Сторінка
4
По-четверте. Це практичне запровадження заходів нової державної регіональної політики України.
Предметом державної регіональної політики слід вважати діяльність держави у таких трьох основних напрямках. По-перше, це система заходів щодо надання систематичної фінансової допомоги тим адміністративно-територіальним одиницям, які відстають у соціально-економічному розвитку від середніх по країні показників, забезпечення в межах всієї території країни єдиних мінімальних стандартів рівня та якості життя. По-друге, це державна підтримка територій пріоритетного розвитку, тобто тих територій, прискорений розвиток яких значною мірою обумовлює прискорення розвитку країни в цілому. По-третє, це бюджетне, або фінансове вирівнювання як система заходів, спрямована на збалансування бюджетів територіальних громад, обласних і районних бюджетів самоврядування для забезпечення спільних функцій та виконання спільних програм територіальних громад. Зазначимо, що в Україні можливе досить швидке запровадження простого і ефективного механізму фінансового вирівнювання, яке має здійснюватись безпосередньо Міністерством фінансів України. Оскільки функція фінансового вирівнювання є державною функцією, заходи фінансового вирівнювання мають здійснюватися через бюджети обласних і районних державних адміністрацій.
Це лише першочергові заходи, які необхідно здійснити в Україні.
Враховуючи гостроту регіональних та місцевих проблем, Верховній Раді України доцільно повернутися до свого рішення про проведення парламентських слухань з питань регіональної політики і провести їх вже найближчим часом. Бажано, щоб проблеми регіональної політики на цих слуханнях були обговорені в контексті реалізації основних принципів Концепції державної регіональної політики, схваленої Президентом України, а також у взаємозв’язку із створенням правового механізму реалізації місцевих та регіональних інтересів.
Порушені у цій статті проблеми, безумовно, викличуть дискусію. Вони потребують комплексного розв’язання і відповідно — комплексних заходів. Система таких заходів має бути широко обговорена громадськістю України.
Інші реферати на тему «Самоврядування»:
Політико-правові проблеми розмежування повноважень в українській системі органів місцевої влади
Ризики та потенційні загрози впровадження конституційних змін у частині територіальної організації влади та місцевого самоврядування
Актуалізація муніципального консалтингу на сучасному етапі розвитку місцевого самоврядування
Сучасний стан та ключові проблеми муніципального розвитку
Система підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації службовців органів місцевого самоврядування та роль асоціацій органів місцевого самоврядування у її вдосконаленні