Сторінка
3
1. Вітчизняний досвід становлення та розвитку культурно-виховної і просвітницької роботи у Збройних Силах підтверджує необхідність створення єдиної системи, спроможної ефективно вирішити завдання організації культурологічного забезпечення за умов як мирного, так і воєнного часу.
2. Важливим чинником розвитку військової культури виступає створення належної нормативно-правової бази для її організації.
3. Процес реформування військової культури об’єктивно вимагає належного науково-теоретичного обґрунтування, забезпечення та супроводу.
4. Механізмами, які допоможуть удосконалити культурно-виховну і просвітницьку роботу в Збройних Силах України, поліпшити стан військової культури в майбутньому, можуть бути:
- пріоритетність фінансування з бюджету військової культури і мистецтва;
- участь суб'єктів ринкової економіки у розвитку і наданні фінансової підтримки військовим закладам культури і мистецтва, особливо театрально-видовищним закладам та пільгове оподаткування підприємств, які здійснюють фінансування;
- благодійні внески і пожертвування громадських організацій, окремих ociб;
- раціональне співставлення бюджетного фінансування і комерційних засад у діяльності військових культурно-мистецьких закладів;
- зміцнення матеріально-технічної бази культурно-виховної і просвітницької роботи;
- посилення соціального захисту її працівників.
5. Особливим є питання оплати праці та надання пільг членам творчих колективів, працівникам культури. Доречно втілювати у практику принцип прийому на роботу творчих працівників на контрактній основі, що сприятиме росту професіоналізму, створить перешкоду плинності творчих кадрів.
6. Враховуючи суспільне значення культури у розвитку суспільства, необхідний також особливий контроль з боку парламенту, Міністерства оборони України, Міністерства культури і мистецтв, муніципальної влади за процесом конверсії військових закладів культури.
Література:
1. Українська та зарубіжна культура: Навч. посіб. / М. М. Закович, І. А. Зязюн, О. М. Семашко та ін.; За ред. М. М. Заковича. – К.: Т-во “Знання”, КОО, 2000. – 622 с.
2. Росляк Р. Скарбниці мудрості та знань // Народна армія. – 2003. – 30 вересня.
3. Горішняк В. Феєрверк армійського гумору // Військо України. – 2001. – № 5–6. – С. 48.
4. Росляк Р. Чутки про смерть військового кінопрокату перебільшені, але певне підґрунтя під собою все ж мають // Народна армія. – 2003. – 2 жовтня.
5. Гевко І. Головна увага – стану військової дисципліни, законності та правопорядку // Армія України. – 2004. – 12 жовтня.
Інші реферати на тему «Українознавство»:
Перспективи модернізації системи освіти України в умовах Болонського процесу
Роль земських установ у проведенні столипінської аграрної реформи на Правобережній Україні (1906 – 1914 рр.)
Походження і значення слова бандура
Українознавство у вихованні національної гідності
Микола Мушинка – видатний словак та великий українець