Сторінка
2

Розробка інтерактивного комплексу для навчання дітей англійській мові

Адже використання мультимедіа елементів позитивно впливає на засвоєння інформації дитиною. За допомогою додатків мультимедіа, а саме тексту, графіки, аудіо˗ та відеоінформація об’єднуються в єдине інформаційне поле, подібно до того, як в кінофільмі об’єднуються звук і рухоме зображення. Однак на відміну від кінофільму навчальний комплекс являє собою інтерактивну середу, тобто дитина може керувати процесом подання мультимедіа за допомогою різних засобів введення, таких як клавіатура і маніпулятор миша.

Тому формати, які у більшій мірі дозволяють використовувати мультимедіа˗елементи найбільш підходять для навчальних дитячих видань. Але говорячи про оптимальність формату треба враховувати не тільки побажання щодо контенту і можливість використати його в тому чи іншому розширенні, а також і пристрій, на якому буде відтворюватися файл. Краще за все, коли формат є кросплатформовим, тобто таким, котрий може буди відтвореним на будь-якому пристрої. Прикладом такого розширення є *.exe.

Таким чином, можна сказати, що вибрана тема актуальна в даний час як в світі, так і в Україні. Розробка навчального дитячого комплексу на англійській мові стане у справжньою знахідкою для тих, хто хоче зробити унікальний подарунок своїй дитині – пізнавальний навчальний додаток, що буде максимально приваблювати малюка, і стане зручним і ефективним засобом у формуванні в маленької людини знань, спрямованостей і світогляду.

Важливим є те, що на даний момент, ще не сформовані чіткі методичні рекомендації, щодо розробки електронної навчальної дитячої літератури на іноземній мові, тому розробка даних видань буде проводитися на основі компоновки рекомендацій різних авторів.

Формулювання мети та завдань дослідження

Метою роботи є проектування та розробка електронного мультимедійного навчального комплексу для дітей на англійській мові. Виходячи з сформульованої мети дипломного проектування, можна визначити, що об’єктом дослідження є процес створення електронного навчального дитячого комплексу на англійській мові.

Предметом дипломного проектування є розроблений комплекс, який буде враховувати усі аспекти для розвитку та навчання дитини англійській мові та мати типові характеристики даного виду електронного навчального видання.

Електронні видання та ресурси для підтримки та розвитку навчального процесу представляють собою електронні навчальні посібники, що містять систематизоване матеріал у рамках програми навчальної дисципліни, призначені для вивчення предмета «з нуля» до кордонів предметної області, визначених програмою навчання. включають всі види навчальної діяльності: прийом / передачу інформації, практичні заняття у відомих і нових формах, атестацію. Націлені на підтримку роботи та розширення можливостей викладача і самостійну роботу учнів.

При розгляді видань, що підтримують навчальний процес, важливо відзначити, що електронні видання повинні супроводжувати не тільки навчальний процес, організований у формі традиційної класно-урочної системи, а й забезпечувати інноваційні форми освіти, отримують все більше поширення в світі.

Для обраної теми дипломного проекту був сформований перелік завдань.

Дослідження теоретичного матеріалу стосовно створення дитячих навчальних електронних комплексів виглядає таким чином:

1) обґрунтування актуальності теми;

2) аналіз існуючих дитячих навчальних електронних видань та комплексів;

3) виявлення факторів, що впливають на вибір матеріалу дитячого навчального електронного видання, та принципи щодо його проектування у різних програмних продуктах;

4) аналіз існуючих підходів та вимог до проектування дитячих навчальних електронних видань та комплексів;

5) аналіз вимог до створення електронних дитячих видань навчального характеру;

6) розробка нових методів, підходів, методик:

побудова моделі змісту навчального дитячого комплексу;

визначення структури навчального дитячого комплексу;

розробка електронного навчального комплексу для дітей;

7) оцінка економічної ефективності запропонованих рішень.

Огляд літератури за темою і вибір напрямків досліджень

Огляд літературних джерел в області проектування навчального дитячого комплексу здійснювався у наступних напрямках:

1) аналіз затребуваності електронних видань в цілому та, зокрема, ДЕНК у світі та Україні сьогодні;

2) аналіз загальних особливостей ДЕНК (знайомство з поняттям «дитячий електронний навчальний комплекс», перевагами використання їх у вихованні найкращих моральних якостей дитини, становленні її як особистості);

3) аналіз вимог до проектування електронних дитячих навчальних комплексів;

4) аналіз складових частин ДЕНК (текст, ілюстративний матеріал, аудіо, відео, анімація, тести, завдання);

5) аналіз оптимальних форматів ДЕНК, їх переваг та недоліків;

6) аналіз мультимедійних технологій (особливості створення ДЕНК, програмні засоби, які використовуються при їх створенні).

Світ стрімко змінюється, а разом з ним змінюються і укорінені уявлення про методи подачі інформації. З кожним днем вони ​​все більше йде із звичного друкованого носія на екрани комп’ютерів, планшетів і мобільних телефонів.

У США і багатьох країнах Європи цифрові книги набули вже куди більшої популярності, ніж у нас: там вони з’явилися раніше і люди вже встигли оцінити їх переваги – оперативність, широку доступність, зручність зберігання, наявність інтерактивного змісту.

Проте в нашій країні також неможливо не помітити стрімке зростання популярності електронних видань, попит на пристрої, призначені саме для читання електронних книг. Все частіше на вулицях, в метро ми бачимо людей із букрідерами або планшетами, читаючими цифрові видання та книги, замість звичних видань.

Стосується це і дитячої літератури. Адже сучасні діти вже з перших років свого життя знайомляться з комп’ютером і швидко освоюють його можливості. Що казати, якщо ще якихось десять років тому 5˗річна дитина міг взагалі не знати, що таке ПК, то сьогодні, коли практично в кожному будинку є комп’ютер, ноутбук, і безліч інших пристроїв, які активно використовуються щодня як засіб необхідності для роботи, навчання, комунікації, у малюка не залишається вибору – він зростає в час, коли інформаційно-технологічний прогрес дійшов до високого рівня, і не можна не помітити його вплив на всі сфери життя.

Аналіз вимог до проектування дитячих електронних навчальних комплексів

Дитяча література – особливий вид видань, який відрізняються від всіх інших жанрів і категорій літературної творчості. Досвідчені письменники та видавці стверджують, що написання книг для дітей є найбільш складною формою літературної творчості, так як діти не сприймають фальші і володіють особливим світоглядом. Тому створити те, що їх захопить і порадує, дуже складно. Це стосується також і представлення дитячої літератури в електронному вигляді, що стає все більш і більш поширеним у наш час.

Зараз стають все більш популярними навчальні дитячі видання, та подання їх в електронному вигляді є дуже зручним, оскільки така книга може бути відтворена на великій кількості пристроїв, не займає місця на книжковій полиці, легка в транспортуванні, і дуже цікава для дитини, так як малюк може безпосередньо взаємодіяти з нею.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: