Сторінка
1

Організація валютного ділінгу

Підрозділ валютного ділінгу комерційного банку або фінансової компанії, займається керуванням активами шляхом проведення поточних конверсійних і депозитно-кредитних операцій на міжбанківському ринку. Як уже говорилося, дані операції переслідують мети регулювання структури балансу (клієнтські операції) і одержання прибутку (арбітражні або торговельні операції). Ділінговий зал, устаткування, використовуване для одержання інформації й висновку угод, комп'ютерні системи підтримки, що дозволяють звістки позицію, відслідковувати ліміти й здійснювати уведення даних, об'єднані під загальною назвою франт-офіс (Front-office або г/о), тобто підрозділ банку, що перебуває на «передньому краї» зв'язку із зовнішнім миром. Інший підрозділ комерційного банку, що здійснює оформлення й облік угод, проведення розрахунків по валютних операціях, називається бек-офисом (Back-office або b/о), тобто служба, що перебуває як би «за спиною» у ділінгової служби.

1. Дилинговый зал і його структура (Dealing Room)

Класичний ділінговий зал західного комерційного банку являє собою приміщення, обладнане спеціальною технікою й призначене для швидкого висновку угод, - телефонами, інформаційної й ділінгової апаратурами фірм Рейтер, Телерейт, Блумберг, комп'ютерами, факсами й т.д., а також спеціальними меблями - дворівневими столами з розміщеними в них моніторами, динаміками селекторного зв'язку, панеллю кнопок зв'язку й окремих слухавок.

Функціонально ділінгова служба ділиться на три основні підрозділи або групи дилерів по операціях (desks).

Група конверсійних операцій (Foreign exchange Desk або Spot Desk).

Дилери, що входять у цю групу, займаються проведенням конверсійних операцій на внутрішньому й зовнішньому ринку - арбітражних (за рахунок власних коштів банку) і зовнішніх клієнтських (за рахунок і з доручення клієнтів). Очолює групу головний дилер по конверсійних операціях (Chief dealer in FX), що визначає стратегію валютного арбітражу й контролює ведення відкритої валютної позиції банку.

Група депозитно-кредитних операцій (Money Market Desk).

Депозитні дилери займаються розміщенням і залученням міжбанківських депозитів в іноземній і національній валютах на внутрішньому й зовнішньому ринках. Очолює групу головний дилер по депозитних операціях (Chief dealer in MM), що стежить за підтримкою ліквідності балансу й визначальну стратегію процентного арбітражу.

Група клієнтських операцій (Customer Desk).

Дилери цієї групи обслуговують клієнтів банку - укладають із ними угоди по конвертації коштів з однієї валюти в іншу, залучають клієнтські гроші в короткострокові банківські депозити. Всі ці операції, що впливають на структуру пасивів, ставляться на позицію дилерам двох перших груп: на валютну позицію, якщо внутрішню клієнтську конверсію необхідно закрити зовнішньою конверсією; на депозитну позицію, якщо притягнуті в клієнта кошти перерозміщаються на міжбанківському ринку. У цьому плані дилери клієнтської групи не працюють на ринку, їхнє завдання - забезпечити чіткий зв'язок між пасивними й активними операціями.

2. Інформаційне й ділінгове встаткування

Валютні дилери використають у роботі встаткування декількох провідних фірм.

Міжнародне інформаційне агентство Рейтер (REUTERS).

(Адреса представництва в СНД - Росія, 121059, м. Москва, Бережковська наб. 2, г-ца «Редиссон-Славянска», Ленінградський пр-т буд. 9, г-ца «Аеростар» тел. 241-01-11, 241-01-27). Інформаційне й ділінгове встаткування REUTERS-2000, на базі сучасних персональних комп'ютерів, об'єднаних у глобальну світову мережу користувачів (передплатників агентства), є сьогодні самим надійним і широко розповсюдженими коштами спостереження за ринковою кон'юнктурою й висновку угод. Робоче місце дилера складається з 2 моніторів із загальною клавіатурою, мишею й принтерами.

Монітори виводять на екран наступні продукти системи «Рейтер»:

Reuters Money 2000

На базі програмного забезпечення WINDOWS надає інформацію 4000 передплатникам з більш ніж 2000 організацій в 80 країнах у режимі «реального часу» про курси 125 валют миру, процентних ставках, форвардних котируваннях, основних новинах економічного й політичного життя в

Рис. 2

світі й в окремих країнах. Служба Reuter Money 2000 також дозволяє будувати графіків і проводити технічний аналіз. Користувачі одержують інформацію за допомогою супутникової антени, установленої на даху будинку банку.

Дилери самостійно розміщають необхідну їм для постійного моніторингу інформацію в спеціальних «вікнах» комп'ютерної програми Windows. Інформація надходить по каналах агентства із двох джерел.

По-перше, від вкладників (contributors) системи, що мають право уведення своєї інформації в спеціальні сторінки. Наприклад, що міняються щомиті на екрані котирування валютних курсів складаються зі значень курсів, що вводять незалежно друг від друга великими банками маркет-мейкерами, і сміняючих друг друга в тимчасовій послідовності. Якщо який-небудь банк не вдоволений виданим у дану хвилину котируванням, він може перемінити її на свою. Постійна зміна котирувань банками-вкладниками утворить видиму зміну валютного курсу і є основою для «зчитування» цієї інформації при побудові графіків.

Вкладниками котирувань долара до німецької марки (сторінка DEM=) виступають близько 100 великих міжнародних банків (у Росії - Внешторгбанк РФ, банк Міжнародна фінансова компанія). Котирування долара до рубля (сторінка

RUR=) можуть уводити будь-які російські банки, що мають устаткування REUTERS 2000.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 


Інші реферати на тему «Фінанси»: