Сторінка
3
- Довідка з Держкомзему про відсутність обтяжень/обмежень на дану земельну ділянку.
- якщо квартира придбана одним із подружжя у зареєстрованому шлюбі – письмова згода чоловіка/жінки на продаж нерухомості, завірена нотаріально.
Посередник забезпечує оформлення правовстановлюючих документів на нерухомість, їх державну реєстрацію згідно діючого законодавства та укладення додаткової угоди до іпотечного договору (на первинному ринку) без участі Позичальника (на підставі нотаріально посвідченої довіреності Позичальника).
Між Банком та Посередником укладається Генеральна угода (Додаток 4), згідно якої Посередник зобов’язується виконувати від імені та за рахунок Позичальника (Покупця) наступні зобов’язання:
· реєстрацію правовстановлюючих документів на нерухомість в БТІ;
· отримання Витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно та Витягу з реєстру прав власності на нерухоме майно (довідки-характеристики БТІ);
· оплату послуг нотаріуса за внесення запису про предмет іпотеки в Єдиний реєстр заборон відчуження об’єктів нерухомого майна (на первинному ринку);
· укладення додаткової угоди до іпотечного договору (на первинному ринку) згідно п.7.1.11 цієї Інструкції.
Визначення Посередника[6] знаходиться в компетенції Великого Кредитного комітету по споживчому кредитуванню дирекції/обласного філіалу (Центрального офісу) АППБ “Аваль”.
З метою здійснення своїх функцій Посередник, при укладанні кредитного договору між Банком та Позичальником (Покупцем), укладає з Позичальником (Покупцем) Договір доручення та отримує від Позичальника (Покупця) довіреність на здійснення вище згаданих операцій. Довіреність надається Посереднику. Від імені Посередника-юридичної особи здійснювати дії щодо оформлення необхідних документів будуть уповноважені працівники на підставі статуту або довіреності.
Додатковими функціями Посередника можуть бути: консультування та залучення клієнтів, реалізація предмету іпотеки тощо.
На первинному ринку нерухомості - Продавець може виконувати функції Посередника. На первинному ринку послуги Посередника, визначеного Банком, є обов’язковими.
На вторинному ринку нерухомості – послуги Посередника не обов’язкові.
Пакет документів для отримання кредиту на придбання нерухомості повинен складатися з:
- Заяви-анкети позичальника – фізичної особи та Умов іпотечного кредитування за відповідною програмою.
- Копії довідки ДПІ про присвоєння ідентифікаційного номеру;
- Документу, який посвідчує особу, відповідно до вимог Положення АППБ “Аваль” “Про методику оцінки фінансового стану позичальників – фізичних осіб”;
- В залежності від джерела отримання доходів, Позичальник подає необхідні документи згідно Положення АППБ “Аваль” “Про методику оцінки фінансового стану позичальників – фізичних осіб”;
- Документів, що містять характеристику нерухомості, яка купується:
На первинному ринку нерухомості:
· Інвестиційний договір;
На вторинному ринку нерухомості:
· Копія технічного паспорту нерухомості або інвентарної справи нежитлового приміщення.
- Документів Продавця на нерухомість згідно вимог глави 4.
- Інших документів на вимогу Банку, до яких можуть належати:
· службове посвідчення, посвідчення водія або інший документ з фотокарткою Позичальника (Покупця), що дасть додаткову можливість ідентифікувати його особу,
· копії кредитних договорів та договорів забезпечення при наявності у клієнта заборгованості в інших кредитних установах,
· документи, що можуть надати додаткову інформацію щодо фінансово-майнового стану Позичальника (Покупця), наприклад: про наявність майна у власності Позичальника (Покупця), участь в підприємствах (внески в статутний капітал), розміщені в Банках депозитні вклади тощо.
Якщо Позичальник/Поручитель перебуває у шлюбі в момент укладення Кредитного договору/Іпотечного договору (Договору застави або поруки), необхідно отримати письмову згоду дружини/чоловіка Позичальника/Поручителя або особи, з якою він проживає фактично сім’єю без реєстрації шлюбу (ст. 74 Сімейного Кодексу), на отримання кредиту та/або оформлення майна, яке перебуває у власності (спільній власності) Позичальника/Поручителя в іпотеку/заставу Банку. Підпис на такій згоді підлягає нотаріальному засвідченню. Така згода повинна бути отримана також у випадку внесення змін до умов зазначених договорів (нотаріально посвідчується згода при внесенні змін до Іпотечного договору).
(пункт 5.8. викладено в редакції розпорядження Заступника Голови Правління “Райффайзен Банк Аваль” від 20.12.2006р №867Р-а.)
Позичальник (Покупець) обирає:
- на первинному ринку: Продавця (Забудовника), який співпрацює із Банком (уклав із Банком Угоду про співробітництво), та нерухомість, що будується;
- на вторинному ринку: нерухомість;
та, маючи повний пакет документів, звертається до відділення Банку. Кредитний працівник відділення приймає у Позичальника (Покупця) пакет необхідних документів та перевіряє його на повноту та достовірність; проводить з позичальником співбесіду з метою визначення його фінансово-майнового та соціального стану, ділової репутації, клієнтської та кредитної історії, аналізує інформацію, викладену в анкеті, визначає джерела погашення кредиту та процентів (згідно Положення АППБ “Аваль” “Про методику оцінки фінансового стану позичальників-фізичних осіб”). Виходячи з середньомісячного доходу Позичальника (Покупця) та вартості забезпечення за кредитом, робить попередній розрахунок суми кредиту, яку можна надати даному Позичальнику (Покупцю), визначає графік погашення кредиту та процентів.
Протягом 1-го робочого дня з моменту отримання повного пакету документів від Позичальника (Покупця), кредитний працівник передає копії документів кредитної справи відповідальному працівнику відділу забезпечення дирекції/філіалу. Для відділень, які територіально розміщені не в одній будівлі, кредитний працівник відділення надсилає документи кредитної справи в електронному вигляді на адресу відповідального працівника відділу забезпечення дирекції/філіалу, в разі відсутності скануючого пристрою – передає ксерокопію кредитної справи факсом.
Інші реферати на тему «Банківська справа»:
Моделювання діяльності банків, фондових бірж та акціонерних підприємств
Проблеми банківських ризиків: аналіз, оцінка, мінімізація та управління
Національний банк-організатор грошового обігу в країні. Функції та операції Національного банку України
Поняття ринку цінних паперів та його регулювання
Оцінка кредитоспроможності позичальника як основний напрямок управління кредитними ризиками комерційного банку