Сторінка
8

Розвиток мікології крізь призму наукової діяльності українських учених-мікологів

Природа – мати, вона – це і фізичні явища (від землі до Сонця), і біосоціальна система, отже – це і людське суспільство у всіх його проявах та взаємодіях… Природа – це цілісність землі й Космосу, людини і вселюдства, тому дбати про природу – це дбати про власну будущину [4,66].

Досі немає ні монографій, ні ґрунтовної літератури, де було б узагальнено та систематизовано всі наукові здобутки українських мікологів. Матеріали з цієї проблеми трапляються в окремих статтях періодичних видань. Імена деяких вчених незаслужено забуті й сьогодні навіть не згадуються. Тому в статті зібрана, по-перше, інформація про деяких відомих учених, які досягли значних результатів у розвитку української мікологічної науки, по-друге, представлені ті, про кого не існує широкодоступної інформації. Відомості про діяльність учених-мікологів становлять безперечний інтерес для всіх, хто цікавиться досягненнями української біологічної науки і одним з її напрямків – мікологією. Звичайно, зазначена тема не обмежується лише досягненнями названих учених і в майбутньому є перспективною для наукового дослідження.

Література:

1. Ася Сергіївна Бухало: до 70-річчя від дня народження та 45-річчя наукової діяльності. – К.: Академперіодика, 2002. – 54с.

2. Ірина Олександрівна Дудка (до 70-річчя від дня народження та 45-річчя наукової діяльності). – Київ, 2004. – 80 с.

3. Соломко Э.Ф., Дудка И.А. Перспективы использования высших базидиомицетов в микробиологической промышленности. – М., 1985.

4. П.П. Кононенко, А.Ю. Пономаренко. Українознавство: Конспект лекцій. – К.: МАУП, 2005.- 392 с.

5. Хомякова Н.Ф., Карпов Ф.Ф. // Школа грибоводства. – 2000. – №5. – С.6-8.

6. http://uk.wikipedia.org/wiki/

7. http://www.botany.kiev.ua/

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8 


Інші реферати на тему «Українознавство»: