Сторінка
3
Система управління якістю вибудовує певну “рамку”, яка дозволяє працівникові ефективніше планувати свій робочий час, більш впевнено взаємодіяти по горизонталі зі своїми колегами, від яких залежить успішність роботи, а отже, отримувати таким чином кращий результат і шанси на просування по службі чи матеріальну винагороду.
Сьогодні системи управління якістю функціонують у міських радах Комсомольська та Бердянська. На черзі — проведення сертифікаційного аудиту системи управління якістю Головдержслужби – першого центрального органу виконавчої влади, у якому побудовано таку систему. Його успішність має стати основою для запровадження подібної системи в усіх органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування, а отже, формування сучасної системи державною управління.
Підсумовуючи викладене, слід зазначити, що у демократичному суспільстві державна служба повинна забезпечувати дотримання прав і свобод людини і громадянина через надання фізичним та юридичним особам якісних державних (адміністративних та управлінських) послуг, гарантувати керівництву держави професійні підготовку та виконання політичних рішень.
Необхідність реформування державної служби та законодавства, що її регулює, зумовлена, у тому числі, недостатньою здатністю державної служби забезпечувати ефективне виконання зобов'язань держави перед суспільством, визначених у Конституції України, фрагментарністю чинного законодавства, у якому переважають підзаконні акти.
У системі місцевого самоврядування існує ціла низка проблем, які стосуються діяльності працівників їхніх органів, рівня професійної підготовки таких службовців. З цим безпосередньо пов’язаний і рівень послуг, які надаються населенню. При цьому, нагадаємо, система місцевого самоврядування не має вертикалі управління, кожний орган є окремим і самостійним.
Слід зауважити, що ці проблеми є спільними як для органів місцевого самоврядування, так і для органів державної влади.
Виборність посад в органах місцевого самоврядування, і, відповідно, їх постійна змінюваність, є однією з особливостей кадрового забезпечення служби в органах місцевого самоврядування. Ця особливість мала б стати об'єктивною причиною для розробки відповідних навчальних програм, певної перебудови державної системи підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування.
Інші реферати на тему «Самоврядування»:
Інституціональні передумови переходу від асиметричних до симетричних політичних сітей
Впровадження стандартів публічної етики на місцевому і регіональному рівнях
Актуалізація муніципального консалтингу на сучасному етапі розвитку місцевого самоврядування
Вдосконалення інституційних засад здійснення регіональної політики в Україні
Основні недоліки чинної Конституції України в частині територіальної організації влади (далі – ТОВ) та місцевого самоврядування, концептуальні засади їх усунення на основі конституційних змін