Сторінка
8
ФК забезпечує позитивний вплив на здоров’я людини за умов дотримання певних правил:
а) засоби і методи фізичного виховання повинні застосовуватись тільки такі, що мають наукове обґрунтування їх оздоровчої цінності;
б) фізичні навантаження повинні плануватися відповідно з можливостями дітей;
в) в процесі використання всіх форм фізичної культури необхідно забезпечити регулярність і єдність лікарського, педагогічного контролю і самоконтролю.
Регулярне застосування фізичних вправ і загартовуючих процедур покращує життєвий тонус організму, загальний стан імунної системи, працездатність і попереджує передчасне старіння.
Для цього необхідно дотримуватись таких методичних правил:
а) поступове нарощування інтенсивності і тривалості навантаження;
б) застосовувати різноманітні засоби;
в) дотримуватись систематичності занять;
г) відповідність фізичних навантажень індивідуальним можливостям організму;
д) дотримання вимог педагогічного контролю і самоконтролю.
Людина – єдина жива істота, яка від народження не уміє плавати. В даний час на Землі щорічно тоне немало людей. Серед тих, що гинуть 20% дітей. Одній з головних причин трагедій на воді є невміння людей плавати.
Навчання плаванню введене в програму фізичного виховання. Проте успішне вивчення спортивних способів плавання залежить від уміння викладача підібрати необхідні вправи, дати точне і образне пояснення рухам, вчасно виправити неправильні дії.
Використання у процесі навчання плаванню дітей дошкільного віку ігрового методу навчання (рухливих ігор на воді; ігор на розвиток уваги; ігор, які навчають спливанню і пірнанню, диханню; ігор, які сприяють виробленню навичок сковзання, лежання на воді; ігор, які виробляють і закріплюють плавальні рухи) позитивно впливає на процес навчання плаванню дітей. Таким чином, застосування методу навчання плаванню дітей дошкільного віку за допомогою ігрової діяльності забезпечує позитивний ефект, який полягає в покращенні рівня фізичної підготовленості і рівня фізичного розвитку.
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Організація контролю навчальних досягнень учнів початкових класів на уроках природознавства
Використання дидактичних ігор на уроках математики
Система освіти у Великобританії
Особливості проведення занять з образотворчого мистецтва в учнів першого класу
Інформаційна модель упровадження системи якості ВНЗ