Сторінка
2

Маркетингова політика та її вплив на платоспроможність суб’єктів господарювання

Кожне підприємство свою діяльність спрямовує на кінцевий практичний результат (отримання прибутку), як це підкреслюють багато фахівців, але в ринкових умовах отримання прибутку для підприємства не є головною метою. Для підприємства паралельно з отриманням прибутку більшою мірою необхідно збільшення обсягу випуску продукції, який пов’язаний з підвищенням постійно змінюючого попиту на неї та задоволенням потреб кінцевих споживачів. У зв’язку з цим на підприємстві більше уваги необхідно приділяти не максимізації прибутку, а саме потребам споживачів, задовольнити які можна за допомогою високого рівня організації управління, планування виробництва, впровадження інновацій і новітніх технологій, що в свою чергу активно вплине на отримання більшого обсягу прибутку.

Таблиця 2

Найпоширеніші визначення маркетингу

№ з/п

Автор

Визначення

1.

Котлер Ф.

Маркетинг – вид людської діяльності, спрямованої на задоволення потреб споживачів шляхом обміну

2.

Американська асоціація маркетингу

Маркетинг – це процес планування і збільшення задуму, ціноутво­рення, просування і реалізації ідей, товарів і послуг шляхом обміну, задовольняючи цілі окремих громадян і організацій

3.

Еванс Дж.Р.

Маркетинг – це передбачення, управління і задоволення попиту на товари, послуги, організації, людей, території, ідеї за допомогою обміну

4.

Ламбен Ж.Ж.

Маркетинг – це одночасно філософія бізнесу і активний процес.

Маркетинг – це соціальний процес, спрямований на задоволення потреб і бажань людей і організацій шляхом забезпечення конкурентного обміну товарами і послугами, які становлять цінність для покупців

5.

Мефферт Х.

Сучасна, узагальнююча і одночасно широка інтерпретація маркетингу ототожнює маркетинг з будь-якою формою обміну між двома учасниками угоди.

Маркетинг – це зорієнтоване на ринок управління підприємством, яке полягає в плануванні, координації і контролі всієї діяльності підприємства, пов’язаної з діючими і потенційними ринками

6.

Кулаков С.Н.

Суть сучасного маркетингу – це підприємницька діяльність, що перетворює потреби покупця в доходи підприємства

7.

Район У.

Маркетинг може бути визначений як діяльність, за допомогою якої вивчають потреби, створення товарів і послуг, що задоволь­няють ці потреби, так як і формування, а звідси – розширення попиту на ці товари і послуги

Виходячи з цього, підприємства вивчають попит кінцевих споживачів на продукцію шляхом здійснення сучасного менеджменту, збуту, маркетингу, які, в свою чергу, зорієнтовані на застосування нових прогресивних технологій, інновацій. Саме останні сприяють підвищенню продуктивності праці і покращанню якості продукції на кожній стадії виробничого процесу.

Доцільно зазначити, що в останні роки зростає інтерес до маркетингових досліджень. Маркетингові дослідження для кожного суб’єкта господарювання потрібні для того, щоб отримати правдиву інформацію, а саме: про ринок товарів або послуг, тенденції розвитку ринку, про споживачів цих товарів або послуг, про виведення нових товарів на ринок, як регламентувати даний товар тощо.

Традиційно маркетингові дослідження розподіляються на два методи: кількісні і якісні. Кількісні методи (методи інтерв’ю і прямі методи збору даних), як правило, базуються на екстраполяції виборної сукупності даного ринку. Таким чином, розробка вибірки повинна бути обґрунтованою.

Якісні методи (фокус-групи, глибинні інтерв’ю, спостереження) застосовуються для вивчення мотивації споживачів і проводяться на невеликих вибірках. Результатом таких методів є виявлення і вивчення глибинних почуттів споживачів, що дозволить досліднику зрозуміти їхні мотиви і поведінку.

У цілому ж маркетингові дослідження забезпечують конкурентоспроможний стан підприємства на ринку товарів, послуг із урахуванням стану внутрішнього і зовнішнього середовища. Саме маркетингові дослідження допомагають швидше адаптуватися підприємству до ринкових відносин, зважаючи на стан ринку і вимоги кінцевого споживача. Структурно маркетингові дослідження складаються з двох головних напрямів дослідження: характеристик ринку і внутрішніх потенційних можливостей підприємства. Усі результати маркетингових досліджень пов’язані із прийняттям правильних управлінських рішень щодо зменшення ризику підприємства та забезпечення потреб споживача.

Значення маркетингових досліджень у сучасних умовах підсилюються ще й тим, що зростає роль фактора невизначеності в організації та управління господарською діяльністю підприємства, підвищується змінність економічної і соціальної поведінки суб’єктів маркетингової системи.

Управлінці, які вдаються до маркетингових досліджень, повинні залучати висококваліфікованих фахівців, щоб отримати потрібну інформацію і за доступною ціною. Тому дуже важливим є знання технології проведення маркетингових досліджень, їхнє планування та вміле проведення інтерпретації отриманої інформації. Саме маркетингові дослідження використовуються для підвищення продуктивності підприємства та ефективного задоволення потреб кінцевого споживача. Маркетингові дослідження мають такі два головні напрями: дослідження характеристик ринку, дослідження внутрішньої діяльності і потенціальних можливостей підприємства, тобто його маркетингового потенціалу. Вважається, що маркетинговий потенціал являє собою сукупність маркетингових ресурсів і маркетингових можливостей підприємства, ефективне застосування яких забезпечує досягнення корпоративних цілей [4].

Маркетинговий потенціал підприємства являє собою комплекс маркетингових заходів, спрямованих на досягнення підприємством конкурентних переваг. До такого комплексу відносять маркетингову інформаційну систему, планування маркетингу, маркетинговий інструментарій (сегментація ринку, вибір і визначення цілей, позиціювання), управління комплексом маркетингмікс, контроль маркетингу тощо.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4 


Інші реферати на тему «Економічні теми»: