Сторінка
5
По-друге, скорочуються можливості зловживань при проведенні таких юридично правомірних дій, як накладання арешту на майно, конфіскація майна (привласненими електронними грошима значно складніше скористатися).
По-третє, значно скорочуються витрати підприємств і організацій на обслуговування їх платіжного обороту. Так, у опублікованому звіті Emarketer наведено дані про витрати авіакомпанії з продажу авіаквитків. Такі витрати через звичайний механізм торгівлі і розрахунків оцінений компанією у розмірі 8 доларів США на один квиток, а за допомогою електронної торгівлі – всього 1 долар. Як бачимо, економія витрат від такого впровадження очевидна.
По-четверте, важливою перевагою новітніх електронних розрахунків є їх швидкість. Уже забулися ті часи, коли розрахунки проводилися в термін декілька днів або й тижнів (передаванням через спеціальну кур’єрську пошту). Зараз же це вирішується навіть не за хвилини, а вже за секунди.
По-п’яте, у електронних розрахунках набагато вища технологічна здатність обслуговувати міні-платежі, що сприятиме інтенсивному проникненню безготівкових розрахунків у роздрібний товарообіг, а також у грошові відносини населення.
Наведені переваги свідчать про необхідність більш активного впровадження електронних розрахунків. При цьому актуальним є питання вибору адекватних технологій таких розрахунків за допомогою систем електронних грошей. Найбільш перспективними на сьогодні вважаються як мінімум три новітні платіжні технології, що можуть з успіхом конкурувати з аналогами із-за кордону. Це банківські неперсоніфіковані електронні гаманці Національної системи масових електронних платежів (НСМЕП), небанківські трансферабельні електронні гроші систем Pay-Cashта WebMoney.
Література:
1. Гроші та кредит: Підручник / За заг. ред. М.І. Савлука. – К.: КНЕУ, 2002.– 602 с.
2. Савлук М.І. Електронні гроші: сутність та порівняльний аналіз якісних властивостей // Вісник НБУ. – 2004. – № 11. – С. 10–14.
3. Савченко А.С. СЕП: виповнюється перше десятиліття // Вісник НБУ. – 2003. – № 7. – С. 28–31.
4. Кравець В. Інтернет-комерція в Україні // Вісник НБУ. – 2004. – № 3. – С. 9–12.
5. Махаєва О. Електронні гроші в Європі та Україні // Вісник НБУ. – 2004. – № 9. – С. 22–24.
6. Міщенко В.І., Шаповалов А.В., Юрчук Г.В. Особливості та перспективи розвитку електронної комерції (е-комерції) в банківському бізнесі // Банківська справа. – 2001. – № 4. – С. 18–27.
7. Шевченко С. СЕП і СТП: підсумки роботи за рік // Вісник НБУ. – 2005. – № 2. – С. 41–42.
8. Шпарко А., Смахтіна Л. Європейський вибір України // Вісник НБУ. – 2003.– № 7. – С. 32–37.
Інші реферати на тему «Фінанси»:
Правове регулювання створення і руху статутних фондів
Зарубіжний досвід організації державного фінансового контролью. Можливості та доцільності використання у вітчизняній практиці
Статистика фінансів
Фінансова діяльність держави. Організація страхування в Україні і відносини, що регулюються в ньому фінансовим правом. Правові основи та особливості фінансування видатків енергетики та транспорту
Державний бюджет України і бюджетне право