Сторінка
8
Четверта, остання група неподаткових надходжень до бюджету об’єднує інші надходження, серед яких можна визначити надходження коштів від реалізації конфіскованого митними органами майна; надходження коштів від реалізації товарів та інших предметів, конфіскованих правоохоронними та іншими уповноваженими органами і конфіскована валюта; надходження сум кредиторської та депонентської заборгованості підприємств, організації та установ, щодо яких минув строк позовної давності; надходження коштів від реалізації надлишкового озброєння, військової та спеціальної техніки, іншого майна Збройних Сил України та інших, утворених згідно із законодавством військових формувань та правоохоронних органів; інші надходження; надходження сум перевищення фактичного споживання над розрахунковим; доходи від операцій з валютою, власні надходження бюджетних установ, організацій, додаткові збори на виплату пенсій.
В основному ці доходи за своїм обсягом є невеликі. Найбільшу частину серед них складають власні надходження бюджетних установ та додаткові збори на виплату пенсії, на які доцільно звертати особливу увагу при пошуку резервів збільшення доходної частини бюджету.
З метою встановлення єдиних вимог до порядку проведення бюджетними установами і організаціями інвентаризації матеріальних цінностей наказам Головного управління Державного казначейства України від 30.10.98р. №90, затверджено Інструкцію з інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів, розрахунків та інших статей балансу. Інструкція встановлює єдині вимоги щодо порядку інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, матеріальних цінностей, грошових коштів і документів, розрахунків та інших статей балансу міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, установами і організаціями, які утримуються за рахунок коштів бюджетів усіх рівнів.
Відповідно до Інструкції суми кредиторської і депонентської заборгованості, що знаходяться на балансі, щодо яких термін позовної давності минув, підлягають внесенню в дохід бюджету, з якого фінансується установа, не пізніше 10 числа місяця, наступного за тим, у якому минули терміни позовної давності. За неможливості внесення до бюджету цих сум через відсутність фінансування вони відображаються поза балансом протягом п’яти років.
Зберігання депозитних сум на поточних рахунках обмежується такими строками:
- протягом року – суми, які підлягають передачі підприємствам, установам та організаціям (крім бюджетних);
- до 31 грудня року суми того року, в якому вони були внесені для передачі до бюджетних установ. Суми, що внесені на депозит за невирішеними судовими справами, зберігаються до 31 грудня того року, в якому було винесено рішення;
- пртягом трьох років – суми, які підлягають передачі громадянам.
За несвоєчасне перерахування до бюджету справляється пеня – 0.3% від цих сум за кожний прострочений день.
Збройні сили України мають право на здійснення господарської діяльності. Вона провадиться з метою одержання додаткових джерел фінансування життєдіяльності військ для підтримання на належному рівні їхньої бойової та мобілізаційної готовності.
Суб’єктами господарської діяльності є військові частини, заклади, установи і організації Збройних сил України, які утримуються за рахунок коштів державного бюджету України. При цьому вони ведуть відокремлене господарство, мають кошторис надходжень та видатків, рахунки в установах банків, печатку із зображенням Державного Герба України і своє найменування.
Військові частини мають право на передачу військового майна в оренду юридичним і фізичним особам. Вона здійснюється виключно на конкурсній основі з урахуванням необхідності підтримання на належному рівні бойової та мобілізаційної готовності.Умови та порядок проведення конкурсів визначаються Фондом Державного майна України за погодженням з Міністерством оборони України.
Оцінка вартості майна, що підлягає передачі в оренду, провадиться комісіями. До їхнього складу входять фахівці міністерства оборони та Фонду державного майна чи його регіонального відділення (представництва).
Кошти, одержані від здійснення військовими частинами господарської діяльності, зараховуються до державного бюджету України і використовуються виключно на національну оборону відповідно до кошторису Міністерства оборони України.
Підприємства й організації, уповноважені Кабінетом Міністрів України, мають право на реалізацію надлишкового озброєння, військової та спеціальної техніки, іншого майна Збройних сил України.
Кошти, одержані від реалізації зазначеного майна, а також за виконані роботи, надані послуги, здавання в оренду основних фондів у триденний термін перераховуються до державного бюджету України на рахунки Головного управління Державного казначейства України: у національній валюті – на бюджетний рахунок з обліку доходів державного бюджету; в іноземній – на основний валютний рахунок в Укрексімбанку м.Києва.
Отримані кошти за виконані роботи. надані послуги, здані в оренду основні фонди та інше майно, від реалізації путівок військових санаторіїв Міністерства оборони України зараховуються на бюджетні рахунки за балансовим рахунком ”Кошти Державного казначейства України”.
Інші реферати на тему «Фінанси»:
Передумови та основні етапи створення та розвитку Державного казначейства України
Методи розрахунку прибутку від реалізації
Лізингові операції в спектрі послуг кредитно-фінансових інститутів
Методи рефінансування центральним банком комерційних банків
Державне казначейство України, казначейська система