Сторінка
6
При нинішній ситуації, коли половина економіки України перебуває в „тіні”, від якої бюджет ніяких податків та платежів не отримує, і при внутрішній структурі ВВП (яку, до речі, ми одержали у спадщину від колишнього СРСР), якщо застосувати навіть у половинному розмірі визначений граничний розмір перерозподілу ВВП через бюджетну систему (включаючи відрахування до Пенсійного та інших обов’язкових фондів), то й тоді ці податки та обов’язкові платежі заберуть 70–80 відсотків прибутку з виробничих підприємств, що і відбувається зараз в Україні при реалізації податкової політики.
Отже, можна зробити висновок, що визначений Верховною Радою України граничний рівень перерозподілу валового внутрішнього продукту через бюджетну систему є економічно необґрунтованим і для підрахунку податкових платежів підприємств використаний бути не може. Тому він не спроможний відігравати позитивну роль у реформуванні податкової системи в напрямі забезпечення оптимізації структури перерозподілу ВВП і його щойно створеної частини – національного доходу, сприянні стабілізації матеріального виробництва, підвищенні його ефективності, задоволенні державних і соціальних потреб.
Інші реферати на тему «Фінанси»:
Охарактеризуйте врегулювання обов’язків по ф’ючерсних контрактах
Фінансові послуги з хеджування ризику
Казначейська система виконання бюджету України
Санація із залученням коштів власників підприємства
Щомісячна цільова допомога на прожиття непрацездатним громадянам з мінімальними доходами. Державні житлові субсидії населенню