Сторінка
9

Бюджетний розпис як основа виконання бюджетів

Мінфін України щороку, протягом трьох місяців після затвердження відповідних бюджетів, перевіряє правильність складання і затвердження коиггорисів і планів асигнувань Скорочення зайвих і завищених асигнувань, виявлених у результаті проведених перевірок правильності складання кошторисів, проводиться Мінфіном України на підставі матеріалів перевірок. Вивільнені асигнування спрямовуються на проведення інших пріоритетних за­ходів, що плануються цим же розпорядником, шляхом внесення змін у встановленому по­рядку до їх кошторисів.

Для здійснення контролю за відповідністю асигнувань, визначених у кошторисах і планах асигнувань розпорядників, асигнуванням, затвердженим річним розписом призначень державного бюджету та помісячним розписом асигнувань загального фонду держав­ного бюджету, органи Державного казначейства здійснюють реєстрацію та ведуть облік зведених кошторисів і планів асигнувань розпорядників вищого рівня у розрізі розпорядників нижчого рівня. Розпорядники мають право провадити діяльність виключно в межах асигнувань, затверджених кошторисами і планами асигнувань, за наявності витягу, вида ного органом Державного казначейства, що підтверджує відповідність цих документів даним казначейського обліку (частина п'ята статті 51). З цісю метою розпорядники, які отримали від органів Державного казначейства витяг, повинні подати цим органам дані щодо розподілу показників зведених кошторисів і планів асигнувань у розрізі розпорядників нижчого рівня. Зазначені показники доводяться до відповідних органів Дер­жавного казначейства за місцем розташування розпорядників нижчого рівня. Органи Державного казначейства здійснюють контроль за відповідністю розподілу показників зведених кошторисів і планів асигнувань даним казначейського обліку. У разі невідповідності кошторисів і планів асигнувань витягові, отриманому від відповідних органів Державного казначейства, розпорядники повинні иерезатвердити зазначені документи згідно з витягом.

Внесення змін до розпису здійснюється у разі необхідності перерозподілу видатків за економічною чи програмною класифікацією, прийняття нормативного акта про передачу повноважень на виконання функцій або надання послуг, на які затверджене бюджетне при­значення, від одного головного розпорядника іншому або прийняття рішення про розподіл нерозподілених бюджетних асигнувань між головними розпорядниками. Бюджетний кодекс встановлює вимоги до процедри передачі бюджетних повноважень у статті 23. До затвер­дження розпису Міністром фінансів України затверджується тимчасовий розпис на відповідний період. Міністр фінансів України протягом бюджетного періоду забезпечує і не­се відповідальність за відповідність розпису Державного бюджету України встановленім: бюджетним призначенням.

Розпис місцевого бюджету на відповідний рік включає:

· розпис доходів місцевого бюджету, що поділяється на річний розпис доходів загального і спеціального фондів місцевого бюджету та помісячний розпис доходів загального фонду місцевого бюджету ;

· розпис фінансування місцевого бюджету, що поділяється на річний розпис фінансування загального і спеціального фондів місцевого бюджету та помісячний розпис фінансування загального фонду місцевого бюджету;

· розпис асигнувань місцевого бюджету, що поділяється на річний розпис асигнувань місцевого бюджету загального і спеціального фондів місцевого бюджету та помісячний розпис асигнувань загального фонду місцевого бюджету .

Річний розпис асигнувань місцевого бюджету – це розпис асигнувань загального і спеціального фондів місцевого бюджету на рік у розрізі головних розпорядників коштів за повною економічною класифікацією видатків бюджету без розподілу за періодами року.

Помісячний розпис асигнувань загального фонду місцевого бюджету — це розпис асигнувань загального фонду місцевого бюджету на рік за місяцями в розрізі головних розпорядників за скороченою економічною класифікацією видатків бюджету.

Скорочена економічна класифікація видатків бюджету включає: оплату праці працівників бюджетних установ (код 1110). нарахування на заробітну плату (код 1120), оплату комунальних послуг та енергоносіїв (код 1160). поточні трансферти населенню (код 1340). Всі інші економічні категорії видатків відображаються загальною сумою за кодом 5000 -«Інші видатки».

Розпис складається відповідно до бюджетних призначень, установлених у рішенні про місцевий бюджет, та затверджується керівником місцевого фінансового органу в місячний термін після набрання чинності цилі рішенням.

Якщо розпис не затверджено у визначений термін, то в обоє 'язковому порядку складається тимчасовий розпис на відповідний період.

Складання розпису

Складання розпису починається із складання розпису доходів і розпису фінансування.

Розпис доходів складається управлінням/відділом доходів бюджету місцевого фінансового органу за участю податкової інспекції.

Розпис фінансування складається бюджетним управлінням/відділом за участю інших відповідних структурних підрозділів місцевого фінансового органу з урахуванням необхідності забезпечення своєчасності і повноти платежів з погашення основної суми боргу місцевого бюджету та можливостей щодо обсягів і термінів залучення короткострокових запозичень для покриття помісячних касових розривів загального фонду.

Для складання розпису місцевого бюджету головні розпорядники бюджетних коштів в установленому порядку подають фінансовому органу зведені проекти кошторисів та зведені проекти помісячних планів асигнувань.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 


Інші реферати на тему «Фінанси»: