Сторінка
9
Склад, зміст та порядок підписання акта документальної перевірки
Акт документальної перевірки повинен складатись з трьох частин: вступної, описової та підсумкової.
I. Вступна
Вступна частина повинна містити інформацію, яку наведено в загальному положенні уніфікованої форми акта документальної перевірки (додаток № 1 до листа). Додатково за необхідності до зазначеної частини включаються основні показники фінансово-господарської діяльності суб'єкта підприємництва.
II. Описова
Описова частина акта документальної перевірки має містити систематизований виклад виявлених у результаті перевірки фактів порушень податкового та валютного законодавства і пов'язаних з ними суттєвих обставин, необхідних для прийняття правильного рішення за результатами перевірки.
Виявлені у процесі перевірки порушення повинні бути згруповані в акті за розділами, пунктами і підпунктами у розрізі відповідних звітних періодів, відповідно до характеру порушень і видів податків.
III. Підсумкова
Підсумкова частина акта документальної перевірки включає узагальнений (сумарний) опис виявлених у результаті перевірки порушень податкового та валютного законодавства, а також відомості про роз'яснення суб'єктам підприємництва, які перевіряються, права дати письмові заперечення за актом у погоджений термін.
Акт документальної перевірки підписується посадовими особами державного податкового органу та інших контролюючих органів, які здійснювали перевірку, та суб'єктом підприємництва.
У випадку незгоди з фактами, викладеними в акті, суб'єкти підприємництва підписують акт із записом про заперечення, одночасно додаються письмові пояснення і документи (або їх копії), що підтверджують ці заперечення.
Заперечення до акта можуть бути оформлені як у вигляді запису на останній сторінці акта, зробленого безпосередньо після його підписання, так і у вигляді листа, що направляється в орган державної податкової служби в погоджений термін.