Сторінка
1

Фінанси підприємств (основні визначення)

Фінанси підприємств — це сукупність економічних відносин з приводу формування, розподілу й використання грошових доходів та фондів суб’єктів господарювання в процесі відтворення.

Фінансові ресурси1) сума коштів, що спрямовані в необоротні й оборотні активи підприємства; 2) грошові засоби, які є в розпорядженні підприємств, а саме грошові фонди, а також частина грошових засобів у нефондовій формі; 3) частина грошових доходів та надходжень суб’єктів господарювання, які використовуються для формування фондів фінансових ресурсів або в нефондовій формі для забезпечення процесів відтворення.

Грошові фонди — це частина фінансових ресурсів, які мають цільове використання (резервний капітал, амортизаційний фонд, фонди соціального та економічного розвитку, дивідендний фонд та ін.).

Принципи фінансової роботи на підприємствах комерційного розрахунку: 1) плановості; 2) фінансового співвідношення показників; 3) взаємозалежності фінансових показників; 4) маневрування; 5) мінімальних фінансових втрат; 6) раціональності; 7) фінансової стійкості.

Організаційно-правова форма — передбачений законом тип або форма організації, що передбачає порядок її створення, умови формування майна, систему організації управління, права засновників та умови їх відповідальності за зобов’язаннями юридичної особи.

Фінансова робота — система форм і методів, що використовуються для фінансового забезпечення функціонування підприємства й досягнення ним поставленої мети.

Активні гроші — кошти, що знаходяться в даний момент в обороті.

Пасивні гроші — кошти, що знаходяться на рахунках суб’єктів господарювання, фізичних осіб та сконцентровані у фондах накопичення суб’єктів господарювання.

Поточні рахунки в національній валюті: рахунки за спеціальними режимами їх використання, що відкриваються у випадках, передбачених законами України або актами Кабміну; поточні рахунки типу Н, що відкриваються в національній валюті офіційним представництвам і представництвам юридичних осіб – нерезидентів, які не займаються підприємницькою діяльністю на території України; поточні рахунки типу П, що відкриваються постійними представництвами; карткові рахунки, що відкриваються для обліку операцій за платіжними картками; поточні (накопичувальні) рахунки виборчих фондів.

Перелік документів, що необхідно подати для відкриття рахунку:

1) заява про відкриття поточного рахунку;

2) копія свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи в органі виконавчої влади або іншому органі, уповноваженому здійснювати державну реєстрацію (не вимагається для юридичних осіб, що утримуються за рахунок бюджетів); [Н] або [О]

3) копія належним чином зареєстрованого установчого документу (не потрібне засвідчення для юридичних осіб, що затверджуються розпорядчими актами Президента України, органів державної влади або місцевого самоврядування; не подають — підприємства, що діють на підставі законів); [Н] або [О]

4) копія довідки про внесення підприємства до ЄДРПОУ; [Н] або [О] або [У]

5) копія документа, що підтверджує взяття юридичної особи на облік у органи державної податкової служби; [Н] або [О] або [У]

6) картка зі зразками підписів і відбитка печатки; [Н] або [В]

7) для юридичних осіб, які використовують найману працю й відповідно до законодавства є платниками страхових внесків — копія документа, що підтверджує реєстрацію юридичної особи у відповідному органі Пенсійного фонду; [Н] або [О] або [У]

8) для юридичних осіб, які використовують найману працю й відповідно до законодавства є платниками страхових внесків — копія страхового свідоцтва, що підтверджує реєстрацію у Фонді соцстраху від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань України як платника страхових внесків; [Н] або [О] або [У]

9) для фізичних осіб — ксерокопії сторінок паспорту громадянина України та ідентифікаційного коду (в присутності осіб, які відкривають рахунок).

ПРИМІТКИ: [Н] — нотаріальне засвідчення; [О] — засвідчення органом, що видає документ; [У] — засвідчення підписом уповноваженого працівника банку; [В] — засвідчення організацією, якій адміністративно підпорядкований відкривач рахунку.

Платіжне доручення — розрахунковий документ, що містить письмове доручення платника обслуговуючому банку про списання зі свого рахунку зазначеної суми коштів та її перерахування на рахунок одержувача.

Платіжна вимога-доручення — розрахунковий документ, що складається з 2-х частин: верхньої (вимоги одержувача безпосередньо до платника про сплату визначеної суми коштів) і нижньої (доручення платника обслуговуючому банку про списання зі свого рахунку визначеної ним суми коштів та перерахування її на поточний рахунок одержувача). Документ приймається до оплати лише за умови акцепту платника й буде оплачений лише в сумі, зазначеній платником.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «Фінанси»: