Сторінка
10
залучення додаткових ресурсів з різних джерел, у т.ч. інвестицій у розвиток пріоритетних галузей регіону;
розвиток існуючих та створення нових господарюючих суб'єктів, створення нових робочих місць, збільшення обсягів виробництва товарів та послуг, і, як наслідок, зростання надходжень до бюджету у вигляді податків та зборів тощо.
В обговоренні цього законопроекту взяли участь більшість обласних рад, обласних державних адміністрацій, які в основному підтримали необхідність ухвалення такого закону та надіслали цілий ряд пропозицій, що були враховані при доопрацюванні проекту. Ухвалення та реалізація Закону дасть змогу започаткувати нові механізми регіонального розвитку, які сприятимуть зменшенню диспропорцій між регіонами послабленню регіонального егоїзму.
Проект Закону обговорювався також на двох науково-практичних конференціях на засіданні круглого столу за участю експертів Ради Європи, був презентований на засіданні Асоціації малих міст України, розісланий у провідні наукові установи України, розміщений на сайті Міністерства.
Ухвалення Закону «Про засади державної регіональної політики», на наш погляд, дасть змогу інституюватися новій державній регіональній політиці, сприятиме залученню регіонів до саморозвитку, дасть змогу впровадити в життя такі механізми регіонального розвитку, що легко адаптуються до практики Європейського Союзу та стимулюють активність органів місцевої влади.
Інші реферати на тему «Самоврядування»:
Глобалізація як фактор культурно-економічної регіоналізації
Партії і місцеве самоврядування
Політико-правові проблеми розмежування повноважень в українській системі органів місцевої влади
Інформаційне суспільство – вектор розвитку української держави
Система підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації службовців органів місцевого самоврядування та роль асоціацій органів місцевого самоврядування у її вдосконаленні