Сторінка
4
По-четверте. Це практичне запровадження заходів нової державної регіональної політики України.
Предметом державної регіональної політики слід вважати діяльність держави у таких трьох основних напрямках. По-перше, це система заходів щодо надання систематичної фінансової допомоги тим адміністративно-територіальним одиницям, які відстають у соціально-економічному розвитку від середніх по країні показників, забезпечення в межах всієї території країни єдиних мінімальних стандартів рівня та якості життя. По-друге, це державна підтримка територій пріоритетного розвитку, тобто тих територій, прискорений розвиток яких значною мірою обумовлює прискорення розвитку країни в цілому. По-третє, це бюджетне, або фінансове вирівнювання як система заходів, спрямована на збалансування бюджетів територіальних громад, обласних і районних бюджетів самоврядування для забезпечення спільних функцій та виконання спільних програм територіальних громад. Зазначимо, що в Україні можливе досить швидке запровадження простого і ефективного механізму фінансового вирівнювання, яке має здійснюватись безпосередньо Міністерством фінансів України. Оскільки функція фінансового вирівнювання є державною функцією, заходи фінансового вирівнювання мають здійснюватися через бюджети обласних і районних державних адміністрацій.
Це лише першочергові заходи, які необхідно здійснити в Україні.
Враховуючи гостроту регіональних та місцевих проблем, Верховній Раді України доцільно повернутися до свого рішення про проведення парламентських слухань з питань регіональної політики і провести їх вже найближчим часом. Бажано, щоб проблеми регіональної політики на цих слуханнях були обговорені в контексті реалізації основних принципів Концепції державної регіональної політики, схваленої Президентом України, а також у взаємозв’язку із створенням правового механізму реалізації місцевих та регіональних інтересів.
Порушені у цій статті проблеми, безумовно, викличуть дискусію. Вони потребують комплексного розв’язання і відповідно — комплексних заходів. Система таких заходів має бути широко обговорена громадськістю України.
Інші реферати на тему «Самоврядування»:
Проблеми житлово-комунального господарства
Стан справ та події 2007 року в сфері місцевого та регіонального розвитку
Методологічні аспекти аналізу інституціональних ефектів функціонування політичної сіті територіального розвитку
Поняття та сутність нової регіоналізації
Особливості розвитку місцевої демократії на початку другого десятиліття незалежності України