Сторінка
8
створення й культ власного стилю, дотримання наступності,
дотримання колективної честі;
дисципліна, виховання трудових і побутових навичок;
формування дитячого колективу і його органів;
формування й підтримка колективних традицій, проведення "сімейних" свят;
захоплений, небайдужий, грамотний педагогічний колектив;
наявність атрибутів: девіз, прапор, форма одягу, тощо.
Наука встановила, що зі зміною соціально-економічної формації змінюється імідж людини, суспільства, що залежить від суспільних відносин. Зрозуміло, зміни відбуваються й з іміджем освітньої установи.
Позитивний імідж Центра освіти, його привабливість в очах вихованців та їх батьків пояснюється прагненням (і можливістю) установи врахувати інтереси різних прошарків споживачів як у плані одержання основної й додаткової освіти, так й у плані розвитку особистості учасників навчально-виховного процесу.
Філософським фундаментом роботи дошкiльного навчального закладу стали ідеї культурно-історичної педагогіки, а її підставою, серцевиною, сутністю й одночасно найважливішою умовою - духовна свобода особи". З позиції управління культурно-історична педагогіка є довгостроковою освітньою стратегією, де особливу роль грає наявність у педагогічному колективі загальних цінностей. "Чим складніше навколишнє життя, тим відповідальніша роль керівника в створенні дружньої, довірчої атмосфери, що народжує ту колективну самосвідомість, що філософ Г.С. Помаранча визначає як "неагресивне Ми". Досвідчений адміністратор добре знає, що сьогодні людей у дошкiльному закладi втримує не вбога зарплата, яка дозволяє зводити кінці з кінцями, а переважно морально-психологічний клімат у колективі".
Іншими словами ми також можемо простежити, що визначає позитивний імідж даного дошкiльного навчального закладу:
наявність довгострокової освітньої стратегії;
сприятливий морально-психологічний клімат у колективі, дружня, довірча атмосфера, що панує в ньому;
захоплений, небайдужий, професійний педагогічний колектив;
наявність згуртованого дитячого колективу і його керівних органів;
культ колективних традицій, проведення "сімейних" свят;
постійний саморозвиток колективу, об'єднання спільного справою дитячого, батьківського й виховательського колективів;
наявність яскравої зовнішньої атрибутики: девіз, герб, елементи форми в одязі, власний сайт в Інтернеті й т.д.
До числа постійних іміджу відносяться:
чітке визначення педагогічним колективом місії й концепції освітньої установи;
оптимістичний настрой і доброзичливий мікроклімат у виховательському й дитячому колективах;
педагогічна, соціальна й управлінська компетентність співробітників;
сформований образ керівника-професіонала, лідера, особистості
яскравої, захопленої, що володіє неформальним авторитетом, здатної надихнути колектив на досягнення високої мети;
ефективна організаційна культура дошкiльного навчального закладу, що включає поділювані всіма норми, цінності, певну філософію керування, весь спектр поглядів, відносин, що визначають специфіку поводження колективу в цілому;
якість освітніх послуг;
наявність і функціонування дитячих громадських організацій;
зв'язку школи з різними соціальними інститутами, вищими навчальними закладами й т. ін.;
Внесок дошкiльного навчального закладу в розвиток освітньої підготовки вихованцiв, їхньої вихованості, психічних функцій, творчих здатностей, формування здорового способу життя:
турбота адміністрації про надання своєчасної актуальної психологічної допомоги окремим учасникам освітнього процесу (тим або іншим дiтям, молодим фахівцям, що випробовують утруднення батькам;
наявність яскравої зовнішньої символіки.
До числа змінних іміджу можна віднести:
зміст місії й пріоритети освітньої установи;
види освітніх послуг;
матеріальну базу освітньої установи.
Завершальним моментом, вершиною у створенні іміджу фірми є так званий фірмовий стиль. Фірмовий стиль - це сукупність постійних художніх, текстових та інших елементів (констант) у всіх рекламних розробках фірми й у засобах реклами. До елементів фірмового стилю належать:
= товарний знак,
= фірмовий шрифтовий напис (логотип),
= фірмовий блок,
= фірмове гасло (слоган),
= фірмовий колір (кольори),
= фірмовий комплект шрифтів,
= інші фірмові константи.
Розробляючи фірмовий стиль, треба враховувати результати маркетингових досліджень, рекомендації філологів, психологів, спеціалістів з паблік рілейшнз, режисерів, композиторів. Часто користуються послугами музикантів, співаків.
Товарний знак - це знак обслуговування, тобто зареєстроване в установленому порядку оригінальне оформлене художнє зображення, яке використовується для відокремлювання товарів та послуг фірми та для реклами. Синоніми товарного знака - фірмовий знак, марка, фірмова марка, емблема. У США налічується понад 300 тис. торгових марок. Щорічно 100 найбільших фірм витрачають майже 25 млрд. дол., рекламуючи свої торгові марки.
Можна виділити чотири групи торгових знаків: художні (образотворчі), словесні, об'ємні та звукові.
Зовнішні умови щодо створення іміджу закладу:
Необхідність високого рівня освіти для представників різних шарів суспільства, адекватного світовому.
Низький рівень матеріального становища більшості мешканців мікрорайону і, як наслідок, необхідність безкоштовної освіти для їх дітей.
Тенденція до активної співпраці з родинами вихованців, збільшення у складі вихованцiв ДНЗ дітей із родин колишніх випускників закладу, молодших дітей із родин випускників, дітей із родин вихователів, які працюють у дошкiльному закладі.
Встановлення зв'язків із шкільними закладами мікрорайону та інформування батьків майбутніх учнів школи про освітні послуги закладу, координація роботи дошкільних закладів та школи у підготовці до навчання майбутніх першокласників, полегшення процесу адаптації першокласників.
Використання педагогічним колективом школи передового організаційно - педагогічного та змістовного досвіду, впровадження особистісно-зорієнтованих технологій навчання.
Спрямування основних напрямків розвитку школи на соціалізацію та деідеологізацію і, як наслідок, оновлення змісту освіти.
Встановлення зв'язків із молодіжними організаціями, що дозволяє на. високому рівні спрямовувати виховну роботу.
Внутрішні умови щодо створення іміджу закладу:
дошкільний заклад повністю укомплектована достатньо кваліфікованими кадрами.
Педагогічний колектив прийшов до єдиного розуміння змісту освіти як універсального у своїй основі, яке дозволяє дітям оволодіти способами інтелектуального діяльності, здатність до профілізації, адаптації у соціально - економічних умовах сучасного життя, що швидко змінюються.
На практиці реалізується така модель виховного плану, яка дозволяє вирішувати задачі підготовки вихованців на достатньо високому рівні, з максимально гнучкими можливостями для їх розвитку.
У закладі накопичений досвід роботи за блочно-заліково-семестровою системою, що дозволяє здійснювати особистісно-зорієнтований підхід до навчання вихованців, організувати роботу з дітьми різних категорій за рахунок індивідуальних додаткових занять.
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Методика вивчення науково-пізнавальних і науково-художніх творів у початкових класах
Експериментальне дослідження розробленої соціально-педагогічної технології корекції агресивності у дітей молодшого шкільного віку
Модель організації проектної роботи з теми "Man and Nature"
Соціально-педагогічна робота в умовах літнього оздоровчого табору
Теоретичні та методичні основи формування інформаційної культури майбутнього вчителя початкових класів