Сторінка
1

Методолігія обліку фінансування бюджетних установ(поточні та казначейські рахунки) (За матеріалами КЕПКУ)

ЗМІСТ

Вступ 2

1. Особливості організації бухгалтерського обліку

в бюджетних установах. 11

2. Нормативно-правова база. 22

3. Економічно-організаційна характеристика Коломийського

економіко-правового коледжу. 274. Облік формування і використання грошових коштів

на поточних і реєстраційних рахунках. 30

5. Організація бухгалтерського обліку та звітність за наявністю,

рухом і використанням грошових коштів. 44

Висновки і пропозиції 50

Список використаної літератури 52

Додатки 54

Вступ.

Згідно зі статтею 2 Бюджетного кодексу України бюджетна уста­нова - це орган, установа чи організація, передбачена Конституцією України, а також установа чи організація, створена у встановленому порядку органами державної влади, органами влади Автономної Рес­публіки Крим чи органами місцевого самоврядування, яка повністю утримується за рахунок відповідного державного бюджету чи місце­вих бюджетів. Бюджетні установи є неприбутковими.

Особливості бухгалтерського обліку в бюджетних установах виз­начаються Бюджетним кодексом України, Законами України «Про Дер­жавний бюджет України», «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», Планом рахунків бухгалтерського обліку бюджет­них установ і організацій і Порядком його застосування, затвердже­ним наказом Головного управління Державного казначейства Украї­ни, Інструкцією про кореспонденцію субрахунків бухгалтерського обліку для відображення основних господарських операцій бюджетних установ, затвердженою наказом Державного казначейства України, та іншими нормативними документами, що містять вказівки з обліку та відображення у звітності операцій бюджетних установ.

Господарсько-фінансова діяльність бюджетних установ - це стан ресурсів, джерел надходження та господарські процеси, що відбуваються в установі. Управління бюджетними установами базуєть­ся на достовірній інформації про одержання бюджетного асигнування, надходження коштів спеціального фонду, проведення фактичних та касових видатків, результатів виконання кошторису окремо по загаль­ному та спеціальному фондах та в цілому в установі. Головна мета ведення бухгалтерського обліку в бюджетних установах - це надання інформації, яка необхідна для управління діяльністю бюджетної уста­нови та забезпечення контролю за виконанням кошторису.

Сувора регламентація методології бухгалтерського обліку бюд­жетних установ забезпечує його єдність і дає змогу порівнювати по­казники діяльності всіх бюджетних установ у цілому та отримувати зведені показники для контролю за виконаннями кошторисів і бюдже­тів усіх рівнів.

У разі необхідності та за погодженням із Державним казначей­ством України міністерства і відомства можуть розробляти та вида­вати вказівки щодо використання загальних положень з бух­галтерського обліку з урахуванням специфіки їх діяльності в уста­новах своєї підпорядкованості.

Бухгалтерський облік у бюджетних установах ведеться за мемо­ріально-ордерною формою відповідно до Інструкції про форми ме­моріальних ордерів бюджетних установ.

Бухгалтерський облік у бюджетних установах суцільно і безпе­рервно відображає всі операції, пов'язані з виконанням кошторису. Своєчасне, повне та достовірне відображення в балансі бюджетної установи всіх господарських операцій є обов'язковою умовою ефек­тивного управління діяльністю бюджетною установою. Одне з найваж­ливіших завдань удосконалення обліку в бюджетних установах - це облік коштів спеціального фонду, їх взаємопов'язаність у системі звітних даних із показниками виконання кошторису в загальному фонді. Вирі­шення цього завдання необхідне для максимального використання внутрішніх резервів, правильного та економного витрачання коштів загального фонду відповідно до одержаних асигнувань та їх цільового призначення в межах обсягів, затверджених кошторисом установи.

Організація бюджетного бухгалтерського обліку базується на за­стосуванні загальноприйнятих принципів бухгалтерського обліку.

Принципи бухгалтерського обліку - це основні засади, на яких здійснюються його функції в бюджетних установах.

Бюджетні установи - окремі юридичні особи. Вони ведуть облік і складають звітність відповідно до чинного законодавства для бюд­жетних установ, визначають результати виконання кошторису за рік, несуть майнову та правову відповідальність перед державою, спла­чують встановлені для бюджетних установ податки, проводять роз­рахунки з персоналом, з дебіторами та кредиторами. Всі ці ознаки відповідають принципу автономності, який притаманний і бюджет­ному бухгалтерському обліку.

Бюджетні установи свою господарсько-фінансову діяльність ве­дуть безперервно, відображаючи її в системі бухгалтерського обліку, що є ознакою принципу безперервності. Згідно з цим принципом ре­сурси бюджетної установи відображаються в обліку за ціною їх при­дбання або виробництва. Доходи бюджетної установи, отримані як бюд­жетне асигнування та надходження коштів спеціального фонду, і ви­датки відображаються в обліку та звітності безперервним зростаючим підсумком із початку року, що дає змогу визначити на будь-яку звітну дату стан виконання кошторису як за загальним, так і за спеціальним фондами, а наприкінці року результат його виконання в цілому.

Основою організації бухгалтерського обліку в бюджетних уста­новах є документація. Документ підтверджує здійснення господарської операції і є підставою для записів у регістри бухгалтерського обліку. Всі первинні документи, в яких зафіксовано факти здійснення госпо­дарських операцій у бюджетних установах, відповідно до норматив­но-правових актів, мають обов'язкові реквізити, які підтверджують їх юридичну доказовість. Таке застосування суцільного документуван­ня всіх господарських операцій у бюджетній установі відповідає ви­могам принципу доказовості.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 


Інші реферати на тему «Фінанси»: