Сторінка
4
Отже, винесене в назву роману ім’я Юлія поєднує долі п’ятьох героїнь: три із них мають ім’я Юлія, одну звуть Олею, а прізвище Юльченко, німкеня – Ула. Навіть зовнішньо вони подібні. Роман Шульга, головний герой, покохавши в Ташкенті Юлію, яка стала епіцентром його власного світу, шукає її образ в інших жінках, які перетинають його життєвий шлях. На жаль, значення цієї постійності є щастям для героя лише на деякий час, а далі – випробування і страждання. Взаємовідносини Шульги з жінками обмежені в часі, але кохання між ними взаємне й всеохоплююче. Героїні знаходяться у тенетах стосунків, в яких почуття і сексуальний зв’язок займають надзвичайно важливе, але не головне місце, бо стать взаємодіє з іншими соціальними категоріями – обов’язком, моральністю, бажаннями й громадською думкою. Кожна із жінок мала чи має сім’ю, дітей (окрім німкені Ули), але з жодною із них Роман Шульга так і не зміг створити родину та продовжити свій рід через ряд обставин, а потім і через їхню смерть (винятком є Юлія із Стамбула). Безглузда трагічна загибель чотирьох героїнь пробуджує в героєві відчуття провини за невміння утримати коханих. В останній частині роману, зустрівши нову Юлію з сім’єю – донькою та онукою, теж Юлією, точною копією Юлії-старшої, забезпечивши їх матеріально, він свідомо йде з життя. Тягар смертей і створення в уяві неіснуючого ідеального образу призводять героя до фатального кінця.
ЛІТЕРАТУРА
1. Дрозд В.Г. Листя землі: Роман. – К.: Укр. письменник, 1992. – 559 с.
2. Загребельний П.А. Юлія, або Запрошення до самовбивства: Роман. – Харків: Фоліо, 2002. – 351 с.
3. Кирилина А.В. О применении понятия гендер в русскоязычном лингвис-тическом описании // Филологические науки. – 2000. – №3.
4. Тресиддер Дж. Словарь символов. – М.: ФАИР-ПРЕСС, 1999. – 448 с.: ил.
Інші реферати на тему «Мовознавство»:
Розвиток поглядів на естетичну функцію мови
Погляди на походження української мови
Комунікативно-прагматичні передумови формування пояснювально-ототожнювального відношення в структурі синтаксичних конструкцій
Роман Валерія Шевчука “Тіні зникомі”, місце національної ідентичності у творчості Валерія Шевчука
Інтонація в українській мові