Сторінка
2
Для оцінки ефективності тренувального процесу та виявлення спортивної обдарованості спортсменів, крім контролю вихідного рівня їх фізичного стану, необхідний контроль за динамікою росту. Для цього нами проведено повторні дослідження в кінці навчального року.
Отримані результати вказують на позитивну динаміку соматичного розвитку, фізичної підготовленості легкоатлетів. За показниками довжини тіла і нижніх кінцівок, ЖЄЛ, екскурсії грудної клітки юні спортсмени випередили біологічний розвиток своїх ровесників на 1 – 1,5 року.
Достовірно зросли показники фізичної підготовленості (р < 0,05), особливо у стрибках у довжину з місця, бігу на 1000 метрів. Приріст в абсолютних величинах у стрибках збільшився в середньому на 25 сантиметрів, а в бігу на 1000 метрів – на 20 секунд. Максимальне споживання кисню зросло на 6 мл на 1 кілограм маси тіла.
Результати дослідження річної динаміки виявили помітне покращення фізичної підготовленості юних легкоатлетів. Показники в тестах на витривалість і швидкісно-силову здібність зросли відповідно на 8 та 15%, що вказує на ефективність організації і методики навчально-тренувального процесу юних легкоатлетів.
1 2
Інші реферати на тему «Фізкультура, туризм»:
Давньоукраїнські бойові мистецтва України (Спас)
Удосконалення професійної підготовки студентів інституту фізичної культури та реабілітації
Урок з елементами народних ігор для учнів 3 класу
Змінення вегетативної стійкості організму студентів під впливом швідкісно-силового тренування Донецького інституту автомобільного транспорту
Формування мотиваційної складової до занять фізичною культурою і спортом у секціях з фізичної підготовки