Сторінка
3
Проте, не буде їм прощення ні від людей, ні від Бога!
І на думку приходять слова Ліни Костенко:
.А хто від правди ступить на півметра, –
Душа у нього сіра й напівмертва.
Не буде в ній ні сили ні мети,
Лиш без’язикі корчі німоти.
І хто всіляким ідолам і владам
Ладен кадити херувимський ладан,
Той, хоч умре з набитим гаманцем, –
Душа у нього буде горобцем.
Куди б не йшов він, на землі і далі,
Дощі розмиють слід його сандалій.
Бо так воно у Господа ведеться –
Дорога ницих в землю западеться!
Визначний філософ Гердер стверджує, що в поняття національна освіта вкладається якісна освіта, яка б давала можливість отримувати нації належне місце у світовій цивілізації. Освіту очолюють люди: як вчителі, так і посадовці, які визначають магістральні напрямки розвитку цієї стратегічної галузі. А чи завжди люди, в чиїх руках майбутнє держави, поєднували і „поєднують професіоналізм і патріотизм”? (П.Кононенко)
Відповідь може бути лише одна. Не завжди. Тому й українознавства як навчального предмета до цього часу ми не бачимо в навчальних планах шкіл.
Працюючи у просторі українознавства, ми, вчителі відчуваємо свою відповідальність перед дітьми, батьками, державою, тому намагаємося створити необхідні умови для реалізації здібностей дітей, прагнемо підвищення рівня педагогічної майстерності.
Педагогічний колектив школи має досить добрий якісний склад та рівень педагогічної майстерності, що дає змогу забезпечити стійкий, якісний навчально-виховний процес. Достатньо високий рівень педагогічної майстерності досягається шляхом добре налагодженої науково-методичної роботи, самоосвіти, участі у різноманітних проектах та конкурсах. Рівень педагогічної кваліфікації вчителя за 2003 – 2004 н.р. можна порівняти на діаграмі:
Програма „Обдаровані діти” передбачає створення умов для самореалізації дитини, розкриття її здібностей, таланту, професійної спрямованості. „В красі і творчості вчимося, живемо, зростаємо” – цей принцип є основою, на якій будується робота з дітьми в школі. Спецкурси, факультативні заняття, довузівська підготовка, індивідуальна робота створюють для дітей сприятливі умови росту і розвитку розумових здібностей. Про це яскраво свідчить порівняльна діаграма кількості призових місць у районній олімпіаді учнів нашої школи:
перемоги у конкурсах з української мови ім. П.Яцика „Вірю в майбутнє твоє, Україно!”, „Таланти твої, Україно”, тісна співпраця з Національним політехнічним університетом (КПІ), Київським економічним інститутом менеджменту (ЕКОМЕН), Міжнародною академією управління персоналом (МАУП), Інститутом українознавства МОН України, Педагогічним коледжем Головного управління освіти і науки КМДА при Київському національному університеті ім. Т.Шевченка, Київським міжнародним університетом дає можливість створювати профільні класи (економічний, фізико-математичний, педагогічний) та отримувати випускниками вищу освіту в цих вузах.
Розвивати свій талант діти мають можливість при хореографічній студії „Оріяна”, яка є неодноразовим призером районної олімпіади з художньої самодіяльності. До неї входять діти трьох вікових категорій. Пишаємося ми і своїм ансамблем бандуристів „Мальва”, який складається з молодшої і старшої групи. Чули голоси нашого ансамблю і у французькому місті Ретель, і на просторах нашої країни. Дзвінко й радісно лунають голоси в дитячому хорі „Лілея”, вдосконалюють свою майстерність діти у вокально-інструментальному ансамблі „Водограй”. Прилучаються до світу прекрасного у гуртку художнього ліплення „Умілі руки”, “Писанкарочка”, “Вишиванка”, загартовують свою волю і здоров’я діти в ансамблі спортивного танцю та спортивних секціях.
Рада старшокласників “Сузір’я” та дитячого об’єднання “Райдуга” разом із педагогічним колективом проводять змістовну позакласну роботу: зустрічі з видатними людьми, поїздки по історичних місцях нашої держави, вивчення традицій українського народу, спілкування з французькими однолітками, обмін делегаціями з ліцеєм м. Ретель (Франція) та школою № 66 м. Мінська.
Особливе місце у діяльності школи займають партнерські зв’язки зі школою І – ІІ ступенів с. Кобижча Чернігівської області та відділом освіти Бобровицького району Чернігівської області. Спільні педагогічні та методичні наради, семінари, експедиції „Джерела української духовності”, дають наснагу до співпраці, до подолання труднощів, до розбудови держави, наповнюють серце радістю і теплотою побратимства.
Добрі справи завжди породжують добрі почуття. І ми вдячні нашим випускникам за теплі слова про нашу школу:
Пишаюся тобою і люблю.
Та й як же тебе можна не любити?
Ту школу, про яку завжди кажу,
Що це найкраща школа в цілім світі.
Що б доля в подарунок не дала,
Ти промінь сонця серед хуртовини,
Ти крапля щастя, часточка тепла, –
Школа моя, школа – зоря,
Школа-родина.
Інші реферати на тему «Українознавство»:
Специфічні проблеми організації праці і життя людей в гірських умовах Карпат, їх взаємозв’язки з соціально-економічними, етнокультурними та державотворчими процесами у регіоні
Трубіж тривоги нашої (Борис Олійник)
Мова офіційних документів як свідчення кризи верхівки українського суспільства
Освітнє плекання культурознавчої обізнаності: розширене бачення терміна «образотворче мистецтво»
Україна-Франція: нова епоха відносин