Сторінка
3
Сьогодні серед нагальних є питання формування екологічного світогляду, в якому знання та інформація разом із духовністю визначатимуть якість і рівень життя та його безпеку. Перші кроки у системі вищої освіти вже зроблені, і серед дисциплін нормативного блоку з напряму “Економіка і підприємство”, що визначають зміст освіти бакалавра з економіки, є навчальна дисципліна “Екологія”. Суспільство усвідомлює, що економіка та екологія – це нерозривні частини одного цілого. Їх не можна розглядати окремо, саме тому у стратегії реформи економіки держави екологія й економіка повинні розглядатися тільки в єдності та тісному взаємозв’язку. Той, хто не усвідомить цієї істини, у XXI столітті буде жити гірше, ніж у минулому.
Майбутні фахівці повинні розуміти, що сьогодні в умовах конкурентного ринкового середовища дефіцитні кошти необхідно спрямовувати у проекти з потенційно максимальним екологічним ефектом. В освітньо-виховній системі (дитячий садок – школа – ВНЗ) у період переходу до сталого розвитку провідне місце займає безперервна екологічна освіта та виховання. Екологічна освіта найбільш причетна до великої методологічної та світоглядної проблеми: як жити і вижити в умовах виснаження природних ресурсів, забруднення й прогресуючої деградації довкілля. Саме екологічна складова світогляду упорядковує, ранжує систему особистих цінностей у тій частині, де йдеться про взаємодію людини і природи.
Отже, для реалізації зазначених завдань потрібно мати чітко обґрунтовану, сприйняту українським суспільством державну стратегію сьогодні і на більш віддалену перспективу на засадах сталого розвитку.
Вирішення економічних, екологічних та соціальних проблем повинно спиратися на ефективну державну Програму духовного оздоровлення нації. З метою посилення ролі еколого-економічнї освіти, екологічного виховання, культури і науки, узгодження планів та методики викладання, більш оперативного обміну інформацією необхідно вивчити питання про створення координаційного центру з питань викладання у вищій школі дисциплін еколого-економічного блоку для удосконалення системи кадрової підготовки в контексті реформування економічних відносин в Україні в руслі міжнародно визнаного сталого розвитку суспільства.
Література:
1. Алле М. Экономика как наука: Пер. с франц. – М., 1995.
2. Афонцев С. Экономическая политика и модели экономического развития // Мировая экономика и международные отношения. – М.: Изд-во “Наука”. – 2002. – № 4.
3. Бажал Ю.М. Економічна теорія технологічних змін. – К., 1997.
4. Білорус О. Імперативи стратегії розвитку України в умовах глобалізації // Економіка України. – 2001. – С. 311.
5. Гунський Б. Інвестиційні процеси в глобальному середовищі. – К.: Наукова думка, 1997.
6. Жаліло Я.А. Конкурентоспроможність національної економіки України. Стратегія розвитку України: теорія і практика. – Київ, 2002.
7. Иноземцев Л. Неизбежность постиндустриального мира. К вопросу о полярности современного мироустройства // Постиндустриальный мир и Россия. – М.: РАН, Эдиториал УССР. – 2000.
8. Иноземцев В. Восставшая из пепла: европейская экономика ХХ века // Мировая экономика и международные отношения. – М.: Наука, 2002. – № 1.
9. Коллонтай В. Эволюция западных концепций глобализации // Мировая экономика и международные отношения. – 2002. – № 1.
10. Косолапов Н. Глобализация, миропорядок ХХІ века в России. Постиндустриальный мир и Россия / Под. ред. В. Хароса, В. Красильщикова. – М.,2001. – 250 с.
11. Марчук Е.К. Стратегічна орієнтація суспільства – рух на випередження // Стратегічна панорама. – 1999. – № 4.
12. Мочерний С. До питання про постіндустріальне суспільство // Економіка України. – 2002. – № 9.
13. Новокшонов Л.В., Тридюнов Ю.В. Мировое хозяйство. – ЮРИСТО, 2000.
14. Оболенский В. Глобализация мировой экономики и Россия // Мировая экономика и международные отношения. – М.: Изд-во “Наука”, 2001. – № 3.
15. Пахомов Ю. Україна і виклики глобалізації // День. – 2001. – 7 серпня.
16. Перес К. Технологические процессы и возможности для развития качества динамической цели. – ЮНКТАД.ХТД/RT/1/9. – 1999. – 20 december. – С. 50.
17. Ратленд П. Глобализация и посткоммунизм // Мировая экономика и международные отношения. – 2002. – № 1.
18. Стратегія розвитку України: теорія і практика. – К., 2002.
19. Трансформація моделі економіки України / За ред. В.М. Гейця. – К.: Лотос, 1999.
20. Україна на порозі ХХІ століття: уроки реформ і стратегія розвитку. – Київ, 2001.
21. Україна і світове господарство: взаємодія на межі тисячоліть. – К., Либідь, 2002.
22. Філіпенко С. Економічний розвиток сучасної цивілізації. – К.: Товариство “Знання” України, 2000.
23. Хаустов В., Панфілова Т. Інноваційні процеси в Україні: реалії і перспективи // Економіст. – 2002. – № 3.
24. Чухно А.А. Економічна теорія. – К.: Вид-во “Вища школа”, 1993.
25. Чухно А. Постіндустріальна економіка: теорія, практика та їх значення для України // Економіка України. – 2001. – № 11, 12.
26. Экономическая энциклопедия / Под ред. Л.И. Абалкина. – М.: Экономика, 1999.
27. Энциклопедический социологический словарь / Под общей редакцией Г.В. Осипова. – М., 1995.
Інші реферати на тему «Економічні теми»:
Підвіщення ефектівності управління інвестиційною діяльністю на підпріємствах транспортої галузі
Проблеми управління логістичною інфраструктурою підприємств
Оцінка впливу професійного рівня управлінського персоналу на розвиток будівельного підприємства
Формування сутності активного антикризового управління
Стан та пропозиції щодо реформування податкової системи України