Сторінка
4
Клієнт, виходячи з власних побажань та ціни, може користуватися тим або іншим методом переказу коштів. На сьогодні надання послуг неторгових переказів або платежів в Україні здійснюється переважно в рамках системи компанії Xchange Points/Western Union, що знайшла свою нішу на фінансовому ринку України.
Система Western Union – світовий лідер у цьому виді бізнесу – з’явилася у нашій країні у 1994 році. Її засновниками стали: визнаний лідер міжнародних швидкісних переказів, американська компанія Western Union та АТ “Українська фінансова група”. За чотири роки роботи агентом західної компанії дочірнє підприємство УФГ вийшло на значні обсяги діяльності. Тепер Xchange Points/Western Union здійснює понад 3000 міжнародних операцій на місяць у рамках системи Western Union зі швидкісного переказу грошових коштів в Україні та за кордон, маючи близько 23 000 власних агентств, більше ніж у 90 країнах світу.
На сьогодні розвиток неторгових операцій пов’язаний з розвитком сфери банківських послуг у цілому і є однією з пріоритетних ланок діяльності комерційних банків. Вважаємо, що діяльність комерційних банків України повинна відповідати міжнародним стандартам, яка буде представлена широким застосуванням системи електронних платежів, використанням пластикових карток і дорожніх чеків з урахуванням кращого міжнародного досвіду.
Стан та методи управління неторговими операціями в комерційних банках України постійно змінюються і стають більш наближеними до реального споживача. Розвиток даного сектора вимагає високої культури обслуговування та професійного виконання.
Здійснення неторгових операцій передбачає зосередити увагу на питаннях прогнозування та встановлення курсів валют. Курсова специфіка відносить ці операції до ризикових, а за нашим законодавством – до незахищених.
Серед проблем здійснення неторгових операцій ключовими є недоліки теперішнього стану валютного контролю, неприпустимість перебування банків у ролі наглядових органів. Це стосується, перш за все, виконання банками функцій агента валютного контролю та суб’єкта фінансового моніторингу. Специфіка насадженої в Україні системи фінансового моніторингу полягає в тому, що технологія розрахунків, які необхідно відслідковувати, часто заплутана, але не через бажання приховати щось, а через недоліки того ж законодавства, яке регулює розрахунки в валюті і вимагає такі операції відстежувати.
Література:
1. Банківські операції: Підручник / А.М. Мороз, М.І. Савлук, М.Ф. Пуховкіна та ін.; За ред. А.М. Мороза. – К.:КНЕУ, 2000.
2. Положення про порядок здійснення операцій з чеками в іноземній валюті на території України: Затверджено постановою Правління НБУ №520 від 29.12.2000 зі змінами.
3. Про порядок здійснення обміну купюр іноземної валюти: Постанова НБУ від 29.03.1996 р. № 79.
4. Постанова НБУ від 13.09.2002 р. № 468.
5. Про банки і банківську діяльність: Закон України від 7 грудня 2000 р. № 2121-ІІІ // Урядовий кур’єр. – 2001. – 17 січня. – С. 5–13.
6. Про порядок укладання агентських договорів між уповноваженими банками та юридичними особами, що стосується відкриття агентських пунктів: Лист НБУ від 25.05.1993 р. № 19029/936.
7. Про систему валютного регулювання і валютного контролю: Декрет КМУ від 19.02.1993 №15-93 // Урядовий кур’єр. – 1993. – 6 березня.
Додаток А
Тарифи деяких українських банків за
обслуговування міжнародних платіжних карток
Інші реферати на тему «Фінанси»:
Регулювання біржової діяльності через оподаткування
Аналіз оборотного капіталу
Піроліз твердих горючих копалин
Оцінка рівня ризику діяльності на основі зон ризику, оцінка ризику діяльності через імовірнісні характеристики, оцінка ризику (рейтинг) діяльності комерційного банку, обґрунтування підприємницьких рішень на основі оцінки границь фінансової стійкості під
Фінанси і їх місце в системі суспільних відносин