Сторінка
5
· укладає з Банком Додаткову угоду до Іпотечного договору про зміну предмету іпотеки (майнові права змінюються на збудовану нерухомість) та, при наявності, зміну технічних характеристик нерухомості;
· контролює внесення змін до Іпотечного договору (в разі змін характеристик предмету іпотеки) та контролює накладення нотаріусом заборони на предмет іпотеки (внесення даних про обтяження предмету іпотеки до ЄРОНМ);
· передає Позичальнику (Покупцю) правовстановлюючі документи на предмет іпотеки, зареєстровані в БТІ та другий екземпляр Додаткової угоди до Іпотечного договору;
· передає Банку копії правовстановлюючих документів, зареєстрованих в БТІ (Витяг про реєстрацію права власності на нерухоме майно та Витяг з реєстру прав власності на нерухоме майно (довідка-характеристика БТІ)).
Кредитний працівник:
· контролює укладання договору страхування предмету іпотеки та сплату страхових платежів Позичальником (Покупцем);
· контролює укладання Додаткової угоди до Іпотечного договору про зміну предмету іпотеки (майнові права змінюються на збудовану нерухомість) та, при наявності, зміну технічних характеристик нерухомості. Перший екземпляр Додаткової угоди до Іпотечного договору залишається на зберіганні в Банку;
· контролює внесення нотаріусом відомостей про накладення заборони та на відчуження нерухомості в Єдиний реєстр обтяжень нерухомого майна (ЄРОНМ) Плата за внесення інформації до реєстрів стягується з Позичальника (Покупця). Витяг з ЄРОНМ додається до кредитної справи;
· контролює вилучення запису про обтяження майнових прав на нерухомість із Державного реєстру обтяжень рухомого майна на підставі письмового повідомлення Банку.
2.При купівлі нерухомості на вторинному ринку:
Позичальник (Покупець) та Продавець укладають нотаріально посвідчений Договір купівлі/продажу нерухомості. Нотаріус надає кредитному працівнику витяг про відсутність заборони та/або арешту нерухомого майна з ЄРОНМ та витяг про відсутність запису про обтяження нерухомого майна іпотекою в ДРІ. Банк та Позичальник (Покупець) укладають Кредитний договір. Банк та Позичальник / Іпотекодавець укладають Іпотечний договір, який посвідчується нотаріально. Нотаріус здійснює накладення заборони на предмет іпотеки на підставі укладеного іпотечного договору - внесення інформації до Єдиного реєстру обтяжень нерухомого майна та внесення інформації про обтяження предмету іпотеки до Державного реєстру іпотек на підставі письмового повідомлення Банку. Витяги з даних реєстрів підшиваються до кредитної справи. Всі витрати сплачує Позичальник / Іпотекодавець. Кредитний працівник контролює укладання договору страхування життя, договору страхування предмету іпотеки та сплату страхових платежів Позичальником (Покупцем). Після виконання вказаних дій, Банк надає Позичальнику (Покупцю) кредитні кошти для розрахунків з Продавцем в присутності Кредитного працівника.
У випадку, коли Позичальник (Покупець) користується послугами Посередника, Позичальник (Покупець) передає Посереднику свій оригінал договору купівлі-продажу та надає працівнику Посередника нотаріально посвідчену довіреність. Цими документами Покупець доручає Посереднику зареєструвати договір купівлі/продажу нерухомості в БТІ.
Після здійснення реєстрації Посередник передає:
· Позичальнику (Покупцю) - правовстановлюючі документи на нерухомість;
· Банку - копії правовстановлюючих документів, зареєстрованих в БТІ.
У випадку, коли Позичальник (Покупець) не користується послугами Посередника, Позичальник (Покупець) самостійно здійснює реєстрацію договору купівлі-продажу в органах БТІ та надає Банку копію такого договору з відміткою БТІ.
Іпотечний договір, укладений між Іпотекодавцем та Банком, повинен містити зобов’язання Іпотекодавця протягом визначеного періоду часу зареєструвати договір купівлі-продажу нерухомості в органах БТІ та надати Банку копію такого договору купівлі-продажу з відміткою БТІ.
Іпотечний договір має обов’язково містити пункт, згідно якого „предмет іпотеки за укладеним іпотечним договором продовжує бути предметом іпотеки після державної реєстрації договору купівлі-продажу предмету іпотеки в органах БТІ відповідно до ст.16 Закону України „Про іпотеку”.
Показники витрат часу на прийняття рішення та надання кредиту:
Звернення позичальника до відділення Банку |
TTY |
TTC |
Винесення та розгляд документів відповідними службами банку |
5 | |
Прийняття рішення кредитним комітетом з відповідним лімітом повноважень |
1* | |
Процедура надання коштів позичальнику за кредитом |
1 | |
Надання кредитних коштів |
7 |
* додаються дні, залежно від періодичності засідання відповідного Кредитного комітету
Контроль за дотриманням Позичальником (Покупцем) своїх зобов’язань та своєчасним оформленням потрібних документів покладається на Кредитного працівника. Щорічно, кредитний працівник проводить перевірку фінансового стану Позичальника (Покупця), періодично, але не рідше ніж 1 раз на рік - наявність та стан заставленої нерухомості. Перевірка фінансового стану Позичальника (Покупця) проводиться на основі поданої довідки про загальну суму доходу, який був одержаний за основним та додатковим місцем роботи за останні 12 місяців. Довідка складається станом на 01 січня року, наступного за звітним, та надається в Банк до 30 січня кожного року протягом дії кредиту за допомогою поштового зв’язку, рекомендованим листом або особисто. Якщо по споживчому кредиту фінансовим поручителем виступає юридична особа, Позичальник/Поручитель повинен надавати в банк протягом першого кварталу наступного за звітним роком: баланс підприємства поручителя, форму – 2, станом на 01 січня кожного року протягом дії кредиту. Отримавши документи, кредитний працівник разом з супровідною запискою надає їх для перевірки в відділ кредитного аналізу банку.