Сторінка
7

Сучасна реклама в пресі

Як основу можливої спеціалізації можуть бути обрані:

· професійні інтереси (наприклад, видання для бухгалтерів - "Вісник аудитора України", "Податки і бухгалтерський облік", "Баланс" і ін.);

· стать основної аудиторії читачів (наприклад, "Наталі", "Бурда", "Ліза", “Officiel” - журнали для жінок;

"Джентльмен", "Ведмідь", "Р1ауbоу" - журнали для

чоловіків;

· життєві установки (наприклад, для, що піклуються про своє здоров'я - газета "Моє здоров'я");

· хоббі і захоплення (наприклад, журнали "Автомотоспорт", "Світ розваг" і ін.);

· вік читачів (журнал для дівчат - тінейджерів "Соо1 Girl") і ін.

· Професійні журнали орієнтовані на фахівців якої-небудь конкретної сфери діяльності (наприклад, журнал "Комп'ютерний огляд" — для програмістів і користувачів комп'ютерів; видання для фахівців у сфері маркетингу - журнал "Маркетинг і реклама" і ін.). Цей тип видань характеризується як найбільш ефективний засіб передачі рекламного звертання, що стосується товарів і послуг виробничого призначення.

Кількість читачів спеціалізованих видань значно менше, ніж в інших, але відсоток людей, що можуть зацікавитися опублікованою рекламою, вище. Реклама в спеціалізованому виданні набагато дешевше, але рекламні оголошення в ньому містяться тільки за спеціалізацією того чи іншого видання. Реклама товарів широкого вжитку, розрахована на пересічного споживача, у них не розміщається. Рекламне оголошення в спеціалізованому виданні володіє, як правило, більшою інформативністю, тому що читачеві цікаві в першу чергу визначені показники рекламованого об'єкта. Це чудовий і дуже ефективний канал для реклами нових продуктів.

Зараз, нажаль, не всі рекламодавці вважають за потрібне адаптувати рекламу своїх продуктів до аудиторії спеціалізованих видань і усюди друкують однакові рекламні блоки.

Ось як, наприклад, компанія SUZUKI – вони давали рекламу новоъ Suzuki Grand Vitara XL.7 у трьох виданнях: чоловічих “Асорті” і “Джентельмен” та у жіночому “Наталі” (Додаток ). Ці блоки були абсолютно однакові і вміщували в себе інформацію зрозумілу, але таку, що не може зацікавити жінок.

А от MERCEDES адаптували рекламні блоки Mercedes – Benz до жіночої аудиторії (Додаток – ), що, звичайно, не могло не знайти відгуку серед жінок, так як реклама торкалась того, про що жінки завжди дбали і будуть дбати – стилю, почуття прекрасного, престижу, індивідуальності.

У чоловічих журналах реклама того ж таки Mercedes – Benz несла технічну інформацію і давала ті характеристики, які цікавили саме чоловіків і були їм зрозумілі. Треба відмітити, що рекламу вони давали у тих самих журналах.

Цілком природно, що обсяг продажу Mercedes – Benz значно перевищив продаж Suzuki Grand Vitara XL.

5. Види рекламних блоків і послуг для рекламодавців преси.

Зараз у світі існує безліч видів рекламних послуг, зокрема у пресі. Нажаль не всі види послуг використовуються рекламодавцями на повну силу. Це викликане тим, що вони не завжди добре розбираються у видах рекламних послуг. Нижче я розгляну основні з них.

Найбільш популярною на сьогодні послугою газет і журналів – публікація модульних оголошень. Це традиційна реклама – оголошення, що займає певну стандартну площу – модуль. Його можна виділяти чи не виділяти рамками, додавати до нього текстове чи ілюстрацій не доповнення.

Модульні оголошення дозволяють показати товар, одночасно приводячи його основні характеристики. Вона являється для читача корисним видом інформації, якість якої гарантується виданням. За допомогою цього виду реклами читачі не лише купують чи продають, а й слідкують за рівнем цін на товари та послуги, дізнаються про новинки, орієнтуються в місці розташування компаній.

Як правило, модульні оголошення публікують виробники товарів та послуг. До того ж це - реклама роздрібних торговців, суспільних, політичних і державних організацій. Приватні особи, через дорожнечу модульної реклами, рідко нею користуються.

Для таких оголошень рекламні служби видань розробили спеціальну сітку поліс. При цьому зазвичай використовується два підходи: “колонковий” (Додаток ) і “половинчатий” (Додаток ).

У першому випадку поділ полоси залежить від числа текстових колонок. Рекламні модулі не повинні порушувати дизайн сторінки, не накривати текст. Саме тому шурина модуля відповідає ширині колонки (чи кількох).

У другому випадку найбільший модуль – це ціла полоса (або розворот на дві сторінки). Розміри менших модулів встановлюються шляхом поділу навпіл.

У кожного з принципів поділу є свої переваги: “простота половинного” і велика варіативність “колонкового”. Кожне видання обирає модульну сітку залежно від своїх можливостей.

Модульні оголошення бувають різних типів: традиційне, редакційне, купонне.

Традиційне (додаток ) оголошення має яскраво виражений текст, реквізити рекламодавця, іноді – ілюстрацію. Зазвичай має рамку.

Редакційне рекламне оголошення – повідомлення рекламодавця, яке імітує газетні чи журнальні публікації, часто маскується під статтю, інтерв’ю (Додаток ).

На відміну від традиційного редакційне оголошення може й не мати явних рекламних ознак: торгової марки, реквізитів компанії, прямих пропозицій купівлі.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9 


Інші реферати на тему «Реклама»: