Сторінка
6
Кредитовий залишок за балансовим рахунком 6121 дає інформацію про надходження, з урахуванням повернення, платежів до загального фонду місцевих бюджетів наростаючим підсумком з початку року. За окремими аналітичними рахунками допускається від’ємний залишок, який свідчить, що повернення платежів у поточному бюджетному періоді з цього рахунку (за рахунок надходжень до загального фонду) відбулося більше, ніж надходжень. Від’ємний залишок за рахунок бюджетного обліку 6121 у цілому не допускається.
|
Рис. 2.1. Схема зарахування доходів місцевих бюджетів на рахунки, відкриті в органах казначейства
Повернення помилково та надмірно сплачених платежів, які надійшли до загального фонду місцевого бюджету, здійснюється з відповідного аналітичного рахунку 3141 у межах поточних надходжень за день. У випадку недостатності або відсутності коштів на аналітичному рахунку 3141 повернення здійснюється шляхом залучення коштів з відповідного рахунку 3142 „Кошти загального фонду місцевих бюджетів” в межах поточних надходжень за день. У разі недостатності або відсутності коштів на відповідному рахунку 3142 повернення може здійснюватися шляхом залучення коштів з інших рахунків 3142, відкритих для акумулювання доходів відповідного місцевого бюджету.
При недостатності коштів на рахунку 3142, з якого проводиться відрахування між бюджетних трансфертів, повернення може здійснюватись шляхом залучення коштів, що надійшли на інший рахунок 3142, з якого не проводиться відрахування між бюджетних трансфертів. У випадку здійснення такого підкріплення протягом наступних робочих днів необхідно спочатку відновити залучені суми на відповідний рахунок, з якого надавалось підкріплення, і тільки після цього проводити відрахування між бюджетних трансфертів за встановленими нормативами.
У разі недостатності або відсутності коштів на рахунку 3142, з якого не проводиться відрахування трансфертів місцевим бюджетам, повернення може здійснюватись шляхом залучення коштів з іншого рахунку 3142, однак лише після того, як з нього проведено відрахування між бюджетних трансфертів.
У випадку, коли для проведення платежів недостатньо коштів, з акумульованих на рахунках 3142 місцевого бюджету, необхідна для здійснення повернення частка коштів перераховується на цей рахунок місцевим фінансовим органом. Підставою для такого перерахування є звернення казначейства до фінансового органу, на видатковий рахунок якого були перераховані кошти, та копія висновку органу стягнення.
Для щоденного акумулювання платежів, які надійшли до загального фонду місцевих бюджетів, в управлінні казначейства відкриваються аналітичні рахунки за балансовим рахунком 3142 „Кошти загального фонду місцевих бюджетів”. Залишки коштів, що склалися на відповідних аналітичних рахунках, відкритих за балансовим рахунком 3141 „Надходження до загального фонду місцевих бюджетів” на кінець операційного дня у регламентований час засобами програмного забезпечення, на підставі меморіальних документів перераховуються на рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3142 окремо для кожного місцевого бюджету.
Кількість таких рахунків для кожного з місцевих бюджетів залежить від рішення ради про відповідний бюджет і має забезпечити найбільш оптимальний процес його виконання. Як правило, для кожного місцевого бюджету, відкривається не менше трьох рахунків за балансовим рахунком 3142. на перший з ним акумулюються доходи загального фонду місцевого бюджету, які не враховуються при визначенні обсягів між бюджетних трансфертів, відповідно до статті 66 Бюджетного кодексу.
На другому рахунку акумулюються усі доходи, за рахунок яких відбувається перерахування коштів, що передаються до державного та інших місцевих бюджетів. На третій рахунок акумулюються кошти, що враховуються при визначенні обсягів дотації вирівнювання, яка надається з місцевого бюджету іншим місцевим бюджетам. Необхідність відкривати більше котлових рахунків може бути обумовлена особливостями касового виконання місцевих бюджетів за доходами.
Суми коштів, які зараховані на рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3142 „Кошти загального фонду місцевих бюджетів”, направляються на здійснення видатків, передбачених місцевими бюджетами, шляхом перерахування цих коштів у такій послідовності:
1) на рахунки для зарахування між бюджетних трансфертів (дотації вирівнювання; субвенції; коштів, що передаються до державного та місцевих бюджетів з інших місцевих бюджетів, інших дотацій), передбачених у відповідному бюджеті;
2) кошти, що залишилися після перерахування між бюджетних трансфертів, на підставі розпоряджень про виділення коштів загального фонду місцевих бюджетів, затверджених керівником місцевого органу виконавчої влади, перераховуються на рахунки головних розпорядників коштів місцевого бюджету, відкриті за балансовим рахунком 3531 „Особливі рахунки розпорядників за коштами, отриманими із загального фонду місцевого бюджету”
На рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3141, сплачується більше ста видів платежів, що є доходами загального фонду місцевих бюджетів. До таких платежів належать збори за використання різних видів природних ресурсів місцевого значення, плата за видачу ліцензій та сертифікатів, плата за державну реєстрацію суб’єктів підприємницької діяльності, плата за торгові патенти на право здійснення підприємницької діяльності та інші. На рахунки, відкриті за даним балансовим рахунком, перераховуються всі види між бюджетних трансфертів, які підлягають зарахуванню до загального фонду місцевих бюджетів.
Інші реферати на тему «Фінанси»:
Розрахунково-платіжна дисципліна та її вплив на фінансово-господарську діяльність підприємств
Валютні біржі
Умови та порядок отримання банківського кредиту
Прибуток як результат фінансово-господарської діяльності підприємства
Аналіз виробничо-господарської діяльності підприємства, що перебуває в кризі