Сторінка
2
Сьогодні відбувається процес формування в Україні недержавної системи підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації службовців органів місцевого самоврядування, працівників комунальних установ, прискорення якого обумовлене потребами муніципальної реформи, відновленням житлово-комунального господарства, широким застосуванням у муніципальній практиці сучасних технологій муніципального менеджменту. У першу чергу це стосується розвитку системи підвищення кваліфікації. Так, наприклад, у 2002 році різними формами підвищення кваліфікації було охоплено близько 21 тис. посадових осіб місцевого самоврядування (у 2001 році – 16,5 тис.)
Цей процес призвів до появи великої кількості суб¢єктів діяльності у сфері підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації посадових осіб органів місцевого самоврядування та працівників комунальних установ (схема 5).
Схема 5. Суб’єкти діяльності у сфері підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації посадових осіб органів місцевого самоврядування та працівників комунальних установ
| ||||||||||
|
|
3.2.2. Українська Академія державного управління при Президентові України, її регіональні інститути та навчальні центри при обласних державних адміністраціях
За станом на 01.01.03 р. державну систему підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців, яка здійснює одночасно підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування, становили:
- Українська Академія державного управління при Президентові України;
- чотири регіональних інститути Академії (міста Харків, Дніпропетровськ, Одеса, Львів);
- 27 навчальних центрів при 24 обласних державних адміністраціях, Київській та Севастопольській міських державних адміністраціях та при Раді Міністрів АР Крим (центри перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування).
Ці заклади здійснюють:
1. підготовку спеціалістів для органів місцевого самоврядування в освітній галузі “Державне управління” за спеціальністю “Державна служба”;
2. підготовку магістрів для органів місцевого самоврядування за освітньо-професійними програмами за спеціальністю “Державна служба”;
3. підвищення кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування.
Усього до Академії та її регіональних інститутів у 2002 році на навчання було зараховано 950 осіб (350 – за денною, 100 – вечірньою та 550 – заочною формою навчання), з яких близько 200 осіб є працівниками органів місцевого самоврядування або перебувають у кадровому резерві.
Підвищення кваліфікації працівників органів місцевого самоврядування здійснюється в Академії, її інститутах та навчальних центрах за програмами:
- професійними;
- тематичних короткотермінових та постійно діючих семінарів;
- стажування.
При цьому у 2002 році за професійними програмами підвищили кваліфікацію 6,5 посадових осіб місцевого самоврядування (у 2001 році – 6 тис.).
За даними Головного управління державної служби України загальна чисельність посадових осіб органів місцевого самоврядування, що планується на підвищення кваліфікації у 2003 році, становить 11,5 тис. осіб (17% від загальної чисельності), з них:
- 5,8 тис. осіб – за професійною програмою підвищення кваліфікації;
- 2 тис. осіб – за програмами тематичних постійно діючих семінарів;
- 3,7 тис. осіб за програмами тематичних короткотермінових семінарів.
На підвищення кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування в Академії, її інститутах та навчальних центрах передбачається у 2003 році витратити 5,7 млн. грн. з місцевих бюджетів.
Найбільшу кількість посадових осіб місцевого самоврядування ( 25 – 30 % від загальної чисельності) у 2002 році було охоплено державною системою підвищення кваліфікації у Житомирській, Івано-Франківській, Миколаївській, Хмельницькій областях та в Автономній Республіці Крим. Недостатню увагу питанням підвищення кваліфікації приділяють у Рівненській (14%), Кіровоградській (15%) та Закарпатській областях (19%).
Підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації посадових осіб органів місцевого самоврядування шляхом використання ресурсів Академії, її регіональних інститутів та навчальних центрів при обласних адміністраціях мають свої плюси та мінуси.
Інші реферати на тему «Самоврядування»:
Поняття та сутність нової регіоналізації
Концептуальні засади трансформації територіальної організації влади, місцевого самоврядування
Перебудова міжбюджетних відносин: нові правила гри у фінансовій сфері
Ефективна економічна політика місцевої влади. формула успіху
Інноваційний менеджмент в муніципальному управлінні