Сторінка
3

Сучасна реклама в пресі

Важливу роль у споживанні газетної реклами грає її звичність. Адже вона існує більш трьох століть. Це в багато разів більше, ніж телебачення або радіо.

Безумовно, плюсом газетної реклами є її ненав'язливість. Вона не перебиває інформаційний потік, як це відбувається на радіо або телебаченні. Люди читають її винятково за власної волі. Самостійно читають і самостійно вибирають серед інших оголошень, яке саме прочитати.

Важливо і те, що преса є лідером з погляду недратовності аудиторії. Якщо до телереклами більшість людей відноситься негативно, до радіореклами - нейтрально, то до газетного - частково нейтрально, частково зацікавлено. Причому в більшому ступені позитивно і нейтрально відносяться до реклами в пресі люди найбільше «коштовного віку» - до 60 років.

Відрізняє газетну рекламу від телевізійної і радіо великий ступінь довіри аудиторії. Зв'язано це, видимо, із силою друкованого слова і стереотипом «Що написано пером, то не вирубати сокирою». На відміну від скороминущого слова по радіо або в телеефірі, друковане слово зберігається, і можливість апелювати до нього в будь-який час зміцнює довіру читачів.

Газети цікаві читачам не тільки з погляду змісту оголошень, але і по зручності їхнього читання. Їх можна переглядати будь-яка кількість разів і часу. Цим не можуть похвастати радіо і телебачення, де оголошення неможливе послухати або подивитися ще раз. Тому газетна реклама вимагає меншої кількості повторів, що обходиться дешевше. Газети і рекламу в них можна читати в будь-який зручний час. Немає таких обмежень, як у того ж радіо або телебачення, де ролики виходять у точно призначений час незалежно від того, чи бачить їх аудиторія і чи хоче бачити їх тепер.

Крім того газети і рекламу в них можна читати в будь-якому місці. Якщо людина відійшла від телевізора або від радіоприймача, то вона загублена для рекламодавця. Газету ж читач звичайно бере із собою або повертається до неї, залишивши де - небудь.

Якщо реклама в газеті зацікавила людину, то він легко може зберегти її, показати кому-небудь, обговорити, передати, багаторазово підсиливши в такий спосіб її впливу. Люди часом зберігають їхнє оголошення, що зацікавило, роками. Адже це нескладно. До того ж, можна зберігати не всю газету, а тільки вирізане з неї повідомлення.

Газети надають читачам можливість вибірки оголошень. Якщо людина цікавиться визначеним товаром або послугою, то він може розглядати різні оголошення того самого тимчасового проміжку. Не складає праці купити кілька різних газет або номерів і вибрати з них оголошення по визначеній тематиці.

Різні категорії рекламодавців у залежності від своїх рекламних цілей використовують різні газети, підбирають них по підходящих характеристиках: по географії поширення, по читацькій аудиторії, по інформаційному змісту, по тиражу, що друкується, по періодичності виходу, за часом виходу, за способом поширення, по форматі і т.д.

. Рекламодавця завжди цікавить географія поширення газети: наскільки вона відповідає поширенню його товарів або послуг. Було б дивним давати рекламу в тій газеті, що читають люди тих регіонів, де товар або послуга не продаються. Тому рекламодавці вибирають ті газети, поширення яких найбільше збігається з дистриб’юцією їх товарів або послуг.

З погляду географії поширення, газети бувають локальними, регіональними, національними і транснаціональними.

Локальні газети поширюються в межах одного населеного пункту або його частини. Це може бути квартальна, районна, окружна або міська газета. З їхньою допомогою можна охопити досить невелику територію. Вартість оголошень у них відносно невисока. Велику частину реклами в локальних газетах складають пропозиції місцевих магазинів, ресторанів, спортивних, оздоровчих і розважальних установ.

Регіональні газети поширюються в межах визначеного великого населеного пункту і прилягаючих до нього територій. Це може бути область, край.

Регіональні газети охоплюють значні території. В основному рекламодавцями в них виступають компанії, що продають свої товари і послуги на відповідному географічному просторі. Звичайно це фірми - представники середнього бізнесу.

Національні газети поширюються на території всієї країни. У них рекламуються, в основному, представники «великого» бізнесу.

Транснаціональні газети поширюються в декількох країнах світу. У порівнянні з іншими типами, таких газет не так вуж багато.

Для рекламодавця дуже важливо знати хто читає газету. Широке коло людей або вузьке. Якщо газету читають люди досить різного віку, професій, соціального стану, то це популярна газета. У ній рекламуються товари і послуги, що потрібні практично будь-якому членові суспільства: продукти, одяг, побутова техніка і т.д.

Якщо газету читає визначена група людей, то це спеціалізована газета. У ній рекламуються товари і послуги спеціально для визначеної групи людей. Якщо газета ділова, то в ній буде фінансова, комп'ютерна, транспортна реклама.

Газети відрізняються також за своїм змістом. Якщо газета в основному містить редакційні матеріали - статті, замітки, репортажі, інтерв'ю і так далі, - це інформаційна газета. Це традиційний, звичний для читачів вид газет. Якщо ж акцент ставиться на рекламних повідомленнях, то це рекламна газета. Як правило, рекламні газети читають «гарячі» покупці, тобто ті, хто уже чітко настроєний купити або продати що - небудь.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9 


Інші реферати на тему «Реклама»: