Сторінка
4

Бюджетний механізм та бюджетний механізм держави

5. Борг. Взяття боргових зобов'язань для розподілу великих видатків на довший період часу.

6. Підвищення податків та інші доходи.

• Не існує формули для вирішення таких проблем. Часто, рішенням є поєднання деяких з перерахованих вище інструментів.

• Однак, усі розвинені бюджетні системи певним чином закладають рішення в бюджет, - чи видатки залежать від існуючих асигнувань, чи до бюджету вносяться зміни.

Боротьба з інфляцією

• Подібно до інших питань, що були вже розглянуті, розмір Інфляції визначає серйозність проблеми. 3-5% інфляція може бути подолана без особливих перестановок в більшості бюджетів. 20% інфляція створює серйозні проблеми для виконання бюджетів на рівні їх виконання в попередньому році.

• Крім того, інфляція підвищує вартість запозичення коштів. Таким чином, частина бюджету має йти на обслуговування боргу. Звичайно, в той же час, знижується справжня вартість обслуговування вже існуючого внутрішнього боргу.

• Подібно до інших питань, що були вже розглянуті, першим етапом боротьби з Інфляцією є, знову жтаки, є етап, коли формується бюджет. До питання врахування іифяв» необхідно підходити з усією обережністю. Найбільш типовими рішеннями є:

1. Замороження заробітної плати робітників і службовців. Якщо це відбувається протягом декількох років підряд, то це може знизити реальний дохід службовців , негативно позначитись на моральному стані, стати причиною втрати роботи, знизити продуктивність праці і, врешті решт, стати головним політичним питанням.

2. Індексування законодавче затверджених програм. Пенсії, допомога по безробіттю, медичні платежі і деякі інші законодавче затверджені програми можуть автоматично індексуватись для дотримання рівня реальних сум.

3. Вибіркове збільшення інфляції. Оскільки інфляція різниться в залежності від економічних галузей, то під час формування бюджету може бути прийняте рішення допустити вибіркове збільшення інфляції в тих сферах, які вважаються найбільш важливими, наприклад, ціни на пальне.

4. Корегування бюджету. Однією відповіддю на інфляцію є припинення фінансування мало пріоритетних програм для підтримання більш важливих, принаймні на найнижчому рівні фінансування в реальній вартості.

· Варто іще раз зауважити, що всі кроки, що перераховані вище аналізуються і плануються до початку виконання бюджету. Як тільки бюджет приймається і починається його виконання, вибір інструментів для боротьби з інфляцією обмежується.

· Найбільш важливими є надійна інформація і прогнози, заздалегідь запланований і добре продуманий метод боротьби з інфляцією, а також чітке усвідомлення реального впливу інфляції на послуги, що надаються окремими бюджетними організаціями.

· Варто також зауважити, що інфляція може також підвищити ціну валюти доходів, так само як і її вартість. Це має привести до збільшення доходів, що частково може компенсувати вплив інфляції на видаткову частину.

Політичний вплив і корупція

Добра політика

• Уряди змінюються. Часто це не співпадає з бюджетним циклом. Новий уряд може розробляти інші політичні лінії і встановлювати свої пріоритети.

• В більшості бюджетів закладено можливість представлення нової політики. Але ця можливість, як правило, є обмеженою. Скоріше, бюджет нового уряду вже в повному обсязі відображатиме всі нові політичні лінії, пріоритети і нові програми.

• Тиск зацікавлених груп часто перешкоджає нормальному виконанню бюджету. Але цей тиск здоровий (в більшості випадків) і є прикладом демократії в дії. Інколи видасться неможливим вирішити певні проблеми, що виникають протягом поточного року в контексті бюджету.

• Перехідні періоди - це періоди, коли баланс між цілісністю існуючого бюджету і бажаними змінами нового уряду має збалансовуватись з особливою обережністю.

Погана політика

• "Поганій політиці" можна дати таке визначення, — це спроба політиків і урядовців тиснути на виконання бюджету і порушувати матеріальне право, а також перешкоджати ефективному виконанню бюджету.

• Такий тиск може проявлятись, починаючи від намагань "просунути" хорошого товариша чи родича на певну посаду в обхід нормальним процедурам, до диктування результатів важливого тендеру фірмі, колезі чи товаришу. Несанкціонований арешт коштів чи використання коштів не за призначенням є іще одним прикладом.

• Захист від невідповідного впливу та забезпечення найкращого виконання бюджету є головними причинами того, чому країни розробляють закони про державну службу, державні закупівлі, аудиторську діяльність та засоби контролю виконання бюджету.

• Прозорість діяльності, що пов'язана з виконанням бюджету, є головною характеристикою бюджетних систем, які змодельовані для захисту від невідповідного політичного впливу. Прозорість вважається наріжним каменем належного управління видатками.

• І, нарешті, зловживання бюджетною системою на політичному рівні, яке може й не бути незаконним, часто підриває довіру громадськості і може призвести до виникнення сумнівів щодо належного витрачання державних коштів. Прикладом може послужити недавній випадок з Прем'єр-міністром Франції, до спеціального фонду якого надходили для розподілення невраховані кошти як премії для його підручних і колег.

• Зрозуміло, що ця проблема поширюється не тільки на перехідні країни. Але там вона стає іще серйознішою, оскільки законодавча база і інститути, які займаються проблемою прозорості і контролю, менш розвинуті.

Корупція

• Людина є такою, якою вона є. Корупція існує в усіх урядах. Найчастіше корупція фінансове процвітає в країнах, які менше всього можуть собі її дозволити. Нігерія мала б бути дуже багатою країною. Насправді, економіка цієї країни слабка.Корупція має місце, коли державні службовці використовують свої посади для незаконного привласнення державних коштів. Простіше кажучи, вони крадуть державні кошти.

• Така ситуація виникає, коли посадовець чи державний службовець вирішує, що його власний добробут важливіший за добробут народу.

• Державні кошти залишаються державними незважаючи на те, чи вкрадені вони прямо чи отримані в формі оплати роботи підрядника і закладені в вартість проекту. Ці суми здатні значно ускладнити будь-які проблеми з виконанням впорядкованого бюджету.

• Більшість суспільств живуть добре, коли є підтримка з боку народу і є довіра до уряду. Атмосфера корупції шкодить такій підтримці і довірі.

• Ось як ще впливає корупція на виконання бюджету:

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 


Інші реферати на тему «Фінанси»: