Сторінка
2

Сучасна реклама в пресі

У газетах дешевше не тільки місце для публікації, але й виготовлення самого рекламного послання. Якщо на телебаченні вартість виготовлення рекламного ролика може перевершувати вартість одного ефіру, то в газетах за виготовлення оригінал - макету дуже часто взагалі не беруть грошей.

Важливо для рекламодавців і те, що реклама в газетах допускає широку варіативність оголошень. Можна розмістити велике і дороге оголошення. Можна невелике і дешеве. Якщо на телебаченні, як правило, є усього кілька «розмірів» (15, 30, 60 секунд), то в газетах цей діапазон більш широкий (від розвороту до 1/128 смуги) [8;23]. До того ж компанії можуть підібрати розмір, як виходячи зі своїх фінансових можливостей, так і з творчих переваг. За ті самі гроші можна, наприклад, розмістити модульне або рубричне оголошення. Оголошення одного розміру можна зробити як горизонтальним, так і вертикальним.

Також газети можуть запропонувати варіанти географічного розміщення реклами: у всьому тиражі або в його частинах, розповсюджуваних в окремих конкретних районах.

Газети, на відміну від радіо і телебачення, дають можливість викладу подробиць. Навіть у невеликому газетному оголошенні можна привести достатню кількість необхідної інформації - різні характеристики, ціни, номери телефонів, адреси, купони і т.д. Звичайно, їхній можна вказати й у теле- або радіорекламі, але людина погано сприймає на слух або ціни, що мигнули на екрані, цифри, телефони й адреси. З газетного ж листа споживач «знімає» і засвоює деталі без особливих зусиль.

Відрізняється реклама в газетах і швидкістю використання. Часом можна дати рекламу не тільки в один з найближчих номерів, але й у черговий номер, навіть не маючи готовий оригінал - макет оголошення. І це дуже важливо, коли мова йде про розпродажі, про якісь термінові повідомлення або про тестування реклами.

Вже в день виходу газети реклама дасть ефект. А наступного дня можна судити про її вдалість, відслідковувати зв'язок із продажами.

Рекламодавці, що розміщають свою рекламу в журналах, рідко упевнені в результаті своїх зусиль у перерахуванні на реальні продажі. А от уже наступного дня після реклами в газеті багато роздрібних торговців можуть підрахувати число відвідувачів магазина і скласти точний опис проданих товарів і т.д.

Для обмежених у часі акцій важливою є концентрованість впливу газетної реклами. Вона не розтягнута в часі, а впливає могутньо протягом визначеного часу, поки неї читають. У щоденних газетах - один - два дні, щотижневиках - до семи днів після публікації.

Незважаючи на те, що газети поступаються телебаченню в наочності, проте вони надають рекламодавцеві значні можливості для творчих підходів. Компанії можуть вибирати розмір оголошень, їхню форму, колір. Без особливих фінансових витрат варіювати зміст оголошення. Вставляти в газету спеціальні випуски. Розсилати разом з газетами свої проспекти, зразки. Комбінувати всі засоби, не дратуючи читачів, домагаючись глибокого «проникнення»,

У газетах можна рекламувати широкий перелік товарів і послуг. Це засіб масової інформації торкає практично всі сфери життєдіяльності людини і тому практично будь-яка реклама буде доречною.

Газети уособлюють собою новини й акцентують новизну, сучасність усіх опублікованих матеріалів. І це дуже важливо для рекламодавців, що у більшості випадків заявляють про свої товари або послуги, як про новини. Вони говорять «новий товар», «на нових умовах», «у новому сезоні», «новий колір», «на новому місці» і т.д. і т.п. І навіть якщо в рекламі немає вказівки на новину, всерівно елемент новизни переноситься на нього з редакційних матеріалів газети, що розповідають про останні суспільні, економічні, спортивні й інші події.

Газети можна використовувати як додатковий рекламний засіб. У рекламі на телебаченні або на радіо завжди можна послатися на газету. Наприклад, «Подробиці ви можете довідатися в такому - то номері такої - те газети .». У такий спосіб газети компенсують недоліки інших засобів масової інформації.

Також газета з рекламою може бути використана для розсилання або роздачі дилерам і клієнтам, тобто як засіб директ - маркетингу.

Газети характеризуються високим охопленням аудиторії. Кожну з них звичайно читають від декількох тисяч до декількох мільйонів споживачів. Причому реклама через газети може проникати практично в усі сегменти суспільства.

Реклама в газетах відрізняється можливістю локального охоплення тому що газети поширюються на визначених географічних ділянках і містять у собі інформацію, більшим степенем присвячену саме конкретному районові. У такий спосіб газети зручно використовувати для покриття визначеного локального ринку.

Одночасно газети можуть бути і зброєю для вибіркового рекламного впливу. З одного боку, можна вибрати газету з підходящою аудиторією, з іншого боку, можна розмістити рекламу на визначеній сторінці або під визначеною рубрикою для людей з підходящими інтересами.

Однією з важливих переваг газет перед іншими засобами масової інформації є визначена цінність аудиторії.

Друковані засоби є найбільш складним каналом сприйняття інформації. Їхнє читання вимагає значних інтелектуальних зусиль і припускає визначений освітній рівень аудиторії. Чим вище утворення, тим більший інтерес до преси. Найбільша увага їй приділяють ті, кому за родом діяльності

доводиться приймати рішення і керувати людьми: з погляду віку - дорослі, з погляду статі - чоловіка.

Вигідно відрізняє пресу і постійність аудиторії. Коли люди дивляться телевізор, вони звичайно змінюють канали. Слухаючи радіо, переходять з однієї радіостанції на іншу. Але газети вони читають, як правило, ті самі. І тому про склад аудиторії газет можна говорити найбільше точно. Відповідно і націлювати на неї рекламу набагато легше. Хоча частина читачів ігнорує рекламу в газетах, більшість з них демонструють готовність до споживання реклами.

Людина може шукати контакту з газетним оголошенням. У визначені дні тижня ми чекаємо рекламу продовольчих магазинів, у визначений відрізок року - рекламу розпродажів і т.д. Ми можемо навіть спеціально розшукувати рекламу визначених магазинів у визначений час у визначених розділах газети. Отже, читач газети може бути споконвічно більш схильним до сприйняття рекламного звертання.

Багато людей купують газету взагалі тільки для того, щоб прочитати рекламні оголошення магазинів, кінотеатрів, спортивних закладів, інших людей, що продають що - або зі своєї власності і т.д. Людина хоче бути в курсі ситуації на ринку, тобто знати що, де, почім, хто, на яких умовах продає і купує. Читачі постійно порівнюють пропозиції ринку зі своїми купівельними можливостями. Крім того, газета допомагає людині не почувати себе відірваним від інших людей, від світу, від місцевої громадськості. Так, наприклад, прикордонники однієї з російських застав, довгий час будучи відрізаними від великої землі й одержавши потім купу різних газет, по їхньому власному визнанню, більше всього інформації почерпнули з газети приватних оголошень - з видання, яке на 100% складалось з рекламних оголошень[8;27].

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9 


Інші реферати на тему «Реклама»: