Сторінка
1
Однією з найважливіших особливостей розвитку сучасного світу є швидко прогресуюча інтеграція. Вона зачіпає різноманітні аспекти сучасного життя – економіку, політику, культуру, ідеологію, безпеку, навколишнє середовище. Економічна зміна інтеграції включає у багато разів збільшені за останні десятиріччя потоки товарів і послуг між країнами, капіталу, праці і інформації, а також інтернаціоналізацію виробничих процесів аж до міжнародного розподілу окремих технологічних операцій. У цілому інтеграцію можна охарактеризувати як посилення взаємозалежності національних економік, взаємовплив і взаємопереплетіння різних сфер і процесів у світовому господарстві [1].
З погляду розвитку інтеграційних процесів в Україні варто розрізняти два стратегічних вектори – західний і східний. Перший вектор обумовлює інтеграцію у межах Європейського Союзу (далі – ЄС), а другий – у межах СНД.
Враховуючи, що Україна – одна з найбільших країн Європи, для неї особливо важливою є інтеграція саме з країнами Європейського Союзу.
Інтеграція сільськогосподарської галузі у європейський економічний простір та його структури здійснюється в межах Стратегії інтеграції України до Європейського Союзу, затвердженої Указом Президента України від 11 червня 1998 р. № 615 (зі змінами, внесеними відповідним Указом від 12 жовтня 2000 р. № 587). Цими документами визначені основні пріоритети в діяльності органів державної виконавчої влади на період до 2007 року. За цей час необхідно створити передумови для набуття нашою державою повноправного членства у цьому європейському угрупованні.
Для реалізації Програми інтеграції України до Європейського Союзу були створені необхідні політико-правові та організаційні інституції, зокрема, укладено Угоду про партнерство та співробітництво (далі – УПС) між Україною та ЄС.
Проникнення України на європейські ринки сільськогосподарських товарів стане можливим тільки у випадку набуття чинності в повному обсязі угод, (незастосування кількісних обмежень імпорту, створення ефективного механізму захисту внутрішнього ринку відповідно до норм ГАТТ/СОТ, вдосконалення системи сертифікації та стандартизації, захисту прав інтелектуальної власності), прийнятих під час Уругвайського раунду [2].
Стратегія інтеграції України до Європейського Союзу |
Основні напрями інтеграційного процесу |
Внутрішнє забезпечення інтеграційного процесу |
Адаптація законодавства |
Організаційне забезпечення |
Економічна інтеграція та розвиток торгових відносин |
Фінансове забезпечення |
Інтеграція до ЄС в контексті загальноєвропейської безпеки |
Правове забезпечення |
Політична консолідація та зміцнення демократії |
Інфраструктурне забезпечення |
Регіональна інтеграція України |
Рис. 1. Принципова схема інтеграції України до Європейського Союзу
Треба сказати, що Європейський Союз підтримує реалізацію заходів щодо виконання усіх взятих на себе угод та приєднання України до Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (далі – ГАТТ) та забезпечення вступу України до Світової організації торгівлі (далі – СОТ).
Існує думка, що пристосування галузі сільського господарства до вимог європейських країн є важливим стимулом до її економічного відродження і налагодження взаємовигідного співробітництва. З іншого боку, державою втрачені традиційні ринки продовольства і значною мірою розірвані зв’язки з виробничою кооперацією, які забезпечували позитивні результати для економіки країни.
Одним з найважливіших напрямків політики ЄС є Спільна аграрна політика (далі – (САП).
Інші реферати на тему «Економічні теми»:
Формування системи ефективного корпоративного управління в Україні
Методичне забезпечення обґрунтування управлінських рішень в системі маркетингового менеджменту авіаційного підприємства
Оцінка вкладу малого бізнесу у розвиток національної економіки
Система страхування транспортних ризиків в умовах сучасного рівня розвитку українського страхового ринку
Використання імітаційно-автоматного методу моделювання в страхуванні