Сторінка
16
Переваги казначейського обслуговування переконливо свідчать про необхідність його запровадження. Але ряд проблемних питань, які виявлено в ході казначейського обслуговування місцевих бюджетів, спонукають Державне казначейство України до необхідності удосконалення та оптимізації окремих процедур казначейського обслуговування, а саме:
• оптимізації документообігу та скорочення обсягів робіт, що здійснюються в ручному режимі;
• в максимальному обсязі запровадити систему "Клієнт-Казначейство". При цьому слід зазначити, що розробка даного програмного забезпечення має враховувати специфіку казначейського обслуговування, тобто проведення попереднього та поточного контролю в процесі казначейського обслуговування місцевих бюджетів.
ВИСНОВКИ
Дохідна частина бюджету будь-якого рівня виконується на основі поступлень податкових і неподаткових платежів, що сплачуються юридичними і фізичними особами, надходжень з інших джерел. Учасниками процесу формування дохідної частини є: платники податків, органи стягнення, установи банків, органи державного казначейства, фінансові органи.
Платники податків сплачують платежі до бюджету через установи банків, у яких вони обслуговуються. Банк платника перераховує грошові кошти на рахунки за надходженнями, відкриті в управліннях державного казначейства в розрізі кодів бюджетної класифікації доходів і територій, на яких справляються дані платежі.
Органи казначейства являються в даному випадку банком для отримувачів бюджетних коштів, виступаючи в ролі розпорядника коштів бюджету по відношенню до банку, де відкриті його рахунки. Комерційні банки, де відкриті рахунки платників податків, і установи Національного банку України, в яких зосереджено кореспондентські рахунки комерційних банків, виступають посередниками між платниками платежів, отримувачами бюджетних коштів і органами казначейства.
Зарахування доходів на аналітичні рахунки казначейства проводиться щоденно, що підтверджується випискою банку по кожному рахунку, до якої додаються копії платіжних документів. Органи державного казначейства здійснюють облік усіх сум за кодами бюджетної класифікації в розрізі видів податків і зборів, що поступили. Органи державного казначейства на підставі документів, переданих від органів стягнення, здійснюють повернення платникам помилково або надміру сплачених платежів. Повернення платникам помилково або надмірно сплачених платежів забезпечується з того бюджету, до якого зараховується у поточному бюджетному році платіж, який підлягає поверненню. При цьому кошти з відповідного аналітичного рахунку, з якого необхідно зробити повернений платіжним дорученням управління (відділення) державного казначейства перераховуються на відкриті на їх ім'я в установах банків рахунки. Усі податки та інші платежі, які поступили на рахунки за надходженнями, повинні бути розподілені за встановленими нормативами. За допомогою програмного забезпечення органами казначейства щоденно проводиться розмежування платежів до бюджету, які підлягають розподілу між державним і місцевими бюджетами, між загальним і спеціальним фондами державного та місцевих бюджетів.
Загальні принципи касового виконання державного та місцевих бюджетів за доходами органами казначейства визначаються Бюджетним кодексом і законом про Державний бюджет України на поточний рік. Організація казначейського обслуговування бюджетів за доходами передбачає ведення щоденних операцій з обліку надходжень платежів, складання відповідних розрахункових документів та передачі даних до вищестоящих та зацікавлених органів.
Інші реферати на тему «Фінанси»:
Фінанси підприємств
Оцінка майна, балансу, фінансової стійкості, ліквідності, платоспроможності, рентабельності підприємства
Нормативні методи нарахування амортизації в торгівлі
Видатки бюджету, їх економічний зміст, призначення, структура, класифікація, характер. Принципи витрачання
Оптимізація фінансової структури капіталу за евристичною моделлю