Сторінка
2

Організація валютного ділінгу

Подібним чином здійснюється уведення й зміна котирувань процентних ставок, форвардних пунктів, цін на золото й т.д.

По-друге, від кореспондентів агентства, що готовлять інформацію про події економічного, політичної життя у вигляді міні-статей, що з'являються на екрані в хронологічній послідовності під короткими заголовками. Програмне забезпечення Windows дозволяє розкрити заголовок у статтю, а потім знову «згорнути» її. Крім статей на інформаційному екрані з'являються термінові новини, набрані для залучення уваги великим шрифтом червоних кольорів і супроводжувані звуковим сигналом, що роблять вплив на прийняття рішень дилерами й, що впливають на кон'юнктуру ринку. Наприклад, це може бути інформація про відставку В. Геращенко з поста голови Центрального банку:

«GERASCHENKO IS ASKED BY PRESIDENT YELTSIN TO RESIGN» або публикуємі макроекономічні індикатори:

«DECEMBER US UNEMPLOYMENT RAТЕ IS 5.9%»

Зміст будь-який виведеної в «вікні» інформації може бути роздруковане на спеціальному принтері. Вартість місячної оренди встаткування й оплати інформаційної служби Money 2000 для одного робочого місця близько 5000 німецьких марок.

Reuter Dealing 2000

Дозволяє укладати угоди й вести переговори в режимі двостороннього телексного зв'язку з більш ніж 3600 банками й компаніями в 82 країнах. Кожен банк - передплатник ділінгової системи має один або кілька 4-буквених кодів, що дозволяють з'єднатися з ним з будь-якого ділінгового місця іншого банку протягом 1 -2 секунд, наприклад:

MNBL - Moscow Narodny Bank, London;

BAUL - Bank Austria, London;

RSKT - Банк Російський кредит, Москва;

INCO - АКБ Інкомбанк, Москва.

Повний список ділінгових кодів банків приводиться в спеціальному буклеті агентства Рейтер (див. Додаток 1). Ділінгова апаратури для користування кодом установлюється на виділену телефонну лінію. Залежно від величини банку він може мати від одного до декількох ділінгових кодів, кожний з яких відповідає певній спеціалізації дилерів: окремі коди для конверсійних операцій, депозитних і т.д. Дилер, що бажає з'єднатися з банком-контрагентом, натискає на клавіатурі спеціальну зелену клавішу CONTACT, уводить код запитуваного банку, а також вступні слова вітання або свій «інтерес», наприклад «Hallo». При натисканні клавіш RETURN або ENTER відбувається з'єднання банку дилера із запитуваним банком. При цьому на екрані дилера відкривається спеціальне переговірне вікно. На екрані монітора банку, у який дзвонять, у правому верхньому куті з'являється рейтеровській код банку, що дзвонить, і інтерес, супроводжувані звуковим сигналом (мал. 3).

Шляхом натискання зеленої клавіші ACCEPT і потім ENTER (або мишею) приймаючий дзвінок дилер також розкриває на своєму екрані переговірне вікно з даним банком. Дилери мають можливість вести двосторонній діалог, друкуючи слова латинським шрифтом і передаючи один одному інформацію. Клавіша RETURN дозволяє друкуючий, починати новий рядок, клавіша ENTER передає слово співрозмовникові. Червона клавіша INTERRUPT дозволяє дилерові, перервати текст співрозмовника, і ввести своє повідомлення. Після закінчення переговорів або висновку угоди завершення контакту здійснюється натисканням червоної клавіші END CONT, при цьому з'являється зразок дилерського «тікета» (рапортички) з реквізитами угоди, що при необхідності може бути підтверджене; повторне натискання клавіші END CONT закриває переговірне вікно, а текст переговорів роздруковується на спеціальному принтері conversation printer. Якщо дилером був підтверджений «тікет», то він разом з текстом переговорів роздруковується окремо на третьому принтері - ticket printer. Текст угоди разом з «тікетом» може служити документом угоди, оброблятися й зберігатися в банку.

На один монітор робочого місця дилера може бути виведене до 4 переговірних вікон, що дозволяє істотно заощаджувати трудові витрати. Якщо раніше дилер міг одночасно укладати угоди по телефоні максимум із двома банками, то із впровадженням ділінгової апаратури REUTER 2000 - уже із чотирма. Один ділінговий код передбачає

12 переговірних вікон - 3 робочі місця по 4 екрани. Спеціальна конфігурація робочих місць - «призма» (prism) дозволяє користуватися будь-яким екраном (Money 2000 або Dealing 2000) з будь-якого робочого місця даного ділінгового коду. Вартість місячної оренди встаткування й плати за користування службою Dealing 2000 для одного робочого місця - близько 6000 німецьких марок.

Інформаційна служба агентства «Доу-Джонс Телерейт» (Dow Jones Telerate). Конкурує з агентством Рейтер в області економічної інформації про міжнародні ринки, пропонуючи аналогічний набір новин, котирувань валют, процентних ставок і т.д. Звичайно використається в ділінгах комерційних банків як дублююча рейтеровську службу Money 2000 система інформації (особливо у випадку тимчасової несправності останньої).

Найбільший інтерес для дилерів, що проводять арбітражні операції, представляє послуга Teletrack, що дозволяє будувати графіків і проводити досить глибокий технічний аналіз.

Устаткування фірми «Блумберг» (Bloomberg)

Інформаційне агентство «Блумберг» пропонує користувачам цілий комплекс інформаційних послуг, що включає економічні й інші новини, дані про валютні курси, ставки, котирування по цінних паперах і похідних продуктах, а також досить потужний аналітичний апарат. Складається з 2 спеціальних моніторів, а також оригінальної клавіатури, у яку вмонтований динамік.

Устаткування дозволяє дилерам не тільки відслідковувати поточний стан фінансових ринків, але й аналізувати складні стратегії, становити інвестиційні портфелі з розрахунком прибутковості, вичерчувати графіки й проводити їхній аналіз. Крім цього на екрані термінала «Блумберг» дилер може вивести телевізійні програми фінансових новин, а також слухати інформаційні радиосообщения, що значно полегшує сприйняття новин дилером.

3. Скорочення слів, використовувані дилерами

У міжнародному ділінгу, а також при висновку угод на національних ринках, дилери намагаються використати англійську мову як універсальні кошти спілкування. Особливо це ставиться до використання ділінгового встаткування, де стандартна термінологія англійської мови спрощує висновок угод і загальне тлумачення змісту проведених операцій.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 


Інші реферати на тему «Фінанси»: