенню розробки було експортовано тест у формат *.exe з усіма необхідними налаштуваннями (рис. 2.26).
Рис. 2.26. Експорт файлу
Після експорту отримали файл з тестами, перевірили на працездатність та відображення усіх необхідних елементів.
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Семінар як форма навчання учнів умінню працювати з різними джерелами інформації
Методика використання особистісно-орієнтованої технології у навчально-виробничому процесі ПТНЗ на матеріалі підготовки операторів комп'ютерного набору
Усвідомлення основних завдань малокомплектних початкових шкіл
Аналіз основних підходів та провідних концептуальних ідей до визначення суті полікультурної освіти
Особливості педагогічної роботи з обдарованими дітьми