Сторінка
2

Розвиток творчих здібностей молодших школярів засобами інформаційних технологій

Використання інформаційних технологій на уроці дозволяє зробити процес навчання мобільним, строго дифіренційованним і індивідуальним.

Враховувая, що основним видом діяльності дітей 6 – 9 років є гра, можна уявити, що звісно комп’ютер з його широкими можливостями інтерактивної взаємодії допоможить роз’язати проблему. Сучасні комп’ютерні системи навчання ставлять перед дитиною реальну, зрозумілу, досягнену мету: розв’яжеш правельно приклади – відкроєш малюнок, вставиш літеру правельно – просунеш ближче до цілі названного героя. Таким чином, в праці гри у дитини виникає позитивна мотивація засвоєння знань.

Навчання в початковій школі – це фундамент, на якому буде будуватися вся подальша діяльність людини. Перед вчителями стоїть відповідальна задача – добитися засвоєння програмного матеріалу в повному обйомі кожним учнем. Враховуя різний рівень підготовленності школярів, різниця в розвитку пам’яті, мислення, уваги, вчитель повинен орієнтуватися на середній рівень підготовленності учнів. В результаті виникають проблеми з навчання школярів, маючих високий чи низький рівень мисленної діяльності. Тому одним із способів успішного навчання ціх категорій учащихся може бути застосування комп’ютерних навчальних систем на уроці.

Учащієся з високим рівнем розумової діяльності можуть за допомогою комп’ютера знайомитися з новим матеріалом, отримуючі нові відомості і поглиблюючі свої знання. Виконуючи вправи підвищенної важкості. Учащиєся з низьким рівнем розумової діяльності можуть працювати з комп’ютером в індивідуальному темпі.

Використання на уроці комп’ютерних тестів і діагностичних комплексів дозволить вчителю за короткий час отримувати об’єктивну картину уровня знаня вивченного матеріалу і своєчасно його коректировать.

Таким чином, використання комп’ютера в навчанні школярів почакових класів є цілесообразним, перспективним.

Спостерігаючи за роботою дітей за ком’ютерном видно, що вони менше стомлюються від монотонної роботи по відпрацюванні того чи іншого учбового уміння. Захоплює і сама робота за машиной, і азарт змагання. Спілкування з ком’ютерном дає дитини раскрепощенность: ніхто не сваритеме і не засміє, при отриманні низької оцінки можна переробити роботу до тих пір, поки не отримаєш бажанного результату. Тут здійснюється індивідуальний підхід до навчання: дитина сама вибирає темп роботи, а часто і від діяльності (навчання, треніровка, контроль).

Завдання дослідження:

теоретично обґрунтувати сутність вивчення інформатки в початкових класах;

проаналізувати різноманітні форми організації навчального предмету інформатики;

вибрати найрезультативніші форми і методи проведення занять інформатки для молодших школярів.

Відповідно до гіпотези сформуємо завдання:

методи дослідження;

вивчення літератури;

проведення практичних робіт;

на практичному досвіді використати всі знання, отримані з літератури і зробити висновки.

Психолого-педагогічні особливості молодших школярів у використанні нових інформаційних технологій

Використання ІКТ у навчальному процесі початкових класів загальноосвітньої школи має широкий спектр, від використання як засобу, що дозволяє вчителю впливати на організацію педагогічної праці, використовуючи у підготовці до проведення уроків, до використанням ІКТ у навчанні самими учнями початкових класів, що дозволяє під час опанування роботи з комп’ютером вправлятися у вивченні низки навчальних предметів початкової школи з використанням комп’ютерних програм. Робота з комп’ютером учнів початкових класів, зважаючи на вищезазначені аспекти, може бути, на нашу думку, чинником впливу на його особистісні якості.

Аналіз факторів як позитивних, так і негативних, що супроводжують використання ІКТ, свідчить про те, що надаеться можливості вчителям та батькам для розвитку загальних здібностей дітей із використанням широкого спектру досягнень світової культури.

Є велика кількість комп'ютерних енциклопедій, досконалих навчаючих програм, ілюстрованих комп'ютерних книг, навчальних ігор, що розвивають здібності дитини. Але саме по собі це багатство без участі старших, без праці дорослої людини, залученої до процесу виховання дитини, без консультацій з фахівцями, не навчить дитину.

Залучення учнів 1–4-их класів до процесу вивчення елементів комп'ютерної грамотності є, за своєю суттю, досить важливим та актуальним. Чимало психологів у своїх роботах стверджують, що основні логічні структури мислення, а також операційні навички формуються у віці 5–11 років Саме в молодшому шкільному віці відбувається перше знайомство учнів із шляхами вивчення властивостей і явищ навколишнього світу, зокрема, у математиці вони (властивості та явища навколишнього світу) знаходять відображення в геометричних фігурах, у числових характеристиках величин, що вивчаються, та їхніх відношеннях.

Елементи інформаційних технологій є нині суттєвим компонентом навчання, що формує «нову» грамотність, а тому важливо, щоб кожен учень уже з початкових класів оволодів інформаційними технологіями – ефективним засобом удосконалення й розширення пізнавальної діяльності.

Серед умінь, що набувають учні, виявлені зокрема такі, як:

виділяти загальне в аналізі конкретних задач;

конкретизувати загальні положення в заданій ситуації;

проводити дедуктивні міркування;

переводити текстову задачу на мову інформаційної моделі;

правильно застосовувати поняття й означення;

проводити умовні систематизації.

Інформатика – один з інноваційних і затребуваних предметів шкільної підготовки, що роблять школу сучасною і наближають її до життя й вимог суспільства. На нинішній день вона є одним з основних шкільних курсів, що сприяють формуванню змістовно-логічного мислення.

Вважається, що, наприклад, опанування учнями методології комп'ютерного моделювання є ефективним засобом розвитку продуктивного мислення, який сприяє підвищенню мотивації учня й формуванню стійкого інтересу до пошукової дослідницької діяльності. Найбільш природними щодо оволодіння учнями середовищем моделювання для початкового вивчення зазначеного курсу є електронні таблиці. Необхідним фактором успішного опанування курсу комп’ютерного моделювання є забезпечення кожному учневі свободи вибору способів діяльності.

Розглянемо можливість використання комп'ютера і фрагментів навчальних комп’ютерних програм у процесі вивчення учнями спеціальних шкіл предметів природничого циклу (біології, географії), їх вплив на підвищення якості знань та психічний розвиток учнів.

Нового погляду на особливості розвитку образотворчих та музичних здібностей надає поєднання ейдетики та комп’ютерних засобів навчання. Майстерня комп’ютерної графіки Московського дитячого телевізійного центру на практиці засвідчує ефективне використання можливостей швидкого засвоєння та запам’ятовування яскравої інформації, що надається згаданими засобами.

Звертається увага на необхідність спеціального відбору програмного змісту його відповідного конструювання на основі врахування вікових та індивідуальних особливостей учнів і структури їхньої пізнавальної діяльності на кожному з етапів навчання.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: