Сторінка
11

Художній розпис тканин (батік)

Колорит-один із засобів створення певного образа, настрою добутку. Не випадково, розглядаючи твір текстильного мистецтва, уживають такі епітети, як сонячний, весняний, стриманий, радісний, похмурий й ін. Вони народжуються в результаті зорового й емоційного відчуття, що виникає при першому знайомстві з річчю. Основу цього відчуття становить глибокий внутрішній зв'язок, що існує у всякому закінченому художньому творі між загальним композиційним задумом, орнаментальним ритмом і колористичним рішенням. Але тільки володіючи багатим досвідом у створенні художніх творів, знаннями закономірностей взаємини квітів, можна проаналізувати зорові відчуття, сказати, чому - той або інший добуток, його колорит гарні або погані, наскільки повно вони розкривають художню ідею добутку, і передати ці знання учням.

Складні питання, пов'язані з колірним рішенням, не вичерпуються даними тут відомостями. Вони здобувають цінність у руках вдумливого художника при осмисленому застосуванні їх у процесі створення художніх творів.

Розділ IV. ОПИС ТВОРЧОЇ ЧАСТИНИ

4.1 Зміст композиції.

Панно «Жіночі ракурси» виконано по враженню, що здобуті мною під час навчання.

Композиція прямокутного формату 100x100 виконана в техніку холодного батика. Матеріал - батист, барвники - анілінові, що резервує склад - безбарвний. Композиція заповнена в жіночих ракурсах дівчат. Які розташовані в центрі. Перша дівчина милується зірками, друга – прогулюється по подвірі збираючи квіти, третя випадково попадає під дощ.

До цієї композиції я ще додала веселку жату тканину та бісер. Я обрала цей вид «Батика» тому, що цей вид для мене дуже цікавий та легкий у виготовлені. Вивчення цього розпису по тканині не викликало труднощів.

Робота над темою розширила мою уяву збагатила моє розуміння про справжнього, або теперішнього щерез минуле. Умене з`явилась можливість виконати творчу роботу в техніці яка надихнула мене в подальшій творчій роботі.

Мова батика припускає умовність зображення форм, яких виражається в площині, в умовності використання кольори, узагальнення характеру форми. Цими принципами я скористалася при розробці композиції. Мною попередньо було зроблено кілька ескізів на основі зібраного матеріалу Мною були попередньо розглянуті можливі варіанти холодної й темної гами, розходження масштабності, різниця композиційних схем, кількісний набір мотивів, характер лінійних обрисів. У підсумку я зупинилася на жіночих ракурсах дівчат, залишаючи за глядачами право на власне сприйняття моєї роботи.

ВИСНОВОК

Отже тема моєї кваліфікаційної роботи обрана мною не випадково. Перш за все говорячи про розпис по тканині, я б хотіла сказати, що це моя улюблена техніка, а саме тема є такою тому, що я дуже люблю етнодизайн, мені подобається творити мистецтво, яке має глибоке, українське коріння подобається бо без минулого немає майбутнього, аналогічно не пам`ятаючи, не знаючи вчорашнього ми не маємо можливості переосмислювати сьогодення

Робота над темою розширила мої подання про світову художню культуру, збагатила моє розуміння сьогодення через минуле. Мені представилася можливість виконати творчу роботу в техніку, що надихнула мене в подальшій творчій роботі. Ті знання, уміння й навички, які мною придбані в процесі роботи над проектом допоможуть мені в подальшій роботі. Усвідомлюючи, що існує багато інших не менш цікавих прийомів розпису, я думаю, що їхнє вивчення дозволить мою подальшу роботу зробити більше змістовної.

ЛІТЕРАТУРА

Арманд Т. Орнаментація тканини. Посібник з розпису тканини. Під ред. Н. Н. Соболєва. м.-л., 1931.

Г у р ь е в а Т. З, Досвіди Л. В. Маяковській в оформленні тканин. - Збірник праць НИИХП, Вып. б. М., 1972.

Рогинская ф. Радянський текстиль. М., 1930.

Соболєв Н. II. Папойка в Росії й спосіб роботи. М., 1012.

Т а н к у з О. В., Гороховская Л. М- і ін. Технологія розпису тканин. М., 1969.

Темсрин С. М. Російське прикладне мистецтво. Радянські роки. Нариси. М., 1960.

Ш у м я ц к а я Н. Як створюються малюнки для тканин. - "Декоративне мистецтво СРСР». 19,58, №8.

Голена Хансен. Розпис по шовку. 1997 р.

ДОДАТКИ

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12