Сторінка
9

Розробка інтерактивного комплексу для навчання дітей англійській мові

Обґрунтування вимог до апаратно˗програмної платформи

Версія операційної системи можу бути: Windows 98/МЕ/2000/ХР/Vista; MAC OS X. Роздільна здатність екрану 800х600 і вище c глибиною кольору 16 біт; звукова карта; клавіатура; миша; дисковод.

Для перегляду електронного комплексу у форматі *.exe користувачеві не потрібно мати спеціальних програм, тому як всі системні файли розташовані у папці проекту, і для відтворення достатньо запустити тільки той, що має розширення *.exe.

Для того, щоб відкрити довідник по електронному комплексу у форматі .pdf на пристрої повинен бути встановлений Adobe Reader або будь˗яка інша програма для читання pdf˗документів.

Розробка методичних рекомендацій до використання електронних навчальних комплексів

Для того, щоб зручно переглядати ДЕНК у форматі *.exe можна скористатися навігаційними елементами «Читати далі» та «Повернутися назад» (див. рис. 2.4).

Також можна перевертати сторінки натисканням на пункти у змісті (рис. 2.27) перейти до потрібної частини.

Рис. 2.27. Пункти змісту для навігації

З кожної сторінки комплексу доступна кнопка «Зміст», натисканням на якої відбувається перехід до змісту, звідки можна перейти до потрібного розділу видання (рис. 2.28).

Рис. 2.28. Кнопка для переходу на сторінку змісту

Навігація по комплексу відіграє зачну роль для дитини, бо саме розуміння як користуватись комплексом формує його перше враження. Коли користувач хоче повернутися з підрозділу до розділу ДЕНК (якщо в розділі багато вкладок), йому потрібно натиснути кнопку «До розділу», котра доступна з кожного розділу (рис. 2.29).

Рис. 2.29. Кнопка для переходу до розділу електронного комплексу

Також для даного формату видання використана оригінальна функція – користувач може переміщати ДЕНК по робочому столу для обирання більш зручного розміщення для перегляду.

Для того, щоб зручно переглядати довідник у форматі .pdf користувачеві достатньо ознайомитися із елементами управління програми, у якій відбувається перегляд електронної книги. У випадку коли у якості такого програмного засобу виступає Adobe Reader, можна скористатися кнопками із зображеннями стрілки вниз для переходу до наступної сторінки та стрілки уверх для перегляду наступної. Також є змога легко змінити розмір, обравши кількість відсотків у вікні або натискаючи «+» та «–» до встановлення потрібного (рис. 2.30).

Рис. 2.30. Навігаційні елементи у програмі Adobe Reader

Усі навігаційні елементи повинні відповідати вимогам при розробці електронного комплексу, за для кращого сприйняття дитиною.

Перевірка інтерфейсу комплексу на відповідність загальним вимогам

Розробка електронного підручника чи комплексу для навчання дітей англійській мові є специфічною розробкою, тому треба визначити та перевірити інтерфейс комплексу на відповідність загальноприйнятим вимогам. На етапі розробки електронного комплексу було вирішено створити його відповідно до вимог ергономіки та стандартів. Далі наведені пункти, яким повинен відповідати комплекс. Чим більше відповідностей, тим більше він відповідає вимогам:

1) навігація:

зрозуміла структура;

легко розрізняються заголовки;

логічно відсортовані елементи;

кількість елементів в панелях не надто велике;

правильно працює меню;

легко визначити де знаходишся;

посилання на головну сторінку;

2) дизайн:

ширина сторінки менше розміру вікна;

єдиний дизайн зберігається на всіх сторінках;

якісна графіка;

3) зміст:

тексти зрозумілі відвідувачу;

тексти не містять помилок;

у всіх сторінок є заголовок [6];

4) оформлення простору екрану:

простір екрану має розбиватися на робочі зони;

фон – вільний від будь-яких елементів;

для цілісного сприйняття екрану рекомендується, щоб в композиції були присутні об’єкти не більше трьох розмірів (великі, середні, маленькі);

всі елементи композиції повинні займати площу і місце, відповідно їх значенням в композиції як єдиному цілому;

якщо мультимедіа компонент передбачає режим збільшеного перегляду зображень, він повинен включати, як мінімум, два варіанти стану маленьке зображення і велике зображення;

чим більше візуальних закономірностей (пропорційність, рівність по краях об’єктів) використано в композиції екрану, тим більше завершеним він буде представлятися учню;

6) використання кольору:

для виділення структурних елементів і важливих у смисловому відношенні фрагментів тексту можна використовувати додаткові кольори;

найбільш доцільні додаткові кольори – темно червоний і зелений;

для виділення структурних елементів і важливих у смисловому відношенні фрагментів тексту можуть бути застосовані колірні рамки і колірний фон;

при виборі колірного рішення, схем кольорів фону і кольорових шрифтів необхідно перевіряти контрастність на малюнку;

7) подання тексту:

основний текст пишеться рубаними шрифтами без зарубок типу Arial, Verdana, Tahoma;

для набору текстового матеріалу повинен застосовуватися в основному шрифт прямого накреслення, оскільки такий шрифт легше читається;

текст рекомендується вирівнювати по лівому краю;

заголовні букви повинні бути використані тільки в заголовках або для виділення;

не слід використовувати перенесення в словах.

Всі ці пункти відповідають створеному комплексу, тому можна зробити висновок про високий рівень якості електронного навчального комплексу.

Тестування електронного комплексу

З розвитком інформаційних технологій електронні підручники займають все більше місця у нашому повсякденному житті. Для тих батьків, хто бажає початкову освіту давати своїй дитині не в дитячому садочку, а вдома, електронній навчальні комплекси стануть у пригоді. Також це стосується випадків, коли дитина має якісь фізичні вади, та не може вільно ходити до дитячого садка. Можна як і самостійно, так і з вчителем займатися по таким комплексам, за допомогою яких дитина буде бачити усе наочно та краще сприймати інформацію. Наприклад, при вивченні цифр, дитина повинно наочно бачити кількість предметів, так вона буде запам’ятовувати не тільки саму цифру, її зовнішній вигляд, а й кількість предметів з поясненнями, що зображено (рис. 2.31).

Рис. 2.31. Елементи комплексу

Також було протестовано комплекс на комп’ютерах з ОС Windows 7, Windows XP та Windows Vista. Комплекс спеціально розроблено под. такі операційні системи, бо на сьогоднішній день у кожній середньостатистичній сім’ї є комп’ютер або ноутбук, тому дитині буде комфортно навчатися розглядаючи малюнки та текст на великому моніторі. Усюди комплекс працює справно, загрузка сторінок не відрізняється значно по часу, усі елементи відображаються та програються.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: