Сторінка
6
При неможливості подання транспортного засобу до місця технічного огляду (через несправність автомобіля, хворобу власника, відрядження тощо) у встановлений строк його власник повинен подати до Державтоінспекції письмову заяву, здати номерні знаки та пред'явити квитанції про сплату податку з власників транспортних засобів.
ДАІ за станом на 1 вересня, Держтехнагляд України, Держфлотнагляд України надають списки громадян, транспортні засоби яких не пройшли техогляд у встановлені строки. На підставі цих даних податкові адміністрації здійснюють заходи щодо стягнення податку.
Платіжні документи про надходження податку з власників транспортних засобів зберігаються в податкових органах.
Зазначеним Законом не передбачено прогресивного оподаткування транспортних засобів, оскільки останні мають незмінний об'єкт оподаткування (об'єм циліндрів або потужність двигуна, чи довжина транспортного засобу) і тверді ставки податку на рік (з 100 см. куб об'єму циліндрів двигуна або з 1 кВт потужності двигуна, або з 100 см. довжини транспортного засобу) залежно від виду транспортного засобу. Аналогічно це стосується і транспортних засобів, щодо яких звільняються від сплати податку вищезазначена категорія осіб.
Річна сума податку з власників транспортних засобів сплачується громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства незалежно від того, коли були придбані транспортні засоби. У випадках, коли транспортні засоби придбані у другому півріччі, податок сплачується новим власником у половинному розмірі, незалежно від того, сплатив чи ні податок за ці транспортні засоби їх попередній власник.
При знятті транспортного засобу з обліку для його реалізації до строку проходження технічного огляду фізичні особи податок із власників транспортних засобів за цей рік не сплачують. Податок буде сплачено новим власником перед його реєстрацією.
Податок із власників транспортних засобів не справляється за транспортні засоби, якщо вони не знаходяться на обліку Державної автомобільної інспекції або інших органів, які проводять їх реєстрацію, перереєстрацію, техогляд. За транспортні засоби, що не експлуатуються у зв'язку з перебуванням їх власників у відрядженнях або з інших причин, податок із власників транспортних засобів сплачується на загальних підставах за повний рік.
Облік надходження податку ведеться за платниками-фізичними особами у книзі зведених підсумків надходжень, скасувань та надходжень за ф. 26 та у реєстрі надходжень та повернень за ф. 25, відкритих за кодом бюджетної класифікації 12020200 - „Податок з громадян-власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів".
Перевірка порядку справляння державного мита
Контроль за дотриманням чинного порядку справляння державного мита та повноти і своєчасності внесення його до бюджету здійснюють податкові органи. Державні податкові органи передбачають у планах своєї роботи і проводять не рідше одного разу на рік перевірки із зазначених питань в усіх органах, які справляють державне мито і розташовані на території відповідного району (міста).
Державна податкова адміністрація України при проведенні перевірок роботи підвідомчих податкових органів перевіряє стан їх роботи з контролю за справлянням державного мита, а також безпосередньо проводить перевірки із зазначених питань у судах, нотаріальних конторах, органах внутрішніх справ та інших органах, що справляють мито.
Під час здійснення контролю необхідно провести суцільну перевірку всіх документів і книг за весь минулий період, починаючи з дня останньої перевірки. У судах контролюючий орган (податковий орган) перевіряє також, як ведеться облік сум мита, що підлягає стягненню за рішеннями суду, чи своєчасно вживаються заходи щодо забезпечення повного і своєчасного надходження стягнених сум мита до бюджету.
У судах контролюючий орган перевіряє:
- чи стягується державне мито при подачі позовних заяв, чи є у справі докази сплати мита і чи правильно воно обчислене, чи правильно застосовуються ставки мита;
- чи немає у справі зустрічних позовних заяв і заяв третіх осіб про вступ у справу із самостійними позовними вимогами і чи правильно вони оплачені митом;
- чи правильно стягується мито у випадках збільшення суми позовних вимог;
- у тих випадках, коли позивач звільнений від сплати мита, -правильність надання цих пільг, а також правильність обчислення і справляння мита як з позивачів, так і з відповідачів;
- правильність справляння мита у справах, що випливають з трудових правовідносин; у справах про відшкодування збитків, заподіяних каліцтвом; у справах про стягнення коштів на утримання, зокрема, у справах про присудження аліментів на утримання дітей у розмірі однієї четвертої, однієї третьої чи половини заробітку відповідача, а також у справах про зміну розміру раніше присуджених аліментів;
- чи правильно стягується мито у справах немайнового характеру і касаційних скаргах;
- чи правильно оформляються документи про сплату мита, чи є на платіжних дорученнях відмітки кредитних установ банків про перерахування з рахунків платників сум на сплату мита, чи є в платіжних документах дані, що підтверджують сплату мита у тій справі, до якої доданий документ, і зарахування його до бюджету.
В арбітражних судах перевірки правильності справляння державного мита в окремих справах проводяться в основному в тому ж порядку, що і в судах. При перевірці позовних заяв зі спорів, що виникають при укладанні, зміні або розірванні господарських договорів, контролюючий орган (податковий орган) з'ясовує, чи не розглядався спір у порядку доручення і правильність справляння мита у цих справах.
Інші реферати на тему «Бухгалтерський облік, податки»:
Дослідження стану податкового обліку та контролю
Види і облік утримань із заробітної плати, порядок виплати заробітної плати на ПП”Ранок”
Вибіркові і суцільні спостереження у фінансово-господарському контролі й аудиті
Документальні методичні прийоми та контрольно-аудиторські процедури
Суть і зміст методичних прийомів та контрольно-аудиторських процедур