Сторінка
5
5. Бураковский И., Новицкий В. Экономические преобразования в Украине // Политические и экономические преобразования в России и Украине / Отв. Ред. В. Смирнов. – М. "Три квадрата", 2003. – с. 73 – 114.
6. Гарань А., Макеев С. Политико-государственные преобразования в Украине // Политические и экономические преобразования в России и Украине / Отв. Ред. В. Смирнов. – М. "Три квадрата", 2003. – с. 185 – 223.
7. Гелбрейт. Дж. Справедливое общество. Гуманистический взгляд // Новая постиндустриальная волна на Западе. Антология / Под ред. В.Л. Иноземцева. – М.: Изд-во "ACADEMIA", 1979. Метод доступу:
http://iir-mp.narod.ru/books/inozemcev/page_1223.html (станом на 26.12. 2005 р.)
8. Графский В.Г., Ефремов Н.Н., Карпец. В.И. и др. Институты самоуправления: историко-правовые исследования. – М.: Наука, 1995. – 301 с.
9. Кавер И. Экономические модели и стратегии развития территорий (в контексте муниципальной реформы) // Економічний Часопис-XXI. – 2005. - № 5-6. Метод доступу: http://www.soskin.info/ea.php?pokazold=20050509&n=5-6&y=2005 (станом на 10. 05. 2005 р.).
[1] Окрім названої вище автори виділяють наступні версії інституціоналізму: інституціоналізм раціонального вибору, який зосереджує увагу на зовнішніх структурних обмеженнях відносно діяльності раціональних акторів: історичний інституціоналізм, який досліджує проблеми інституціонального вибору (цілі, засоби, критерії оцінок) як довготривалого фактору політичних результатів; соціальний інституціоналізм, який досліджує зв'язок між державою і суспільством, моделі взаємодії; структурний інституціоналізм – наукова версія "старого" інституціоналізму, який досліджує формальні структури держави і суспільства[1].
[2] Як зазначає Даглас Норт, метою правил гри є визначення способу, згідно з яким відбувається гра. "Однак завдання команди в межах цієї сукупності правил полягає в тому, щоб перемогти у грі за допомогою поєднання майстерності, стратегії та координації чесними, а іноді й нечесними засобами"[18. с. 13].
[3] З ряду причин ми залишаємо поза увагою весь комплекс питань, які пов'язані із децентралізацією. Реальна децентралізація – це комплексний, послідовний та поетапний процес, що пов'язує в одне ціле політичні, адміністративні, фінансові та економічні компоненти.
[4] Теорія суспільного вибору виходить з того, що немає чіткої границі між бізнесом і політикою, де люди також переслідують свої особисті інтереси. В силу цього раціональні політики підтримують передусім ті програми розвитку, які сприяють зростанню їхнього престижу і підвищують шанси на перемогу у чергових виборах.
[5] Основною проблемою створення системи ефективної взаємодії між різними рівнями влади є чіткий розподіл компетенцій та повноважень між ними. Полеміка щодо розв'язання цієї проблеми ведеться з того часу, як в Україні був запроваджений інститут місцевого самоврядування.
[6] За Т. Парсонсом "соцієтальне суспільство" – це слабко диференційоване суспільство, у якому важко виявити спеціалізовані області діяльності і групи інтересів.
Інші реферати на тему «Самоврядування»:
Проекти основних концептуальних документів та законодавчих актів з питань місцевого та регіонального розвитку
Методологічні аспекти аналізу інституціональних ефектів функціонування політичної сіті територіального розвитку
Вплив місцевих виборів 2006 року на політичну структуризацію територій
Система підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації службовців органів місцевого самоврядування та роль асоціацій органів місцевого самоврядування у її вдосконаленні
Перспективи розвитку місцевого самоврядування в ході адміністративної реформи в Україні