Сторінка
7

Заняття з плавання в дитячому садку

– «Будь уважним». Діти стоять на дні, обличчям до викладача. Викладач робить різні умовні рухи руками (вверх, вниз, в сторони, за голову). У відповідності з певним положенням рук викладача, діти виконують ту чи іншу вправу.

Правило: за неправильно виконану вправу – штрафне очко. Виграє той, у кого менше всіх штрафних очок. Застосовується не більше трьох умовних рухів, бо більшість граючих часто помиляється і гра не дає бажаного результату.

– «До п’яти». Діти йдуть по дну один за одним на відстані витягнутої руки. По свистку діти зупиняються, роблять глибокий вдих, занурюють обличчя у воду так, щоб вуха залишились над водою і повільно видихують повітря у воду поки викладач рахує до п’яти. Потім гравці йдуть далі.

Правило: той, хто підніме голову до п’ятого рахунку, отримує штрафне очко. Виграє той, у кого менше всіх очок або взагалі немає. Для ускладнення діти пересуваються різними способами (бігом, стрибками).

– «Жабенята». Діти стоять на дні. За командою викладача «Щука!» – граючі підстрибують вверх, а за сигналом «Качка!» – ховаються під воду.

Правило: той, хто невірно виконав команду, отримує штрафне очко; у кого менше всіх штрафних очок – виграє.

– «Дивись уважно». Діти стоять на дні, розділившись парами, навпроти один одного. Один із партнерів присідає під воду із відкритими очима. Другий, що знаходиться під водою, показує йому певну кількість пальців під водою (від 1 до 5). Піднявшись із води перший гравець повинен назвати партнеру побачену кількість пальців. Потім гравці міняються ролями.

Не дозволяється брати за руку того, хто показує; показувати на відстані 30–40 см від очей партнера. У молодших групах показують під водою іграшки, а дитина називає їх колір або визначає, яка саме іграшка.

Завдяки цим іграм діти навчаються не заплющувати очі у воді, бути уважними у відношенні до інших учасників гри, концентрувати свою увагу при поясненні завдання викладачам, правильно дихати у воді.

Вимоги безпеки під час занять з плавання

Відповідно до Інструкції з організації охорони життя і здоров'я дітей у дошкільних навчальних закладах №985 від 28 жовтня 2008 року під час проведення занять з плавання у басейні дотримуватись вимог правил безпечної поведінки на воді.

При групових заняттях в басейні:

1) допускати до занять тільки з дозволу лікаря;

2) на заняттях дотримуватися суворої дисципліни;

3) перевіряти кількість тих, хто знаходиться в воді, до входу в воду, під час знаходження в воді та після виходу з неї;

4) забезпечити обов'язкову присутність лікаря;

5) мати підтримуючі засоби (круги, нагрудники, поплавки), які утримують плавця на воді.

При групових заняттях в умовах відкритих водоймищ:

1) проводити заняття в місцях з прозорою водою при швидкості течії не більше 1 км/год;

2) проводити заняття в місцях з твердим і рівним грунтом;

3) загородити місце для занять, категорично заборонити запливати за його межі;

Перед тим, як приступити до вивчення способів плавання, необхідно перевірити плавальну підготовку плавців.

Під час занять по плаванню діти зобов’язані виконувати наступні правила:

1. Виконувати внутрішні правила басейну.

2. Приходити на заняття тільки здоровими.

3. Забороняється плавати за рубіж місця занять, пригати у воду без дозволу викладача.

4. Займатися плаванням можна тільки через 1,5–2 години після вживання їжі.

5. Не доводити себе до переохолодження і перевтомлення. При появі ознобу або великої втоми звернутися до вчителя і вийти із води.

6. Не починати заняття розчервонівшимися і спотівши.

7. Дітям, які перенесли захворювання, необхідно отримати у лікаря допуск до занять.

8. Після закінчення занять у воді необхідно насухо витертися. Восени, зимою чи навесні перед виходом на вулицю ретельно одягнутися: закрити шию і вуха від холодного повітря.

Під час навчань плаванню іноді трапляються нещасні випадки, тому потрібно знати і мати навички надання долікарської допомоги, дітям які потерпіли у воді.

Допуск дітей у воду (видача пропусків у басейн) проводиться в присутності тільки того вчителя, прізвище якого зазначено в розкладі. Будь-яка заміна одного вчителя іншим проводиться лише з дозволу керівника навчального закладу. Заняття з навчання плавання проводять тренери. Учителі фізичної культури в цьому разі стають безпосередніми помічниками тренерів, виконують різні організаційні функції і беруть участь у самому процесі навчання.

Проводити заняття в природних водоймищах дозволяється тільки в спеціально відведених і обладнаних місцях, які відповідають санітарним вимогам і Примірним правилам охорони життя і здоров’я людей на внутрішніх водоймищах і береговій частині морів України, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 29.02.92 №3802/54. Місця купання (навчання з плавання) дітей, їх обладнання повинні бути до початку занять узгоджені з районними (міськими) органами санітарного нагляду.

Вибираючи місце для навчання в природних водоймищах, треба керуватися такими вимогами:

– природне дно водоймища в місці, виділеному для купання, або днище купальні, обладнаної на природному водоймищі, повинне бути рівним, піщаним або дрібногальковим і очищеним від корчів, каміння, водоростей, металевих та інших предметів, що є небезпечними для дітей;

– глибина води в них має бути не більшою ніж 1,2 м;

– швидкість течії (руху) води – не більша за 0,3 м/с;

– місця купання повинні бути огороджені на суші;

– огорожа по периметру акваторії виконується за допомогою тросу із закріпленими на ньому прапорцями на поплавцях (пінопластові, дерев'яні, коркові пластини) з таким розрахунком, щоб вони були помітні із суден, які проходять по водоймищу;

– оптимальні кліматичні умови: безвітряна сонячна погода з температурою повітря 22 °С і води 18 °С;

– під час проведення занять треба мати рятувальні засоби (рятувальні круги, мотузки, жердини, у необхідних випадках рятувальні човни тощо);

– присутність медичного працівника з медичними препаратами першої необхідності.

Склад груп, які навчаються плавання у відкритих водоймищах – 8–10 осіб; для підстраховки групи розбивають на підгрупи по двоє осіб в кожній підгрупі.

У разі наявності факторів, які заважають проведенню занять з плавання, викладач повинен вжити заходів щодо їх усунення, а в разі неможливості зробити це – відмінити заняття.

Загальна освітленість горизонтальної поверхні води:

– у закритих басейнах – не менше як 150 лк, у відкритих басейнах – не менше як 100 лк;

– бактеріологічний контроль проводиться не менше як 2 рази на місяць при безперервному обеззаражуванні, постійна концентрація у воді остаточного хлору відповідно до СП 1567–76 «Санитарные правила устройства и содержания мест занятий по физической культуре и спорту» не менше як 0,3–0,5 мг/л;

– швидкість повітря не вища як 0,2 м/с, оптимальна температура повітря – на 1–2 градуси вища температури води у басейні.

Оздоровча фізична культура – основний засіб покращення стану здоров’я та працездатності людини, що виражається в активізації та удосконаленні обміну речовин покращенні діяльності центральної нервової системи. Заняття фізичними вправами забезпечують адаптацію серцево-судинної, дихальної і інших систем до умов м’язової діяльності, прискорюють процес входження в роботу і функціонування систем кровообігу і дихання, а також відновлення після зрушень, які викликає фізичне навантаження.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: