Сторінка
2
Таким чином функціональне призначення «ММК» полягає: а) у створенні сприятливих умов взаємодії, які забезпечують баланс організації та самоорганізації між окремими органами публічної влади і структурами суспільства з метою досягнення загальнозначущої (спільної) мети територіального розвитку; б) у поєднання ресурсів учасників «ММК». Залучаючись до мережі, учасник отримує доступ до її ресурсів - "мережевого капіталу", особливість якого полягає в тому, що він є способом консолідації не тільки матеріальних та грошових ресурсів, але й іміджу, ділових репутацій, інформаційного, експертного потенціалів учасників мережі.
Для ефективного функціонування «ММК» важливе значення мають електронні інформаційні ресурси, які дозволяють у поєднанні з сучасними інформаційними технологіями більш раціонально використовувати матеріальні ресурси, здійснювати пошук грантодавців або інших інвесторів, знаходити партнерів, запозичувати їх досвід у розв'язанні аналогічних проблем. Таким чином, завдяки спільним зусиллям прискорюється темпоритм розвитку соціально-територіальних підсистем суспільства. Саме такий досвід демонструють нам країни з високим рівнем діалогової культури та економіки.
Зазначене вище засвідчує, що формування «ММК» слід розпочинати зі створення центрів-генераторів інформаційних ресурсів, поширення необхідної інформації та знань, забезпечення їх доступності, проведення заходів по стимулюванню їх використання. Завдяки інформаційним ресурсам значно розширюються можливості суб’єктів територіального розвитку отримувати, виробляти, розповсюджувати та реалізовувати концепції, програми та проекти територіального розвитку. У зв’язку з цим у рамках діяльності «ММК» передусім актуалізується задача розширення інформаційного поля України - зони розповсюдження конкретних інформаційних ресурсів щодо розв'язання проблем територіального розвитку через механізм муніципального консалтингу.
1 2
Інші реферати на тему «Самоврядування»:
Політико-правові проблеми розмежування повноважень в українській системі органів місцевої влади
Містобудівні аспекти реформування низової ланки адміністративно-територіального устрою країни
Перспективи формування нової державної регіональної політики
Система підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації службовців органів місцевого самоврядування та роль асоціацій органів місцевого самоврядування у її вдосконаленні
Сітьова парадигма територіального розвитку як наукова проблема