Сторінка
13
Виходячи з аналізу експериментальної роботи, можна прийти до висновку, що виховання екологічної культури у дітей середнього шкільного віку здійснюється успішно, якщо створити такі педагогічні умови:
Давати дітям систематичні екологічні знання; навчити дитину любити життя, природу, людей, себе, активно пізнавати світ. Формувати у дітей систему екологічних знань про предмети і явища природи, тобто вивчати самі предмети і явища в природі, зв'язки і відносини, які існують між ними. Розвивати моральні відчуття, формувати моральну свідомість і опановувати навиками і звичками моральної поведінки. Давати екологічні знання в умовах комплексного використання різних видів діяльності дітей в природі.
Настав час виховувати підростаюче покоління не у згубній традиції якомога більше брати від природи, а в іншому, притаманному українському народові, гармонійному співіснуванні з природою, раціональному використанні та відтворенні її природних багатств, у психологічній готовності постійно оберігати природні цінності. "У вирішенні цих завдань першочергову роль повинна відігравати екологічна освіта".
Розроблені науково-методичні рекомендації можуть бути використані у масовій педагогічній практиці роботи шкільних закладів, навчальному процесі педагогічних училищ та вищих навчальних закладів, у післядипломній підготовці та перепідготовці педагогічних кадрів, у організації спільної навчально-виховної роботи дошкільного закладу з сім’єю.
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Вдосконалення історичної освіти як складова формування історичної свідомості молоді
Виховання в сім’ї як першооснова інтелектуального розвитку особистості молодшого школяра
Шляхи і засоби естетичного виховання молодших школярів
Особливості викладання геометрії в школі
Інтерактивні методи навчання на уроках географії