Сторінка
4
Дилер банку ВВВ котирує двостороннє котирування поточного валютного курсу. При цьому рекомендується вказувати не тільки останні цифри котирування (пипси), але також і базове число (big figure). Дилер прокотирувавший курс, тобто назвавший тверду ціну (firm price}, розглядається як особа, що зобов'язується укласти угоду (committed to deal) і не має права відмовитися від свого котирування. У противному випадку, якщо дилер не має можливості або не бажає котирувати тверде котирування, воно має право дати індикативний рівень поточного курсу, додавши фразу: «For information only» (for indication) — (для інформації).
Дилер банку ААА, одержавши котирування, має право укласти угоду, використавши ключові слова, по котируванню, запропонованої дилером ВВВ. Ключовими словами для висновку конверсійної угоди є:
BUY (I BUY) або MINE або КУПУЮ SELL (I SELL) або YOURS, YRS або ПРОДАЮ;
відмовитися укладати угоду, подякувавши за надане котирування. Відмова виражається наступними словами:
NOTHING THERE або NTHG або NIX НІЧОГО чи НІ.
Угода вважається формально укладеної після використання ключового слова й може бути розірвана тільки по взаємній згоді дилерів. Подальше підтвердження реквізитів угоди може бути відкладено, якщо дилери випробовують недостачу часу.
Якщо час дозволяє, дилери підтверджують основні реквізити угоди:
суму купленої або проданої валюти;
обмінний курс;
дату валютування;
платіжні інструкції (кореспондентські рахунки НОСТРО, та які перевести куплені контрагентами базову валюту й контрвалюту);
якщо угода зроблена через брокерську фірму, дилери вказують її назву.
Основною вимогою, пропонованою до контрагентів угоди, є згода обох сторін з усіма реквізитами угоди. Для цього бажано, щоб:
обидві сторони повністю повторили реквізити (включаючи курс, кількість валюти, дату валютування й платіжні інструкції); або
реквізити повністю вказав один з контрагентів угоди, другий же підтвердив би їх, використовуючи фрази типу:
«ОК» або «ALL AGREED».
Рекомендується вести запис телефонних переговорів на магнітних носіях при висновку угод по телефоні, і зберігати плівку протягом не менш 3 місяців. У випадку якщо угода укладається на ділінговим устаткуванні фірми Рейтер, дилер після уведення коду банку вказує свій «інтерес», тобто запитуваний валютний курс і суму. У міжнародній практиці прийняті нижченаведені стандарти позначення «інтересу» при запиті «по рейтері».
Запрос курсу Стандартний запит Короткий запит
USD/DEM 5 DEM 5 USD/RUR 1 RUR 1 GBP/USD 2 STG 2 (CBL 2)
Стандартний запит аналогічний позначенню валютного курсу. де ліворуч коштує базова валюта, а праворуч - валюта котирування. Для доларових курсів цих валют дозволяється опускати написання долара, залишаючи написання іншої валюти. В обох випадках таке написання (або проголошення) має на увазі запит котирування курсу базової валюти до котируємої валюти на круглу суму базової валюти (5 млн. доларів до німецької марки, 2 млн. фунтів стерлінгів до долара).
Для деяких валютних доларових курсів використаються спеціальні «сленгові» значення:
GBP/USD = CABLE або CBL USD/FRF = PARIS
Котирування крос-курсів завжди запитуються повним написанням валют:
GBP/DEM 2 або DEM/RUR 1
Запит суми
Цифра, що вказує після назви валют, позначає запитувану суму базової валюти в мільйонах. Якщо запитується котирування на суму базової валюти менш 1 млн., використається написання десяткового дробу, наприклад:
USD/DEM 0.5 або, опускаючи нуль, - USD/DEM .5
При запиті котирування валютного курсу, якщо передбачається, що запитується средньориночна сума, кількість валюти часом опускається. При цьому банк, що здійснює котирування, зобов'язується купити або продати запропоноване пізніше кількість валюти, наприклад:
#USD/DEM
1.48 35-40
# I BUY 8 MIO USD
При цьому банк, що котирує, усвідомлює, що зможе прокотирувати суму в межах ліміту, установленого на банк, що запитує котирування, а останній не повинен зловживати розміром суми. При запиті котирування без вказівки суми валюти, а також у випадку якщо запитувана сума перевищує ліміт на контрагента, банк може прокотирувати курс, виставивши обмеження по сумі відповідно до ліміту на банк-контрагент, наприклад:
# USD/RUR 5
1.48 35-40 IN 2
# OK BUY 2 MIO
Як уже говорилося, середньою сумою угоди валютного ділінгу на міжнародних ринках є 10 - 20 млн. доларів.
Дилери й брокери звичайно розмежовують суми по розмірі на 4 групи:
large.(велика сума) - від 50 млн. доларів і вище, medium (середня) - від 5 до 50 млн. доларів, small (маленька) - від 1 до 5 млн. доларів,
tiny (малюсінька) - менш 1 млн. доларів.
У великих банках звичайно досвідчені дилери зі стажем котирують великі й середні суми (від 5 млн. доларів і вище), молоді дилери котирують невеликі суми (до 5 млн. доларів).
Допускається використання позначення розміру суми при запиті котирування, наприклад:
# USD/CHF TINY 1.23 15-20
# I SELL 0.4 USD
Багато середніх банків здійснюють зовнішню конверсію коштів для клієнтів на суми еквівалентні менш 100 тис. доларів США. Суми від 10 до 100 тис. доларів можна конвертувати одноразовою угодою, однак, оскільки такі суми не є ринковими, запит курсу варто робити із вказівкою сторони угоди - бажання банку купити або продати валюту. У цих випадках запитуваний банк здійснить однобічне котирування, наприклад:
# SELL USD/DEM 0.065 OK 1.4535
# SO I SELL 65.000 USD AGST DEM AT 1.4535
Запит курсу в одиницях котируємої валюти
У випадку якщо запитується котирування валютного курсу в круглих числах котируємої валюти, використаються наступні уточнення:
USD/DEM FOR 3 DEM
або
DEM 3 IN DEM
Даний запис позначає запит прокотирувати курс долара до німецької марки для 3 млн. марок.
Запит дати валютування
Звичайно стандартний запит котирування валютного курсу (наприклад USD/DEM 5) без вказівки дати валютування означає, що просять прокотирувати поточний валютний курс на споті. Для запиту курсу аутрайт із датою валютування до спота (сьогодні або завтра) використається вказівка на дату розрахунків: tod (today — дата валютування «сьогодні») або tom (tomorrow — дата валютування «завтра»):
USD/DEM 2 VAL ТОМ USD/RUR 2 TOD RUR 3 ТОМ
Нижче наведений зразок висновку конверсійної операції з використанням устаткування фірми Рейтер. Це - текст переговорів і сформований на його основі «тікет» (рапортичка) по конверсійній угоді між московським і західним банком, роздрукований за допомогою ticket printer у ділінгу вітчизняного банку. Аналогічна роздруківка є в розпорядженні закордонного банку. Наявність в обох контрагентів копії переговорів, вірогідність яких гарантована агентством Рейтер, є чинником виконання умов угоди. У випадку відмови однієї зі сторін від угоди, укладеної на ділінговому устаткуванні, друга сторона може довести свою правоту, пред'явивши в суді свою копію переговорів.
Інші реферати на тему «Фінанси»:
Корпоративні облігації в Україні
Проблеми управління витратами регіону на соціальні потреби
Фінансова система України: сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку
Проблеми фінансового планування та бюджетування
Оптимізація активно-пасивних операцій на основі імовірнісно-автоматного моделювання в банківській справі