Сторінка
8

Методолігія обліку фінансування бюджетних установ(поточні та казначейські рахунки) (За матеріалами КЕПКУ)

3.Економічно-організаційна характеристика Коломийського економіко-правового коледжу.

Створено за наказом Міністерства освіти і науки України № 214 від 19 червня 1996р. Відповідно до ст. ЗО Закону України "Про вищу освіту" Коледж є територіально відособлений підрозділ Університету, має окремі права юридичної особи, діє як бюджетна неприбуткова організація; має самостійний баланс, рахунки в установах банків та відділеннях Державного казначейства, печатку із своїм найменуванням, користується Гербом та Прапором КНТЕУ.

Місцезнаходження (юридична адреса): 78200, Україна, Івано-Франківська область, м. Коломия, вул. Б. Хмельницького, 2.

- Відповідно до рішення Державної акредитаційної комісії Міністерства освіти і науки України коледж внесено до державного реєстру закладів освіти України з наданням ліцензії на здійснення освітньої діяльності за І-ІІ рівнем акредитації, має право готувати фахівців за такими освітньо-кваліфікаційними рівнями:

- молодший спеціаліст;

- бакалавр.

Основними напрямками діяльності Коледжу є: -підготовка, перепідготовка і підвищення кваліфікації фахівців за державними замовленнями та угодами з юридичними і фізичними особами для внутрішньої і зовнішньої торгівлі, фінансової системи і права, економіки підприємства, банківської і страхової системи, бухгалтерського обліку та контролю, аудиту, туризму, готельного господарства, побуту та інших ланок інфраструктури;

- методична, фінансово-господарська, культурно-освітня робота;

- науково-дослідна робота;

- здійснення зовнішніх зв'язків.

Головними завданнями Коледжу є:

- підготовка спеціалістів з вищою освітою;

- перепідготовка та підвищення кваліфікації фахівців підприємств, організацій за профілем Коледжу;

- організація та проведення пошукових та прикладних наукових досліджень;

- проведення культурно-освітньої, навчально-виробничої, господарської та іншої роботи, спрямованої на забезпечення навчального процесу, покращення матеріально побутових умов студентів, викладачів та співробітників;

- здійснення міжнародних зв'язків з іншими навчальними закладами, науковими установами, організаціями, фондами, діловими колами із зарубіжних країн за профілем діяльності Коледжу; Майно коледжу складають основні фонди, грошові кошти та інші матеріальні і фінансові цінності, вартість яких відображена у балансі коледжу.

Коледжу належать будинки, споруди, обладнання, транспортні засоби, зв'язок, вироблена продукція, інтелектуальна власність, грошові кошти та інші цінності, передані Університетом або придбані та створені коледжем у процесі діяльності.

Сплата обов'язкових податків і платежів до державного і місцевого бюджетів здійснюється згідно з чинним законодавством України. Коледж веде внутрішньогосподарський і бухгалтерський облік своєї діяльності, складає самостійний баланс і звітність та подає їх Університету та іншим органам і установам згідно з чинним законодавством України.

Контроль фінансово-господарської діяльності коледжу відповідно до діючого законодавства здійснюється університетом та органами державного контролю.

Ліквідація і реорганізація (злиття, з'єднання, поділ, перетворення) коледжу здійснюються Університетом згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 5.04.94 р. № 228 "Про порядок створення, реорганізації і ліквідації навчально-виховних закладів".

Фінансування коледжу проводиться за рахунок: - коштів державного бюджету;

- коштів, одержаних за підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації кадрів відповідно до укладених угод та надання інших платних послуг; - коштів, одержаних за виконання науково-дослідних робіт (послуг)

на замовлення юридичних та фізичних осіб;

- надходжень від надання у користування або в оренду приміщень, споруд, обладнання тощо;

- надходжень від депозитних вкладів, дивідендів від цінних паперів;

- кредитів та позик банків, валютних надходжень від власної

господарсько-фінансової діяльності;

- добровільних внесків і пожертвувань;

- інших незаборонених законодавством джерел.

Коледж розробляє та подає на затвердження головному розпоряднику кредитів кошториси доходів та видатків, штатні розклади.

4.Облік формування і використання грошових коштів на поточних і реєстраційних рахунках.

Для аналітичного обліку одержаних асигнувань ведеться карт­ка аналітичного обліку одержаних асигнувань, згідно з Порядком складання карток і книг аналітичного обліку бюджетних установ, затвердженого наказом ДКУ від 06.10.2000 р. № 100.

Вона ведеться в розрізі кодів економічної класифікації видатків окремо по кожному коду функціональної класифікації видатків. Карт­ка ведеться окремо за загальним і за спеціальним фондами. Відкри­вається на рік. У рядку «кошторисне призначення» відображають суми відповідно до кошторису.

Записи про одержані асигнування здійснюються на підставі ви­писки органів ДКУ з реєстраційних (поточних) рахунків. Суми відкли­каних асигнувань записують зі знаком мінус. Щомісячно у картці підра­ховується підсумок «Всього асигнувань за місяць», «Всього асигну­вань за рік», «Залишок річних бюджетних призначень».

Для обліку наявності та руху коштів загального фонду державного бюджету Планом рахунків бухгалтерського обліку передбачено актив­ний рахунок 32 «Рахунки в казначействі»: субрахунок 321 «Реєстраційні рахунки». За дебетом субрахунку 321 відображається надходження бюджетного асигнування на утримання установи або проведення цен­тралізованих заходів за рахунок загального фонду, а за кредитом його витрачання на підставі виписок із реєстраційного рахунку.

Для обліку доходів за загальним фондом призначений пасивний рахунок 70 «Доходи загального фонду», який має два субрахунки 701 «Асигнування з державного бюджету на видатки установи і на інші заходи» та 702 «Асигнування з місцевого бюджету на видатки установи і на інші заходи». За кредитом субрахунків 701 і 702 відоб­ражають: суми бюджетного асигнування, що надійшло згідно із за­твердженим кошторисом, суми виявлених надлишків матеріалів і гро­шей у касі, та безоплатно одержані матеріали. За дебетом субра­хунків 701 і 702 відображають: суми відкликаних асигнувань, суми нестач і втрат матеріалів, віднесених за рахунок установи, списання асигнувань, одержаних за поточний рік із віднесенням його на ре­зультат виконання кошторису за загальним фондом.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 


Інші реферати на тему «Фінанси»: