Сторінка
13

Аналіз фінансових результатів ЗАТ ВТШФ “Дана”

У фінансовій діяльності багатьох підприємств трапляються випадки, коли за рахунок кредиту підприємство придбало матеріальні цінності, виготовило продукцію, але не реалізувало її або виручка не надійшла, а кредит необхідно повертати. В даному разі необхідно продовжувати термін дії кредитної угоди (але при пролонгації підвищується позичковий процент) чи залучати кошти від іншої діяльності на повернення кредиту. Часто такі ситуації виникають у результаті того, що підприємства виробляють не ту продукцію, яку можна продати, а намагаються продати те, що виробляють.

Однак залучення позичкових коштів має істотні переваги над дивідендами. Дивіденди виплачуються за рахунок прибутку, а відсотки за користування позичковими коштами – за рахунок собівартості. Крім того, власники підприємства не завжди повністю спрямовують суму дивідендів на розвиток виробництва й частину залишають на споживання. Позичкові кошти мають цільове спрямування, яке контролюється банками.

Висновки.

Благополучний фінансовий стан підприємства - це важлива умова його безперервного й ефективного функціонування. Для його досягнення необхідно забезпечити постійну платоспроможність суб'єкта, високу ліквідність його балансу, фінансову незалежність і високу результативність господарювання.

Для цього необхідно вивчати численні показники, які характеризують всі сторони діяльності підприємства (виробництво , його потенціал, організацію, реалізацію, фінансові операції, рух грошових потоків) для виявлення глибинних причин зміни фінансового становища. Застосування багатобічного комплексного аналізу фінансового стану підприємства створює реальні передумови для керування окремими показниками, і відповідно і для посилення їхнього впливу на поліпшення фінансового клімату.

Фінансовий стан підприємства необхідно аналізувати з позицій і короткострокової , і довгострокової перспектив, тому що критерії його оцінки можуть бути різні. Стан фінансів підприємства характеризується розміщенням його засобів і джерел їхнього формування, аналіз фінансового стану проводиться з метою установити, наскільки ефективно використовуються фінансові ресурси, що знаходяться в розпорядженні підприємства. Фінансову ефективність роботи підприємства відбивають : забезпеченість власними оборотними коштами і їхня схоронність, стан нормованих запасів товарно-матеріальних цінностей, стан і динаміка дебіторської і кредиторської заборгованості, оборотність оборотних коштів, матеріальне забезпечення банківських кредитів, платоспроможність.

Стійке фінансове становище підприємства залежить насамперед від поліпшення таких якісних показників, як продуктивність праці, рентабельність виробництва , фондовіддача, а також виконання плану по минулому. Раціональному розміщенню засобів підприємства сприяє гарна організація матеріально-технічного забезпечення виробництва , оперативна діяльність по прискоренню грошового обігу. У той же час фінансові утруднення підприємства, відсутність засобів для своєчасних розрахунків можуть вплинути на стабільність постачань, порушити ритм матеріально-технічного постачання. У зв'язку з цим підприємство може стати збитковим та неплатоспроможним. У цьому випадку підприємство повинне розробити стратегію виходу з кризи, яка у разі ефективної реалізації допоможе підприємству повернути собі фінансову стабільність та конкурентоспроможність.

Література

1. Адамов В.Э., Квитко А.В. Статистическое изучение эффективности промышленного производства – М.:МЭСИ,1984. – 41 с.

2. Ансофф И. Стратегическое управление. - М: Экономика, 1989.

3. Антикризовый менеджмент / Под редакцией проф. Грязновой А.Г.Издательство ЭКМОС,1999. – 386 с.

4. Антикризисное управление: Учебник / Под ред. Е.М. Короткова. – М. Финансы и статистика, 1994.

5. Балабанов И.Т. Финансовый менеджмент, М.: Финансы и статистика, 1994.

6. Бланк І.А. Стратегія і тактика керування фінансами. Київ: МП Ітем ЛТД, 1996.

7. Бланк І.А. Інвестиційний менеджмент. Київ: МП Ітем ЛТД, 1996.

8. Блях ман Л.С. Основи функционального и антикризисного менеджмента. Учебное пособие. – М.: Изд-во Михайлова В.А. – 2000. – 380 с.

9. Градов А.П., Кузин Б.И. Стратегия и тактика антикризисного управления фирмой. – М.: Специальная литература. – 1996. – 510 с.

10. Ильенкова С. Д. , Кузнецов В.И. Основи менеджмента. – М.: МЭСИ, 1998, 132 с.

11. Круглов М. И. Стратегическое управление. Учебник для вузов. – М.: РДЛ, 1998, 768 с.

12. Лахтіонова Л.А. Фінансовий аналіз суб’єктів господарювання.: Монографія. – К.:КНЕУ, 2001

13. Крамаренко Г.О. Фінансовий аналіз і планування. – Дн-к. – 2001

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 


Інші реферати на тему «Фінанси»: